Retro-Gaming

επισης ειχα αδειασα ολο το πορτοφολι του πατερα,της μανας,και των θειων μου με τουτο:

κλασικος ελληνας gamer.

__Μπράβο παίδες, ξέρετε μπαλίτσα… :wink: 8)

__ Ν Ι Ω Σ Τ Ε ! (το πρώτο ή δεύτερο παιχνίδι που έπαιξα!)

__Το gameplay, τα cutscenes, ο παπαγάλος, ο τελικός γκάγκας “Akuma”, η τετράγωνη μαλακή δισκέτα (που φόρτωνε στο DOS) που κολλούσε μετά που σκότωνες τον τελικό εχθρό και ποτέ δεν έβλεπες πως τελειώνει το παιχνίδι… αααχ, αυτές ήταν εποχές! :smiley:

Όποιος το έχει παίξει αυτό καταλαβαίνει για το μεγαλείο του παιχνιδιού!8)


Now playing: 30 Seconds To Mars - L490
via FoxyTunes

Tehkan World Cup 1986

Από τα κλασικότερα ποδοσφαιράκια. Βγήκε και μια επόμενη έκδοση με “πρωταγωνιστή” τον Μπουτραγκένιο (τότε σουπερστάρ της Ρεάλ) αλλά δε στηρίζουμε την πιο σιχαμένη ομάδα έβερ.

Storm Master 1992

Από τα πρώτα “πολύπλοκα” RPG (ας το πούμε έτσι)

North and South 1989

Παιχνίδι στρατηγικής αρκετά “προχώ” για την εποχή του και αρκετά καρτουνίστικο στα γραφικά του.

λωλ νομιστερακι
<3

Δημοτικο,καλοκαιρι,καραβι για Αθηνα απο Κρητη,μαρκες απο μπαρ πλοιου και

ταβλα μετα…

παντα ηθελα να την μαιχερωσω την γκομενα που μου φωναζε!!!

:|:|:|:|
αυτό έψαχνα να ποστάρω μόλις τώρα, βγες από το κεφάλι μου τώρα:-s
και μαμώ να καψίματα, πωπω πάω τώρα να χώσω στο pc mame…
έχω και ένα ωραιότατο πακ με 600 παιχνίδια από sega…πάνε οι γιορτές…

__Και αυτό είναι το άλλο game που είναι το πρώτο ή δεύτερο που έπαιξα (σε υπολογιστή πάντα -τον δικό μου λέμε! μεγαλεία!):

και εγω το ειχα το mame ρε,αλλα το εχασα :frowning:
επεφτε λιωσιμο…


Οχι και παρα πολυ παλιο αλλα οταν ημουν δημοτικο αυτο ΛΙΩΝΑΜΕ…κατι νυχτες ολοι μαζι στο παρκο ξερω γω ή στις διακοπες το καλοκαιρι ή στις μονοημερες του σχολειου…

θυμαμαι χαρακτηριστικα που λεγαμε εκεινο το ¨κολπο¨ για να πας στην μυστικη πολη στην κιτρινη κασετα και τα συγκεκριμενα βηματα που πρεπε να κανεις…οταν σκεφτομαι οτι αν ειχαμε internet δεν θα σπαγα το κεφαλι μου να το μαθω απο δω και απο κει:p…αλλα αυτο ηταν το ωραιο

ωραιες εποχες:)

__Και μετά έρχεται το πιτσιρίκι και σου λέει, το metal gear στο Playstation ήταν το πρώτο stealth game… Α ρε infogrames, τι παιχνιδάρες έβγαζες (20 χρόνια πριν!)! 8)

EDIT:
…καθώτι δεν χωρούσαν πάνω από 10 εικόνες…

Battlezone(1980)
ok μπορεί να μην αρέσει σε πολλούς, αλλά δαπανήθηκαν ουκ ολίγες ώρες.


Now playing: 30 Seconds To Mars - Hurricane feat. Kanye West
via FoxyTunes

Pitfall ρεεεε!!!μεγαλο λιωσιμο στο Αταρι…

και τη συνεχεια του σε Σνες

Θα επανέλθω αύριο με προτάσεις παλιοκουφαλίτσες. Αν δεν τις έχετε προτείνει ήδη. Ξέρετε καλή μπαλίτσα εδώ μέσα τελικά. 8)

Ένα έχω να πω, ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ που μας επιτρέπει να παίζουμε ξανά αυτά τα παιχνίδια, re-living so many great memories from the past…

φιλε οταν ήμουν μικρος και παιζαμε με τα gameboy , οποιος ηξερε καποιο κολπο για τα παιχνιδια ηταν κατι σαν θεος…
ο τυπος που τα ξερει ολα…:lol:

ωραια πραγματα…

Ενα ειναι το παιχνιδι που θα μεινει για παντα ως το πρωτο παιχνιδι που επαιξα σε πισι!

Αλλα η υπερπαιχνιδαρα ειναι μια! [SIZE=“5”]Gargoyles![/SIZE]

SUPER NINTENDO!

H καλύτερη κονσόλα που βγήκε ποτέ…Ότι παιχνιδι κι αν έβγαλε ανηκει στο πανθεον των βιντεο games…Απο bomberman μέχρι Killer instict


λοιπον 3 κ να γαμανε

1.το ποδοσφαιρακι που εχει ποσταρει παραπανω ο φιλος ματωμενος γιγαντας.

απειρα 20αρικα.
απειρες νικες.
δεν εχανα ουτε με σφαιρες.
εποχες μεγαλειου πολυ πριν τις γκρουπις κ τα οργια με τα playboy bunnys

  1. double dragon

ειδα ηδη 2 ατομα να το εχουν ποσταρει.ευγε

κ εδω απειρα 20αρικα μεχρι που το τελειωσα , γαμησα τον αρχι-κακο , πηρα το αρχι-μωρο κ μετα εγλειψα σαν κακος motherfucka που ημουν τοτε στα 13 μου τα αρχι-δια μου
μεγιστο που μπορουσες να παιξεις διπλο ξυλικι με τον κολλητο-motherfucka φιλο σου
μισο το ξυλο,διπλη η πορωση

πατερα σε ευχαριστω που χρηματοδοτουσες διχως δισταγμο τις παραπανω 2 εκστρατειες μου στο βασιλειο της παιδκης/προεφηβικης καυλας

σου αφιερωνω το οσκαρ.

[B][SIZE=“2”]
ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ MINDFUCK ΗΡΘΕ ΣΤΑ 15

ΜΑΣ ΕΚΑΨΕ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕΡΙ

Κ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΠΙΑΣΑ GAME ΚΟΝΣΟΜΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ[/SIZE][/B]

2 ΛΕΞΕΙς ΡΕ ΚΑΡΙΟΛΙΑ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΜΙΟΥΣ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ

[B]KICK OFF 2 ΣΕ AMIGA 500

[SIZE=“5”]
KICK FUCKING OFF 2 ΣΕ AMIGA FUCKING 500 [/B][/SIZE]

ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ τον quinn 10αρι κ το ποδι-νιντζα με το θανατηφορο φαλτσο κ τις μπαλιες διαβητη

ατελειωτα 12ωρα σε σπιτια συμμαθητων κ εσωτερικα τουρνουα μεχρι τελικης πτωσης

κ γηπεδο παντα νορμαλ γιατι μονο οι φλωροι ελιπεγαν wet για να σου κοψουν το μπαλαδορο μεσα σου

παρτουζα να καναμε με ολα τα νιαμου του heffner , τετοια ΚΑΥΛΑ δεν θα ξανανιωσω οπως οταν παιζαμε 10ωρα σερι kick off

επικο thread.α στο διαολο συγκινηθηκα