Rick Rubin's - καλυτερη παραγωγη

Στα highlights του Rick Rubin ειναι και το Raising Hell των Run DMC που ανεφερε και ο φιλτατος Lupin με το remix στο Walk this Way των Aerosmith (το πρωτο ισως crossover Hip Hop με Rock).Κλασσικοτατος δισκος.

μεγαλος παραγωγος o rubin αλλα υπαρχει και καλυτερος…

brendan o’ brien

αν και εγω ανω απο ολους θα ψηφισω david bottrill

γιατι εκανε παραγωγη στα aenima(ειδικα σε αυτο…) και lateralus.

TOXICITY!
αλμπουμάρα8)

Nα κ ενα πολλ που δν προηγειται το Death Magnetic:p

Εγώ δεν τα έχω ακούσει όλα, αλλά από όσα έχω ακούσει, ο άνθρωπος κεντάει (με εξαίρεση το ‘‘Death magnetic’’). Μάλλον ανάμεσα στο ‘‘Audioslave’’ και το ‘‘Toxicity’’, αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω.

Καλά έβαλε The Four Horsemen και δεν έβαλε ΑC/DC;;; Ήμαρτον!!!

Όοοχι δε θα πέσω στην παγίδα του reign in blood
Trouble - Manic Frustration,με ήχο που σκίζει

Έχει τύχει να ακούσω το manor sessions (ή κάπως έτσι) που είναι κάποιες ηχογραφήσεις του Electric των Cult προ Rubin. Καμία σχέση με τον τελικό ήχο, ο Rubin έχει κάνει τρομερή δουλειά.

Νο 2 θα ψήφιζα Toxicity & No 3 Reign In Blood.

Είμαι σε πολύ μεγάλο δίλημμα σχετικά με την ψήφο μου (ανάμεσα σε Reign In Blood και Blood Sugar Sex Magik) αλλά μόνο και μόνο για τα όργια που ακούς να κάνει ο Flea θα ψηφίσω το δεύτερο.

Reign In Blood…

Ακολουθεί το Death Magnetic (παίζει να`μαι ο μόνος που βρίσκει άψογη την παραγωγή του :p)

Cult - Electric
και ακολουθούν οι δουλειές του με τους Peppers…

Από το poll, είναι το Toxicity γιατί είναι ο καλύτερος δίσκος των 00’s.
Γενικότερα όμως, θα έλεγα το Seasons In The Abyss…

Προτιμώ την παραγωγή στα Reign In Blood και Toxicity, το Death Magnetic ήταν μάλλον αποτυχία σε ότι έχει να κάνει μετην παραγωγή…

blood sugar sex magik κ ολα τα υπολοιπα που εχει κανει με τους rhcp:)

συμφωνω με τη Μαρια…:slight_smile:

Λειπει η αγαπημενη μου δουλεια… Slipknot - Vol.3

Ξερω σιγουρα τη χειροτερη… (DM)

Φυσικά Reign in blood, και Toxicity.

Trouble φυσικά!Ίσως στο προσωπικό μου top 5 της δεκαετίας του 90.

μμ τωρα ισως βοηθαει και το γεγονος, ισως, μοναχα ισως, πως ειναι απο τα αγαπημενα μου σιντι εβερ, αλλα η παραγωγη του Audioslave ειναι απαιχτη. Ο συνδυασμος της ΚΙΘΑΡΑΣ του μορελλου με τη ΦΩΝΑΡΑ του κορνελλου ανατριαχιαζει…

Ι αμ δε χαηγουεεη!

δεν ξερω για την καλυτερη του δουλεια γιατι ολες οσες εχω ακουσει ειναι καλες αλλα τους slipknot τους εκανε να ακουγονται σαν τιτικες σε σχεση με τα προηγουμενα και το επομενο.Παντως ισως να ηταν και ο προσανατολισμος του συγκροτηματος να ακογονται πιο nu metal απο death metal