Rick Rubin's - καλυτερη παραγωγη

Reign in Blood μακραν imo

Reign in blood ίσως η ιστορικότερη που έχει κάνει…

Αλλά…έχει φτιάξει και το de-lοused in the comatorium των Υπέρθεων Mars Volta…και μάλλον αυτή είναι η αγαπημένη μου…

Kαλυτερη παραγωγη μαλλον Reign In blood, και χειροτερη Death Magnetic. αν κ δεν εχω ακουσει της Shakira :lol:

εχω ακουσει οτι εχει κανει καλη δουλεια,στον δισκο της οι κιθαρες ακουγονται πιο χεβυ απο ποτε αν και ειναι καλογυαλισμενη παραγωγη:p

Το πολλ δεν έχει νόημα όταν υπάρχει μέσα αυτό:

φιξντ.

Να βάλω κι ένα quiz.

Κάποιος από εσάς που ψηφίσατε Reign In Blood ας εξηγήσει ποιο ήταν το κόλπο που έκανε την παραγωγή και τον ήχο αυτού του δίσκου κορυφαία.

Εδώ σας θέλω όμως.:wink:

αντ’αποκεί παλιοχαρακτήρα! :lol:

Εεεε ενταξει αν σκεφτεις οτι τον καιρο που εκανε αυτη την παραγωγη οι περισσοτεροι Thrash δισκοι ειχαν εναν ηχο αναμεσα σε κουτακι Coca Cola που ανοιγει και Scotch Brite που τριβεται πανω σε τσιγκο ειναι και κομματακι ευκολο να καταλαβεις ποσο μπροστα ηταν απο ολες τις υπολοιπες του ειδους(μαζι με τις παραγωγες του Rasmussen στους Metallica φυσικα). Και το γεγονος οτι ολη η μαυριλα και η λυσσα των Slayer εβγαινε μεσα απο ηχο κρυσταλο χωρις CultoUderground πρακτικες με ηχο “η κασσετα ειναι πολυ συγχρονη για μας” νομιζω οτι φτανει. Ο ηχος στις κιθαρες ειδικα ηταν σαν αλλυσοπριονο. Παντως εγω ψηφισα συναισθηματικα και μονο λογω Reign In Blood.

reverb?

Με μια λέξη.

Με μία λεξη, κοντά είσαι. Οχι εφέ.

Βασικά η καλύτερη λέξη θα ήταν “ξεραΐλα” :stuck_out_tongue:

Εδώ κι αν είσαι κοντά:!:

Από τις επιλογές του πολλ ψήφισα Slayer αλλά γενικά μου άρεσαν πολυ οι παραγωγές στα American Recordings του Johnny Cash!!

Reign In Blood

Μεγαλη αγαπη μου αυτο το album :slight_smile:

αυτο βασικα

Άντε, ας το πω. Αυτό που κάνει το Reign in blood να ξεχωρίζει, να είναι τόσο πάρτα στη μάπα, είναι ότι η παραγωγή του είναι μονοφωνική. Πως? Ε?

αστοκορακα. Ε πες ρε άνθρωπε να πούμε το προφανές και καθόμαστε να βρούμε τι εννοεί ο ποιητής.

Εντάξει, πόσοι όμως καταλαβαίνουν το προφανές?:-k

Soad-Toxicity…καλη η παραγωγη του reign in blood αλλα δεν γουσταρω slayer…