RESTARTS live in Athens 9/4/10 @ An, 10/04/10 Thessaloniki @ Street Attack

ΥΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΡΕ ΠΟΥΣΤΉ ΜΟΥ!!!

Το περιμένω τόσο καιρό ρεεε!!

Κάνοντας το κλασσικό ημερίσιο search μου για Live που πρόκειται να γίνουν στην Αθήνα, βλέπω στο myspace μιας σαπόρτ μπάντας ότι θά ρθουν! Γαμώ ρε

No Confindnce ρε μουνιάααα

(77-82 από πίσω)

ΚΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΣ, 10/04/2010 (STREET ATACK)

Καθόλου άσχημα…:roll:

τέλεια βασικά!

στάνταρ πρώτο σαπόρτ human battle στην Αθήνα

Λοιπόν βγήκε αφισέτο για το live της Αθήνας! :smiley:

Όπως είχα πει Anclub… Είσοδος: 12 ευρώ (H τιμή τέλεια)

Σαπόρτ μπάντες: Human Battle, Ομίχλη, Against All Odds, Inhuman Poison, Desertion

(μόνο τους desertion δεν έχω δει/ακούσει)

Ποοοοο και γαμώ το Lineup ρεεε…Το πόσο ανυπομονώ γι’ αυτό το Live δεν λέγεται.!!

Για σαλόνικα δεν ξέρω κάτι παραπάνω

Η αφίσα της Αθήνας εδω: http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=viewImage&friendID=180991392&albumID=1150744&imageID=35615275

edit: Για όσους δεν ξέρουν, δεν έχουν τσεκάρει/ακούσει:

http://rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=7570&page=46

[SIZE=“5”]ΠΕΘΑΙΝΩ ΡΕ[/SIZE]

καλή φάση… γνήσιοι… Σαλόνικα που… στο Καλών Τεχνών φαντάζομαι…

bump

Aυρίο

Που καλων τεχνων ρε! Τα ριξανε ολα τα γαμημενα τσιράκια των αφεντικων για να γίνει παρκινγκ…Ενημερωθητε κ λιγο. Δεν ήταν εκει η περιοχη κεντρο διασκεδάσεως!!! R.I.P. STREET ATTACK! FUCK AUTHORITY FUCK JUSTICE FUCK THE STATE! Που θα γινει σαλονικη δε ξέρω.

χαλάρωσε λίγο… στο λυωμενάκι θα γίνει…

Η αφίσα της θεσσαλονίκης:

σε ποιο λυωμενακι θα γινει

ε, παραδίπλα από στρεετ αττακ είναι

A γιατι στριτ ατακ δεν υπαρχει πλεον

Λεπόν, θεσσαλονικείς ετοιμαστείτε αύριο για πολύ ωραίο λαιβάκι…

Κατ’ αρχας τα του κόσμου…Όχι ιδιαίτερα πολύς, παρ’ όλα αυτά πιστεύω πως ήταν όσος έπρεπε, εντέλει. Είδικα στους restarts μ’ ένα ωραιότατο ντου ο κόσμος ήρθε στα ίσα του…

Τα σαπόρτ δεν ήταν ιδιαίτερα καλά ομολογώ (ίσως λόγω σάπιου ήχου. Επιτέλους ηχολήπτες σεβαστείτε λίγο τις σαπόρτ μπάντες. Πραγματικά το’ χετε γαμήσει). Εξαίρεση απότελεσαν η ομίχλη, που πραγματικά ίσως να’ ταν από τις καλύτερες φορές που τους είδα… Τα’ σπάσαν, με ωραίο σχετικά ήχο, όχι πολλά λάθη στα κομμάτια (όπως άλλες φορές) και μ’ ένα ωραίο κοινό, χωρις τάσης καταστροφής της συναυλίας.

Τελευταίοι φυσικά βγήκαν οι RESTARTS oι οποίοι ΓΑΜΗΣΑΝ. Είχα δει βιντεάκια από λαιβ τους, αλλά δεν τους περίμενα τόσο καλούς. Πολύ θερμοί (και λίγο μεθυσμένοι) με φοβέρο ήχο (πάρα πολύ καλό όμως), και μουσική που δεν φάνταζε να βγαίνει από 3 άτομα. Δεν θυμάμαι πόση ώρα έπαιξαν. Όχι λίγη όμως. Πάρα πολλά καλά κομμάτια ακούστηκαν, αλλά δυστυχώς παραλείφθηκαν άλλα φοβερά όπως no confidence (ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΓΑΜΩ?? :frowning: ). Aπ’ ότι κατάλαβα όμως, δεν πολυπαίζουν πλέον κομμάτια στα οποία ταγούδαγε ο παλιός ντράμερ. Γενικά η μπάντα γαμάτη στη σκηνή, με τον τραγουδιστή να λέει πολύ σωστα πράματα γενικώς ανάμεσα απ’ τα τραγούδια, και σε καμία περίπτωση αδιάφορη ή κακή όπως είπαν κάποια άλλα ατομά στο τόπικ περί punk [-X

Nα μας ξανάρθουν! Γουστάρουμε φουλ

P.S.: cynic ελπίζω να πέρασε καλά! Αν και προς το τέλος (2 τελευταίες μπάντες) φάνηκε ότι γούσταρε.

P.S.: Θρασόκοσμος το τίμησε το Λαιβάκι:wink:

Ρε αφου γουσταρουμε restarts, τσαμπα ηρθαμε νομιζεις:p (αν και μερικοι τσαμπα ηρθαν/μπηκαν:lol:)

ΓΑΜΩ τα live!!! Περα απο την αποδοση κτλ. - που και κει γαμησαν- στα συν οπως ειπες ηταν ο γαματος ηχος που ειχαν… Νταξει τα support δεν ειχαν καθολου καλο ηχο και φανηκε ξεκαθαρα η διαφορα αλλα και αν το απομονωσεις παλι ηταν κομπλε!

Γενικοτερα περασαμε πολυ καλα!!!

Iσχύει!

Έτσι κι άλλα τέτοια!

Kανω μια αποπειρα για setlist ο,τι θυμαμαι, βοηθησε λιγο worst

timewaster, system error, crucified, frustration, xq2κατι, legacy of bigotr, outsider, enemy’s enemy, cluster bombs, 2 κομματια απο το τελευταιο splitακι

Αντε συνεχισε:p

  • dead inside, they’ re on to you, big rock candy mountains, no escape, inteligent design (νομίζω)

+never, backwards, pied piper of punkrock (από καινούριο)

+xq28

Πάντως άφησαν απ’ έξω πάνω από δέκα υπερκόμματους :frowning:

  • κι εγω νομιζω!

  • σωστοοος, το backwards δεν ειχα στο μυαλο μ

+το γραψα, απλα δε θυμομουν αν ειναι 28 η 29:lol: