Reunion Led Ζeppelin για μια συναυλια

Φαντάζομαι θα ενοεί τους καμένους που θα πήγεναν και θα τα άκουγαν όλα…

Τι πανηγυρικά μωρέ; Μας δουλεύουν;
Χτυπάει μάτι ότι προσπάθησε με έξυπνο τρόπο να αποφύγει την ερώτηση. Θα μπορούσε να κάνει ξεκάθαρες δηλώσεις ότι κάτι τέτοιο δε θα γίνει και να λήξει το θέμα.

μαλλον ραδιο αρβιλα ηταν τελικα, απ’το ultimate-guitar:

For several days, a skepticism-inducing rumor has been making its way around the Internet, claiming that Led Zeppelin will reunite for a show memorializing late Atlantic Records co-founder Ahmet Ertegun, then head out on a tour.

Robert Plant himself has now reportedly denied these claims, according to RollingStone.com, and even made a joke about the purported reunion: “If there was one, then there wouldn?t be enough doctors to support it!”

If the reunion happened, it would mark the third time that the '70s legends have played since disbanding. The band has only performed a handful of concerts, since their split in 1980 following the death of drummer John Bonham.

Ahmet Ertegun died in December after seven weeks in a coma following a fall at a Rolling Stones concert. The likes of Eric Clapton, Neil Young, Stevie Nicks, and Crosby, Stills & Nash all played his New York memorial in April of this year.

Εγω ακουσα οτι θα πεζει o γιος του Bonham!αληθευει?
Αν λεω μλκιες σρυ αλλα καπου νομιζω οτι το ακουσα!

Mηπως το λεει στην ειδηση του blabbermouth που ποσταρα οταν ανοιξα το τοπικ; :roll:

SECC? Poly ligo les! Egw to vlepw gia 2 toulaxiston dates sto Hampten Park!

το κανω repost γιατι μου φαινεται οτι οι περισσοτεροι δεν το ειδατε.

Δεν θέλω να βγάλω μόνος μου κάποιο συμπέρασμα οπότε σας παραθέτω έναν διάλογο του Plant με κάποιον
που τον άρχισε τις ερωτήσεις ενώ έδινε αυτόγραφα έξω απο την Μονή Λαζαριστών μετά την συναυλία:

Fan:-Are you gonna do a Led Zeppelin reunion in London?
Plant:-If you know the reason, i 'll tell you.
Fan:-To honor your old manager…
Plant:-Wrong that’s not the reason (Δηλαδή εάν το παιδί απαντούσε σωστά θα μας είχε πεί?:-k [-X )
Fan:-Is it true that Bonham’s son is gonna play the drums in the concert?
Plat:-If you don’t know the reason, i can’t tell you and that’s fair…

και μετά μπήκε στο αυτοκίνητο και έφυγε…
Κατά την γνώμη ότι είναι να γίνει θα γίνει και μάλλον θα το μάθουμε νωρίς οπότε cool…

Καλα αν γινει στο Hampten θα ειναι θεϊκα… Αλλα μαλλον αδικα χαιρομαστε… Μακαρι παντως:papas: :papas: :papas:

Εγώ πάντως πιστεύω ότι αυτό που εννοούσε είναι ότι δεν υπάρχει λόγος για να κάνουν reunion…

Παιδιά αν είναι πάντως να γίνει συναυλία ας κρατηθούμε ενήμεροι!!!
Εγώ καίω και 2 μαθήματα και παίρνω και δάνειο για να τους δω!!!
8)

Μακαρι να γινει αυτη η συναυλια.

Το μουσικο γεγονος της 10ετιας θα ΄ναι.

Αμα ζηταγα απο καποιο ελληνικο καναλι να την δειξει εστω σε μαγνητοσκοπηση θα ζηταγα πολλα;;;
Αν το κανει καποιο καναλι παντως θα ειναι μεγαλη κινηση.

Ειμουν εκει και δεν ηταν ετσι ακριβως ο διαλογος.Ο Πλαντ ειχε πει χαρακτηριστικα Yeah , but Why??? Και μετα ολα οσα ιπες(εκτοσ απο το μερος σχετικα με τον Bonham το οποιο δεν εγινε) .

Ναι σωστά η πρώτη του απάντηση είναι “Yeah , but you know why?”.'Επειτα ακολουθεί η απάντηση όπως την έγραψα και όσον αφορά την ερώτηση για τον γιό του bonham την έχω μεταφέρει αυτούσια και έγινε ακριβώς έτσι.
Το σκηνικό το έχω καταγράψει σε video το οποίο δεν θέλω να δημοσιεύσω για λόγους ανωνυμίας.
'Ετσι και αλλιώς δεν θεωρώ ότι πήραμε τα δέκα άτομα εκεί γύρω κανά αποκλειστικό νέο αλλά πιο πολύ δημοσίευσα την κουβέντα για το ευτυχές της υπόθεσης.
Οταν έναι να μάθουμε κάτι, θα το μάθουμε μάλλον απο την πρώτη σελίδα του Rocking…
Αρκεί να έχουν μείνει εισητήρια και μετά την πρώτη ώρα…:smiley:

check κανόνες φόρουμ

According to This is London, legendary rockers LED ZEPPELIN look set to reform and play the O2 arena in London, England this autumn.

There has been no official announcement that they will perform again 27 years after the group disbanded following the death of drummer John Bonham but advertisements appeared in the U.K. press today with top-price ticket and hotel packages on offer for £369.

A cheaper package from the Premier Entertainments company, including a night in a four-star hotel, is available for £269.

Callers today were told: “It’s just about to be officially announced.” Speculation had been mounting for some time that the band would get back together soon.

The three surviving members — John Paul Jones, Robert Plant and Jimmy Page — reunited at the Live Aid concert in Philadelphia in 1985 for a short set with Phil Collins as one of the stand-in drummers. The band’s albums and song “Stairway to Heaven” have remained popular and a new best-of album is due this year.

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=79869

Ρε λετε ρε;

http://www.cosmo.gr/Music/166146.html

~ντουπ-ντουπ ντουπ-ντουπ ντουπ-ντουπ~

Θα μας μείνει στα χέρια αυτός εδώ! :stuck_out_tongue:

Eχμ.

“Μάλιστα το Σάββατο στο βρετανικό Τύπο έκαναν την εμφάνιση τους διαφημιστικές καταχωρήσεις που ενημερώνουν τον κόσμο για προπώληση. Υπάρχουν και τιμές. Για παράδειγμα, εισιτήριο μαζί με διανυκτέρευση σε ξενοδοχείο 4 αστέρων, κοστίζει 269 λίρες ενώ το πιο ακριβό θα ξεπερνά τις 350 λίρες.”

----> U.K. Promoter Warns Of Fake LED ZEPPELIN Ticket Packages
http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=79924

Πες μου οτι εκλεισες κιολας ας πουμε…:roll:

Αμα ανακοινωθει δεν το θεωρω απιθανο να κλεισω εισητηριο ε. Δεν πρεπει να το χασω.