Reunions συγκροτημάτων

Ε,ένα παράδειγμα πήρα,μην κολάς σε αυτό.Ακόμη και έτσι ήταν οι εξέραιση.

οκ.γουστα ειναι αυτα.παντως αν τα συγκεκριμενα γκρουπς που ανεφερα κανανε reunion,και παιζανε κανονικα,εννοωντας ενα πληρης σετλιστ και να ναι προβαρισμενοι,πιστευω οτι θα σκιζανε και ας το κανανε καθαρα για τα λεφτα!!!

αλλη μια περιπτωση ντεμι-reunion,ειναι που γυρισε ο dickinson στους maiden,και ηδη δωσανε ενα απο τα καλυτερα λαιβ τους εδω (το τουρ των 4αρων πρωτων αλμπουμ τους),και αν πανε ολα καλα θα ακολουθησει αλλο ενα (με κομματια ονειρεμενα απο τους ελληνες για πολλα χρονια!)!!

ε κοιτα αυτο το λαιβ μ’αρεσε παρα πολυ (γιατι ειναι η μονη φορα που ειδα μειντεν :lol: ) αλλα δεν νομιζω να το θεωρει καποιος που τους ειδε το 87 ας πουμε καλυτερο η ισαξιο. Συμφωνω με τον πιραμιντ, λιγο δυσκολο μπαντες οπως οι ζεπελιν η οι φλοιντ να δωσουν οχι καλα λαιβ αλλα τοσο καλα οσο εδιναν τοτε. Και ο κυριοτερος λογος βασικα ειναι το οτι εκοψαν τα ναρκωτικα :lol:

Καλα για τους παλιους δεν καιγομαι και τοσο πολυ.μοναχα εγκυκλοπαιδικα θα θελα πιο πολυ να τους δω!
για μπαντες ομως οπως ειναι οι at the gates θα γουσταρα τρελα.γιατι σταματησαν στο απωγειο της καριερας τους,και απλα συνεχεισαν με αλλες μπαντες.ο Lindberg ακομα τραγουδαει ακραια οπως τοτε,τα αδερφια Bjorler συνεχιζουν το ιδιο δυνατα!το ιδιο και ο drummer o Erlandsson.το μονο που δεν ξερουμε ειναι οι κιθαριστες Svensson ή Larsson τι απωγινανε.αλλα και να μην ξανασχολειθηκανε με τη μουσικη,δεν πιστευω αν γινοταν reunion να επεφτε τοσο πολυ η αποδοση τους.τεσπα αυτα!

Kι εγώ είμαι κατά των reunion. Πιστεύω ότι είναι καλύτερα να μη γίνονται

Εκτός αν πρόκειται για τους Psychotic Waltz

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα, εφόσον έχω την ευκαιρία να δώ αγαπημένες μπάντες. Εφόσον αποδίδουν καλά δεν μου καίγεται καρφίτσα για τα κίνητρα τους. Χάρη στα reunions είδα π.χ. Sabbath με Dio, που ήταν όνειρο ζωής γιαμενα. Κάποια που θέλω διακαώς είναι :

Manowar με Ross The Boss (μήπως και ξαναβρούν τη φόρμα τους…)
Rainbow
Θα έλεγα Sentenced, αλλά δεν θα το πώ γιατί για να πήραν την απόφαση να διαλύσουν σημαίνει ότι πίστεψαν πως δεν το “έχουν” πλέον
Αt The Gates
Savatage (επίσημα δεν έχουν διαλύσει, αλλά θέλω να τους δώ να επιστρέφουν)
Reverend Bizarre (έχει ελάχιστο καιρό που διέλυσαν, αλλά τέτοιες μπάντες χρειάζονται στον χώρο)

γι αυτους τους δυο δεν ειναι τοσο δυσκολο. για τις ‘‘γατες’’, απλα αρκει να του τη βαρεσει μια μερα του tomas και να παρει τηλ τους υπολοιπους. τα δυο αδερφια εχουν δηλωσει (ο ενας το χει πει δηλαδη) οτι για κανα τουρ δε θα χαν προβλημα. το μπαλακι μαλλον ειναι σ’ αυτον.

οι savatage φιλε ειναι πολυ πονεμενη ιστορια. εχω φτασει σε σημειο να αναρωτιεμαι αν θελω reunion. αστο καλυτερα, δε θελω να τα λεω απο νετ αυτα. ενδεικτικα θα αναφερω το εξης: οταν βλεπεις τον ολιβα να παραπονιεται που δε βγαζει λεφτα, και προτιμα να παιζει με trans-siberian λες ‘‘κατσε ρε μεγαλε, αφου με savatage δε τα βγαζεις, θες να μας πεις οτι εχεις τα ‘‘τρελα’’ κερδη απο τους ‘‘jon oliva’s pain’’; τοσο πολυ θα σου κοστιζε ενας reunion δισκος;’’

οπως και να το παρεις ειναι ολιγον τι απομυθοποιηση… και το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ εχει δικαιωμα να κανει οτι θελει επειδη τη μια λεει ‘‘θα κανουμε τον reunion δισκο για τα 25 χρονια της μπαντας’’ μετα τα αλλαζει και λεει ‘‘θα κανουμε το reunion tour’’ και τωρα δε ξερουμε καν τι παιζει. δηλ το ποσες φορες εχουν αλλαξει γνωμη…γμσε τα. ας αποφασισουν πρωτα αυτοι τι θελουν λεω γω… επειδη αυτο που γινεται δεν ειναι καθολου τιμιο. ειτε το θελουν ειτε οχι παιζουν ενα παιχνιδι τεννις και το μπαλακι ειμαστε εμεις.

οι savatage καποτε ηταν απο τις μεγαλες μου αγαπες. το εικονισμα του hall of the mountain king το εχουμε προσκυνησει δεοντως… :stuck_out_tongue:

Έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά εγώ το έχω απωθημένο να τους δώ ζωντανά. Είναι από τα πρώτα γκρουπ που ξεκίνησα να ακούω και δεν ζητάω νέο δίσκο, αν δεν το θέλουν, μόνο ένα live…

Και ομως υπαρχει θεος! :stuck_out_tongue:
Εψαχνα για Reverend Bizarre και βρηκα και αυτο το θρεντακι!

Mπορω να εχω ενα reunion Faith no More please?Αντε κι ενα Refused.

Καλοι ολοι αυτοι αλλα ας παμε στο κυριως πιατο

[SIZE=“6”]WARLORD[/SIZE]

Και τι θα κανουν?Θα παιξουν λαιβ που δεν ειχαν παιξει ουτε τοτε?Πιστευω αρκει το rising out of the ashes που ηταν αξιολογο.