Revolting Breed

ενας φιλος μου εβαλε να ακουσω 5-6 songs απο το τελευταιο τους,το Rise Against και μου εκαναν θετικη εωτυπωση.Οι πιο ειδικοι για thrash ας μιλησουν…

Καλη μπαντα. Τα κομματια που εχω ακουσει μου αρεσαν αρκετα. Ακουγονται πολυ δεμενοι και εχουν στα συν τους ειναι και η πολυ καλη παραγωγη. Τους θεωρω ομως μια απο τις πολλες μπαντες που αντιγραφουν τον ηχο των The Haunted. Αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο αλλα κατα την αποψη μου, για να ξεχωρισει καποιο γκρουπ στην Ελλαδα θα πρεπει να δημιουργησει κατι προσωπικο στον ηχο του. Παντως ας τους τσεκαρετε…

πολυ καλη μπαντα!!! βαρανε κανονικα και το ντεμπουτο τους τα εσπασε!!!
(επισης, ειναι γαμω τα παιδια!!):slight_smile:

Ο ιδιος τυπος που εδωσε στον pumpkin τα τραγουδια των Revolting Breed τα εδωσε και σε μενα :stuck_out_tongue: ειναι οι ελληνες haunted! μου αρεσαν πολυ.

Είναι Πατρινοί και ο Αντρέας(frontman) κ γαμώ τα παιδιά…Πολύ χαίρομαι που γραφω για γνωστούς μου:) :smiley: :stuck_out_tongue: Αν κ νομίζω οτι είναι stonerαδες…αλλα κ πάλι δεν τα πάω καλά με ταμπέλες…

Απίστευτες στιγμές αυτός ο δίσκος. Μπορεί να φέρνει σε Haunted, αλλά δεν παύει να έχει το χαρακτήρα του. Πάντως όλα τα λεφτά είναι τα live τους, που γίνεται ο χαμός.
Πάρτε και μια γνώμη : http://www.rocking.gr/review1107.php

Είσαι από τους Furor ?

παίδες, 5 ευρώ έχει ο δίσκος και έρχεται με όλα τα κομφόρ όπως αυτοί που σκάτε 15ευρα για να τους αγοράσετε. πολύ προσεγμένη δουλειά, οπότε αν σας άρεσαν τα κομμάτια όπως λέτε παραγγείλτε το από την μπάντα.

April, 6 2008 at LAST LIVE FOR 2008!! @ Steki Estias Patrwn

Revolting Breed
Como Esta Loco
Sacram

Ελεύθερη είσοδος (όπως πάντα )

Εχουμε λιγες και καλες μπαντες εδω περα να ουμε!
Τα παιδια λαιβ τα σπανε κανονικα και με το νομο!

ω ναι! Όταν ήμουν Πάτρα τα παιδιά παίζαν σε άλλα γκρουπς, αλλα τους είδα live στην Αθήνα πριν 3 ή 4 χρόνια. Τα σπάνε. Είχαν παίξει κ διασκευή από Seps, αλλά δεν θυμάμαι ποιο κομμάτι, μπορεί το roots.

Τα παιδιά ετοιμάζουν νέο δίσκο, μιας και δεν θα κάνουν live για λίγο καιρό.
Στo myspace τους (www.myspace.com/revoltingbreed ) έχουν ανεβάσει οι ίδιοι rapidshare link για το δίσκο !
Οπότε σπεύσατε όσοι δεν έχετε ακούσει να δείτε τι χάνετε.

Sunday, October 25, 2009

revolting breed no more
hello!

not many things to say…we split up ! no need to say why!
thnx for the support ! cheers!

dialusame … to giati den afora kapoion ektos tis mpantas :stuck_out_tongue: !
thnx se osous mas upostiriksan!

Aπο το http://www.myspace.com/revoltingbreed
Αρα οσοι τους ειδαμε πριν λιγο καιρο ειχαμε την τυχη να ειμαστε στο τελευταιο τους live.

Ωπ, πολύ ξαφνικά το διέλυσαν αυτοί, ρε.

Κρίμα, έχω το δίσκο τους.
Πολύ καλά στοιχεία και περίμενα ένα μικρό “μπαμ” στον επόμενο…

Ειχαν ετοιμα καποια τραγουδια,σε φαση μπαινουμε και τα γραφουμε.
Τι να κανεις ομως.

Mαλακια παιχτηκε:(