Reunions συγκροτημάτων

Ton telefteo kero akougonte neaq gia epanenosis palaioteron sigrotimaton opos oi Led Zeppelin ke oi Police pou ke diafora alla sigrotimata. Pia ine i gnomi sas ke pio apo ta palia sigrotimata tha thelate na xanassindethi?

ΕDIT : Διάβασε τους κανόνες σε παρακαλώ

rainbow :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Τώρα το γιατί ε αυτοί για τα $$$$

Και εμείς για να καίμε τα κύταρά μας απο την πόρωση …
Όπως και αν το κάνουμε οι νεώτεροι πολλά σημαντικά group δεν ζούσαν τότε (ή αν ζούσαν μαθένανε να λένε μαμα και μπαμπα) οπότε υπάρχει η επιθυμία να τα δούν και εκεί βασίζονται για να κάνουν τα reunion εμένα προσωπικά δεν με πειράζει μια και έχω/θα έχω την ευκαιρία να δω live πολλά αγαπημένα group:)

Νομίζω ότι όταν καθένας μας ακούει την λέξη re-union το μυαλό και η επιθυμία του πάει κατευθείαν στους Rainbow.

Διάβασα σε μια πηγή (wikipedia αν θυμάμαι καλά), ότι όταν τελείωσε το tour των rainbow το 97 για το stranger in us all, o cozy powell είχε κάνει επαφές με dio και blackmore και έψηνε re-union. Και ότι είχαν πέσει σωρός δημοσιεύματα περί επικείμενης συμφωνίας ώσπου έγινε το ατύχημα στο οποίο σκοτώθηκε ο Cozy… Μήπως δεν το θέλει η μοίρα?

Μπορει να καλυψει το κενο του ο δικος μας Cozy :stuck_out_tongue:

reunion rainbow μπορει να γινει καποια στιγμη(δηλαδη κανα tour)…αλλα με dio δηλαδη συνεργασια blackmore-dio το θεωρω εντελως απιθανο…ισως με κανα turner :? που δεν τον πολυγουσταρω η με κανα doogie white που ειναι θαυμασιος τραγουδιστης και τραγουδαει πολυ καλα ολα τα παλια απο Purple και rainbow…

Σίγουρα θα θέλαμε να δούμε Rainbow (me dio κυρίως) και Pink Floyd, αλλά και τα 2 μου φαίνονται κάπως δύσκολα…

μεγαλες μπαντες του παρελθοντος οπως rainbow,floyd κλπ εννοειται πως θα θελαμε να δουμε!!επειδη δεν προλαβαμε ηλικιακα τις περισσοτερες.

αλλα καποιες μπαντες που τις προλαβαμε,αλλα δυστυχως δεν παιξανε στην καγκουροελλαδα και θα θελα να δω
ειναι

psychotic waltz
carcass
at the gates
the tea party
lethal (βασικα ηδη εχει γινει re-union και δινουν λαιβ στον υπολοιπο κοσμο)

ξερετε τιποτα για ratm??

Νομίζω ότι γενικώς η φάση με τα reunion έχει δύο όψεις. Από την μία δίνεται η ευκαιρία στους οπαδούς να δουν πάλι εν ενεργεία αγαπημένα τους συγκροτήματα. Από την άλλη, πολλές φορές είναι μνημόσυνα που διοργανώνει ο ίδιος ο πεθαμένος. Αλλά και πάλι δεν είναι ο κανόνας βέβαια.

Γενικώς κάποια αξιόλογα comebacks έχουν κάνει οι Death Angel ή οι Exodus.

Μερικές περιπτώσεις που ανήκουν στην δεύτερη κατηγορία είναι αυτές των: Nuclear Assault, Nasty Savage, Destruction.

Kαι οι Onslaught από την άλλη που επανήλθαν φέτος, φάνηκαν ορεξάτοι. Να δούμε…

Οι Carcass να επασυνδεθούν (και οι Sepultura) και οι αλλοι να πάνε να γ****** :lol:

Σωστος!8)

Υπαρχει τοπικ I think…

Μόλις χτες έμαθα ότι οι Grand Funk παίζουν από το 2001

:cry: :cry:

ελα ρε. θα το ψαξω να δω τι παιζει.

απο παλια γκρουπ ενα θελω να δω. οι ιδιοι εχουν δηλωσει οτι πλεον δε ξανακανουν λαιβ.

Eloy. :cry:

Εγώ απ’ την άλλη,είτε δεν πρόλαβα κάποιο γκρούπ,λόγο δυάλισης ή λόγο εποχής,δεν θα 'θελά να τους δώ να επανασυνδέονται και να χαλάνε το όνομά τους.Αν κάποιο παλιό γκρούπ διαλίεται υπάρχει σοβαρός λόγος.Γιατί να επασυνδεθούν και να δείξουν ένα διαφορετικό εαυτό από αυτό που βγάζανε στις πρώτες μέρες τους?Π.χ. αν επανασυνδεθούν οι Pink Floyd με Waters και Gilmour,θα είναι το ίδιο με το να τους έβλεπα στα 80’ς???Κακά τα ψέμματα,μετά από μιά δυάλιση,καλό είναι πιστεύω τό όνομα ενός συγκροτήματος να το αφήνουνε ύσηχο,και να βαδίζει ο καθένας τον δρόμο του.Και όσα γκρούπ/μουσικοί το κάνουνε αυτό και δεν μένουνε στις δόξες του παρελθόντος,έχουν την δικιά μου τουλάχιστον εκτίμηση.

Και για Εloy ταξιδεύω εξωτερικό

Οπα ρε συ.πρωτον απ ολα,αμα γινει reunion σημερα,γινεται για τα λεφτα επι το πλειστον.οπωτε αμα τα λεφτα ειναι καλα,πιστευω οτι παιζει καποιοι να δωσουν καλυτερο λαιβ απο αυτο που δινανε τοτε.
δευτερον,οι pink floyd των 80’ς που δινανε εκεινα τα φοβερα λαιβ με το κλασσικο σκηνικο με τον τοιχο,δεν μιλιοντουσταν μεταξυ τους.
τριτον συγκροτηματα οπως οι at the gates διαλυσανε πανω στο απωγειο της δοξα τους και συνεχισανε να ασχολουνται με τη μουσικη,οπωτε αν κανανε κανα reunion σημερα,δεν βρισκω κατι που θα μπορουσε να τους κανει να μην κανουν μια φοβερη συναυλια σημερα!

Δεν είπα ότι δεν θα ήτανε καλά τα live.Είπα ότι καλό είναι όμως κάποια πράγματα να σταματάνε στην ώρα τους και να μένουνε εκεί.Τρομεροί και φοβεροί οι Floyd στα 80’ς?Πολύ καλά,αλλά αφού έχουν δυαλιθεί,καλύτερα συνεχίσουν μόνος ο καθένας,παρά να χρησιμοποιήσουν ξανά το όνομα.Το ίδιο και για At the gates,και για οποιαδήποτε μπάντα που έχει σταματήσει.Τουλάχιστον εγώ,ας πούμε,αν επανασυνδεόταν ας πούμε ο Cazares με τους Fear Factory,δεν θα θελα να τους δώ,όσο καλοί και να 'τανε,ακριβώς επειδή τέτοια σκηνικά είναι ψέυτικα και δεν τα μπορώ.Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.:wink:

συμφωνω.αλλα οπως σου πα και οι floyd το 80 τα χανε σπασμενα μεταξυ τους!ιοπωτε… :wink: