Rick Rubin για Metallica

Εχθες κοβαντας βολτες στο site τους διαβασα το νεο.
Αν μη τι αλλο, πολυ καλα νεα.Οι προσευχες μερικων επιασαν!!
Αντε να δουμε τωρα τι θα βγει.

http://www.metallica.com/index.asp?item=14828

Ως οπαδός των Metallica εδώ και 6 χρόνια περίπου (από τότε πού ασχολούμαι με το metal για την ουσία!) παρακαλώ μονάχα το άλμπουμ να είναι αντάξιο της ιστορίας της μπάντας. Ακόμα και σε φάση Load/Reload να κινείται ο ήχος του νέου άλμπουμ δεν με χαλάει καθόλου! (το αντίθετο μάλιστα!)

Υ.Γ. Επιτέλους πήρανε την μεγάλη απόφαση να αλλάξουν παραγωγό!

Καλή απόφαση να κάνουν ένα διάλειμμα με τον B.Rock. Πιστεύω πως θα ανανεωθεί ο ήχος τους. Ο Rubin δεν είναι τυχαίος.
Σημασία όμως έχει να στρώσουν τον κώλο τους και να γράψουν τραγουδάρες.Τώρα δεν υπάρχουν κλινικές και ψυχοθεραπείες, έχουν νέο μπασίστα και νέο παραγωγό, οπότε πρέπει να βγάλουν δισκάρα του σατανά και όχι πάλι κανά “μυστήριο” δίσκο σαν το St.Anger. Σταυρώνουμε τα δάχτυλα λοιπόν και περιμένουμε… :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Metalli’fuckin’cA

\m/ \m/

Θα δούμε, αν και νομίζω πως θα μας καταπλήξουν όλους.

psit - ama grapsoun kai twra kamia patata - i kana monterno - egw den ksanaasxoloume e… stegnotata…

as einai kai miso piswgyrisma … mou kanei - apla na nai in the right way kai na xei good songies.

Θέλω να έχει χαμηλοκουρδισμένες κιθάρες μόνο για σένα

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

:smiley:

Ο Kirk Hammett δήλωσε πρόσφατα ότι η μπάντα επιθυμεί να επιστρέψει στα παραδοσιακά solos που τόσο πολύ έχουν λείψει σε όλους στα τελευταία τρία studio albums των Αμερικανών superstars.

χεχε :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Και σε μας λείψανε.
Αντε άντε να δούμε.

Ελπίζω να μην μας αραδιάσουν πάλι καμιά προχειρότητα όπως εκείνο το χάλι. Βγάλανε και την ταινία όπου μας δείχνουν κατάφατσα ότι έκαναν τρελή αγγαρεία για να το γράψουν και έχεις τα ζώα να σου λένε ότι ο δίσκος δεν παίζεται!!! 8O
Ο Rick Rubin έσκασε σαν βόμβα γιατί δύσκολα μου φαινότανε ότι θα ξεκόλλαγαν. Βέβαια αν δεν κάτσουν να γράψουν τίποτα της προκοπής όσο και να τους στίβει αυτός δεν θα βγεί τίποτα.
Τα σκατά όπως και να τα μαγειρέψεις στο τέλος πάλι σκατά θα φάς!

Εκτος κι αν τα μαγειρεψεις με μακαρονια.Τοτε θα φας σκατα με μακαρονια

[quote=“GreenHloyd”]

Εκτος κι αν τα μαγειρεψεις με μακαρονια.Τοτε θα φας σκατα με μακαρονια[/quote]
Ενώ σκατά δεν θα φας δηλαδή? 8O

Μέχρι τώρα ο Rick Rubin ήταν καλύτερος στο να αναδεικνύει ή να ανακαλύπτει νέα ταλέντα παρά να δίνει κάτι καινούριο σε ήδη καταξιωμένα ονόματα. Τρανό παράδειγμα οι AC/DC (των οποίων είναι φανατικός οπαδός). Ήταν όνειρό του να δουλέψει μαζί τους και όταν αυτό έγινε προέκυψαν διάφορα προβλήματα. Ελπίζω κάτι να γίνει αν και με το τελευταίο τραγικό άλμπουμ δεν μπορώ να είμαι και αισιόδοξος. Το θετικό είναι ότι οι Metallica κατάλαβαν το λάθος τους (για παράδειγμα στις πρόσφατες συναυλίες τους δεν παίζουν νότα από το St. Anger)

εχ, βασικά δεν πούλησε πάρα πολλά. Rubin πήραν επειδή τον Rock τον ξαναπήραν οι Motley. αυτά

Όχι και δεν πούλησε, που ήταν πλατινένιος δεν ξέρω σε πόσες χώρες πρωτού καν κυκλοφορήσει!!
Το θέμα είναι ότι με τη μαλακία το St. Anger είμαι αισιόδοξος!
Δεν μπορούν να βγάλουν χειρότερο… :lol: :lol: :lol:

koita - auta bgenou me bash ta shipped oxi ta sold -ki egw an kopsw 20.000.000 diskous tha ton kanw double diamond enan … :stuck_out_tongue: alla tha prepei na xw xalasei 20 myria :stuck_out_tongue: LOL kai metaforika :stuck_out_tongue:

Και επειδή πήραν τον Rubin τι έγινε. Μήπως πιστεύετε ότι θα βγάλουν κανα Reign in blood για να τρελάνουν κόσμο? Οι Metallica έχουν τελειώσει καλλιτεχνικά. Και αν το St. Anger έμοιαζε μια φορα με SOAD τώρα που πήραν και τον παραγωγό των SOAD το καινούριο θα μοιάζει δέκα! :stuck_out_tongue:

Να και ένα καλό νέο. Είχαν κορεστεί με τον Bob, ότι είχε να προσφέρει στους Metallica, το πρόσφερε… Καιρός για αλλαγές 8)

pesta re megale !!! :smiley: ta leo kai go alla den m’akoun xa xa xa

Κοιταξε να δεις, ουτε ειπα,(εγω τουλαχιστον) ουτε πιστευω, αλλα ουτε και θελω να βγαλουν ενα Reign In Blood ή Μaster Of Puppets ή δεν ξερω και γω τι αλλο.

Αυτα τα αλμπουμ βγαινουν ΜΙΑ ΦΟΡΑ.Και οσο ποιο γρηγορα το παρουμε χαμπαρι μερικοι, τοσο το καλυτερο.

Απλα, οπως ειπε και ο Slekkas, ελπιζ(ω)ουμε σε κατι καλυτερο απο το St. Anger.