Rhcp eprepe apo kairo

Ας αναλυσουμε αυτο το συγκροτημα.μετα απο πολλες συζητησεις δεν θα ηθελα να μου ξανα πειτε για τους νιρβανα. λοιπον οι rhcp ειναι ενα εμπορικο συγκροτημα το οποιο εχει βγαλει καποια καλα αλμπουμ καποια καλα τραγουδια βλεπε californication .by the way αλλα απο κει και περα τιποτα ,δηλαδη τωρα βγαζει εναν δισκο με παρα πολλα τραγουδια τα οποια ειναι ακρος εμπορικα χαλανε την εμφανιση τους με το τραγελαφικο βιντεο κλιπ και διμιουργουν ενα αρνητικο ιματζ.

σχολιαστε!!! 8)

και το οτι ειναι τρελοι και χαβαλεδες δεν σημαινει οτι ειναι και καλοι

απο αυτο φενετε οτι δεν εχεις ακουσει τπτ απο RHCP…
ακομα κ εγω που δεν τους γουσταρω μια τους παραδεχομαι…

Αν είχε ακούσει ποτέ του Blood Sugar Sex Magik, Mother’s Milk κλπ θα καταλάβαινε γιατί γραφεί βλακείες… :stuck_out_tongue:

Kαι για σπάσιμο και μόνο: οι Nirvana είναι το χειρότερο σχήμα από γεννήσεως της ροκ!
Χειρότερο και από τους Blink 182 (που τους θυμήθηκα αυτούς τους καραγκιόζηδες τώρα…)!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Προσώπικα ΔΕ μου αρέσουν.Όσο και αν σεβομαι την ύπαρξή τους δεν την πάω τη μουσική τους καθόλου.Με αυτο ξεκαθαρισμένο τα μονα καλά δεν ήταν μόνο το califonication.Και το γεγονός του ότι είναι χαβαλεδες έχει σχέση και με την εικόνα τους και με τη μουσική τους και επιρρεαζει το πόσο καλοί είναι…

Προσωπικα τους θεωρω πολυ καλο group(ειναι) με πολλα και πολυ καλα τραγουδια…Και τους θεωρω και πολυ μαγκες αφου καταφερνουν και γραφουν μουσικη που ειναι προσιτη σε ολα γουστα και γι’αυτο εχουν και τρελες πωλησεις…
Σας πειραξε που πουλανε???δηλαδη ειναι κακο αυτο???

einai gegonos oti einai etaireia, ki’afto kanonika tha me peiraze, alla an kai den trelenomai gia ton hxo tous protimo na vlepo na ginodai dikoi tus diskoi xrisoi para kati allon etairiwn pou einai akoma xeiroteroi, vlepe Green Day/HIM/Franz Ferdinand ktl. tora gia Nirvana den tithetai thema oti itan ena group pou exei ephreasei para polla alla kai akoma to kanei kai oso kai na thelo na pistepso oti den itan tipota allo apo mia parea pou hgeito ena kammeno amerikanaki, den einai etsi. einai logiko na min aresei se pollus h mousikh tous, alla nomizo oti gia sxhmata san ki’afto einai aparaithtos ligos sevasmos.

Προσωπική άποψη…

Με καθαρά καλλιτεχνικά κριτήρια…

Oι Red Hot Chilli Peppers είναι η καλύτερη alternative μπάντα

Oι Nirvana καλό θα ήταν να ασχολιόντουσαν με άλλο επάγγελμα… Hot dogάδες θα τους ταίριαζε καλύτερα

ΓΕΙΑ

ton exei i aderfi mou ton disko

diladi kalhteroi APO tous radiohead kai tous muse thes na mou peis

diladi kalhteroi APO tous radiohead kai tous muse thes na mou peis[/quote]

Τους Radiohead τους έχω εφάμιλλους των Nirvana… Δηλαδή για τον πέο

diladi kalhteroi APO tous radiohead kai tous muse thes na mou peis[/quote]

Τους Radiohead τους έχω εφάμιλλους των Nirvana… Δηλαδή για τον πέο[/quote]

entaxi re tora katalaba oti dn exeis idea apo poiotiki mousiki oi radiohead gia to peos ti les re.

diladi kalhteroi APO tous radiohead kai tous muse thes na mou peis[/quote]

Τους Radiohead τους έχω εφάμιλλους των Nirvana… Δηλαδή για τον πέο[/quote]

entaxi re tora katalaba oti dn exeis idea apo poiotiki mousiki oi radiohead gia to peos ti les re.[/quote]

Χρειάστηκαν τρεις μέρες για να το καταλάβεις;

Άρα πρέπει να κάνεις κάτι με τη διανοητική σου κατάσταση…

Μέχρι τότε μπορείς να βάζει συνεχώς το OK Computer για να γνωρίσουμε το ροχαλητό σου…

Νομίζω πως κάποιες φορές ισοπεδώνετε τα πάντα και χωρίς επιχειρήματα.

Οι Peppers για το είδος τους είναι μια παρα πολύ καλή μπάντα. Το Blood, Sugar, Sex,Magic είναι από τους ωραιότερους funk rock δίσκους που έχουν κυκλοφορήσει.

Τα Californiation και By The Way ακόμη και pop να τα χαρακτηρίσει κάποιος δεν μπορεί να πει ότι δεν είναι ποιοτικά για pop.

Και από τεχνικής κατάρτισης αν κρίνουμε την μπάντα ο Flea είναι εκ των κορυφαίων μπασιστών γενικότερα, ενώ ο Anthony έχει αν μη τι άλλο ωραία φωνή.

Επίσης, τα live τους είναι αρκούντως εντυπωσιακά…από τα 2 dvd που έχω δει.

Για καλοκαιράκι είναι μια πολύ καλή συντροφιά όταν θέλει να ακούσει κάποιος κάτι πιο ευκολοάκουστο και χαλαρό. Το Stadium Arcadium ισως κουράζει αλλά περιέχει μερικά πολύ ωραία τραγούδια και θα είναι πολλές φορές μέσα στο cd player του αμαξιού καθ’οδόν για τα μπάνια του λαού.

diladi kalhteroi APO tous radiohead kai tous muse thes na mou peis[/quote]

Τους Radiohead τους έχω εφάμιλλους των Nirvana… Δηλαδή για τον πέο[/quote]

entaxi re tora katalaba oti dn exeis idea apo poiotiki mousiki oi radiohead gia to peos ti les re.[/quote]

Χρειάστηκαν τρεις μέρες για να το καταλάβεις;

Άρα πρέπει να κάνεις κάτι με τη διανοητική σου κατάσταση…

Μέχρι τότε μπορείς να βάζει συνεχώς το OK Computer για να γνωρίσουμε το ροχαλητό σου…[/quote]

milas gia ena cd to opoio exei afisei epoxi diladi to akoume xronia kai tha to akoume ta cd ton rhcp exoun xexastei giati einai autonoito emporikoi.!!!

Άντα πάλι οι συζητήσεις για ποιότητα!!!Ρε καταλάβετε ότι εδώ λέμε τα προσωπικά μας γούστα.Δεν μπορείς να πεις στον άλλο ότι δεν ακούς ποιοτική μουσική.Για τον καθένα το ποιοτικό είναι διαφορετικό.Το τι είναι ποιότητα το δείχνει ο χρόνος(ο πολύς χρόνος όχι 5 ή 10 χρόνια)

Ποιότητα στην Ελλάδα είναι ότι έχει κατά καιρούς προωθήσει το ΠΟΠ & ΡΟΚ

=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Oi RHCP είναι πολύ μπροστά γιατί έχουν καταφέρει να φτιάξουν ένα μείγμα που είναι ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ. Και ξεχωρίζουν έτσι. Το τελευταίο αλμπουμ είναι φανταστικό αλλά είναι και συνάμα πολύ ζόρικο. Δεν είναι hit-οφόρο για να χορεύεις, είναι πολύ εσωτερικό και σκοτεινό. Προσωπικά το έχω λιώσει. Δεν θυμάμαι πότε έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο σε τέτοιο βαθμό. Φοβερή μπάντα και φανταστικό αλμπουμ. Αυτά.