Revolution Renaissance - Age Of Aquarius

Για να πω την αληθεια δεν περιμενα να ακουσω κατι ιδιαιτερο.ΚΑι τελικα δεν ειχα αδικο.
Με το που εβαλα το δισκο τσακ η πρωτη κακη εντυπωση.Θα ηθελα να μαθω με τι κριτηρια βρηκε αυτο τον τραγουδιστη το Τολκης.Ειναι κακος.Ειναι πραγματικα πολυ κακος.Ειναι κακιστος θα ελεγα.Και μονο απο την φατσα τον καταλαβαινεις.
Αρκετες συνθεσεις μυριζουν Stratovarius μεχρι το μεδουλι.Oχι απλα μυριζουν.Βρωμανε που λενε.
3 κομματια διεκρινα αρκετα καλα κι απο εκει και περα το χαος.
Ixion’s wheel,So she wears black και Kyrie Eleison που προφανως γραφτηκε οταν ο Tolkki εβλεπε τον Jesus σε οραματα.
Α ρε Johansson που σου χρειαζεται…

Α και ο εξωφυλλο αθλιοτατο

Η ομοιότητα με Stratovarius ειναι προφανής. Να δούμε τι θα βγάλουνε και αυτοί.

το προηγουμενο πραγματικα ηταν πολυ καλο power και μη ξεχναμε οτι απο την στιγμη που τραγουδησαν πολλες και καλες φωνες εκει κανει τoν δισκο must…αυτο εδω ειναι το ακριβως αντιθετο αν και δεν θελησα να το ακουσω ολο γιατι βαρεθηκα…

ok συμφωνω για την γνωμη σου περι του δισκου…αυτο για τον τραγουδιστη τι το ηθελες??
πες μ δλδ γιατι θα τρελλαθουμε,απο που βγαζεις το ηλιθιο συμπερασμα οτι ειναι κακος??τι εχει ακριβως?προτιμας δλδ τον kotipelto??ημαρτον!αυτος κ αν ειναι…ας μη το πω καλυτερα…
πιστεψε με θα ηθελες πολυ να τον εχεις στην μπαντα σου…αλλα ως γνωστον ο,τι δν φτανει η αλεπου…

Στη μπαντα μου εχουμε γυναικεια φωνητικα και μπρουταλ.
Σε τι απο τα 2 λοιπον θα ηθελα να τον εχω?:lol:

Ο Kotipelto δεν έχει καλή φωνή?? Το ακούσαμε κι αυτό! Επίσης το ότι θυμίζει Stratovarius μου φαίνεται λογικό. Ο Tolkki έγραφε τα τραγούδια στους Stratovarius, έκανε τη παραγωγή, τη μίξη κλπ. Το καινούριο Stratovarius απλά δεν θα θυμίζει τα παλιά. :wink:

ειναι τελειως αχρωμος,ανεκφραστος…σαν να ακους νοτες πληκτρων ενα πραμα…τις βαρας κ βγαζουν παντα τον ιδιο ηχο…ασε δε οταν κανει ψευτικες…να τρεχεις να κρυφτεις!

Το παράδειγμα σου πάντως με τα πλήκτρα είναι τελείως άστοχο. Επίσης όταν κάποιος είναι απόλυτος, πόσο μάλλον όταν έχει άγνοια, είναι εκνευριστικό.

Ο δίσκος είναι βαρετός όσο δεν φαντάζεστε και σε μερικά σημεία εκνευριστικά προβλέψιμος.
Έχει 2-3 καααλές στιγμές.
Ο τραγουδιστής παλεύεται πάντως, το σώζει στα τελευταία τραγούδια.Ναι άντεξα κ το άκουσα όλο.
Ρε Τόλκι τι μέτριο άλμπουμ ήταν αυτό;

Και σχετικά με τον Kotipelto, ναι όσο περνάει ο καιρός κάτι με χαλάει στη φωνή του, εν μέρη δίκιο στον helloweenakias αν και ακραίοι οι χαρακτηρισμοί του ομολογώ χεχε.

Δυστυχως πολυ μετριο,ανεμπνευστο και γενικα δε μπορεσα να ξεχωρισω κατι.Γιατι εχει καταντησει ο φιλανδος να ειναι κακη αντιγραφη του εαυτου του?Τοσο πολεμο πια με το μυαλο του?Απο το infinite εχω να γουσταρω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Tolkki…

Ακομη ζει αυτος?Ρε τι τραβαμε…

γιατί ρε fifasatanic? δεν είναι αρκετά evil τύπος?

το προηγούμενο ήταν μια χαρά, αυτό δεν έχω προλάβει να το ακούσω, σκάει όπου να’ναι και stratovarius χωρίς Tolkki πάντως.

Εκτος οτι μας τα ειχε πρηξει με τα ψυχολογικα του μπας και τον καλεσει κανας Μικρουτσικος στην εκπομπη του,μουσικη της προκοπης εχει να γραψει πολλα χρονακια…το ιδιο και οι αλλοι πλεον “Stratovarius” που συνεχιζουν χωρις αυτον…και νομιζω πως η κωμωδια δεν εχει φτασει στο τελος της

εγώ πάλι σου λέω ότι το πρώτο RR μια χαρά της προκοπής είναι αλλά προφανώς δεν έχει κανένα νόημα να αρχίζω να γράφω πόσο για τον Μπεο είναι οι δίσκοι των Mayhem, δε νομίζεις?

αν τα (ομολογουμένως) καραγκιοζιλίκια του Τόλκι είναι μια φορά κουραστικά, τα γνωστά καραγκιοζιλίκια μπαντών της νορβηγικής black πώς μπορεί να φαίνονται, ειδικά σε έναν μη οπαδό της μουσικής αυτής;

το θεμα ειναι πως οι Mayhem που επιασες ως παραδειγμα δεν εχουν και μεγαλη σχεση με το παρελθον τους μουσικα και συνεχιζουν να εξελισονται…εμενα η μουσικη με νοιαζει αλλα οταν ειναι ανεμπνευστη και συνδιαζεται μαζι με αλλα δεν παει παρακατω…

Α τελικα αρεσει στους blakmetallers η εξελιξη?Που πηγε το “True Norwiegian Black Metal”?:stuck_out_tongue:

Aσχετος με το θεμα αλλα επειδη παταω σχεδον σε καθε θρεντ να απαντησω εγω.
Το True Norwiegian Black Metal εχει σταματησει να υφισταται εδω και πολλα χρονια.
Οι Νορβηγοι μπολιασανε το ΒΜ με μπολικα νεα στοιχεια και βγαλανε δισκους αριστουργηματα.
Ασχετο που δεν τα ξερετε εσεις :slight_smile:

Ακριβως ετσι…υπαρχουν μπαντες που παιζουν το λεγομενο “true…” αλλα πλεον εχουν ενσωματωτθει και αλλα στοιχεια σε πολλεσ μπαντες 8)