Riders On The Storm

Oi Manzarek,Krieger kai Astubury 8a mas ksanatimisoun stis 15/1 :smiley:
Telika auta ta newsletter 8a me kanoun kardiaki
http://www.raymanzarek.us/appear.html

ολεεε!! τον Astbury τι τον θελουν :? :?:

εισητηρια??? που?? απο ποτε?? ποσο??

Auta einai nea!!! Tin proigoumeni fora itan magiki i synaulia! Wraia, wraia!!

ΗΜΑΡΤΟΝ! δε πιστευω να μιλας σοβαρα…

εκτος του οτι οι The Cult είναι μια απιστευτη μπαντα, είναι ο καλυτερος για να αντικαταστησει τον Morrison (αφου ουσιαστικα είναι πνευματικο παιδι του). αμα μου βρεις ενα ονομα που μπορει να είναι σε τετοιο στυλ και να ναι καλυτερος παω πασο…

πιο λογικο θα μου ακουγοταν να λεγες: πχ ‘αυτοι γιατι βεβηλωνουν το ονομα του morisson και παιζουν live;’ παρα αυτο που ειπες…

σορυ κι ολας αν ειμαι λιγο επιθετικος…

Ωραία!! Αυτή τη φορά δε τους χάνω!!! 8)

Ακόμα θυμάμαι τη συναυλία στο Λυκαβηττό, όταν στο video-wall έπεσε μια εικόνα του Jimmakου και ξεπρόβαλε στη σκοταδούρα ο Astbury έκλεισα τα μάτια και πρός στιγμή ήταν σαν να είναι εκεί. Ακόμη και το τέλος όπου έσκασαν για encore με φανέλες της εθνικής Ζαγοράκης-style!!! Πολύ γαμάτη συναυλία, με υπέροχο αίσθημα και εξαιρετική απόδοση των κομματιών. Δε τους χάνω με τίποτα!

ΗΜΑΡΤΟΝ! δε πιστευω να μιλας σοβαρα…

εκτος του οτι οι The Cult είναι μια απιστευτη μπαντα, είναι ο καλυτερος για να αντικαταστησει τον Morrison (αφου ουσιαστικα είναι πνευματικο παιδι του). αμα μου βρεις ενα ονομα που μπορει να είναι σε τετοιο στυλ και να ναι καλυτερος παω πασο…

πιο λογικο θα μου ακουγοταν να λεγες: πχ ‘αυτοι γιατι βεβηλωνουν το ονομα του morisson και παιζουν live;’ παρα αυτο που ειπες…

σορυ κι ολας αν ειμαι λιγο επιθετικος…[/quote]

πρωτον δεν μ’αρεσουν οι Cult και ο Astbury μου τη δινει γιατι προσπαθει να μιμιθει τον Jim, πραγμα ακατορθωτο και ας μεταφερει σχετικα καλα τα τραγουδια του. το οτι ειναι πνευματικο παιδι του δεν καταλαβαινω που το στηριζεις και για μενα το καλυτερο θα’ταν σε καθε συναυλια που θα εδιναν να ειχαν διαφορους καλλιτεχνες για τα φωνητικα και να αλλαζαν καθ’ολη τη διαρκεια της, ενας απ’αυτους θα μπορουσε να ηταν και ο Astbury. το οτι βεβηλωνουν το ονομα του Jim δεν το νομιζω αν και να το εκαναν το προτιμω να τους δω live απ’το τιποτα. και προς Θεου ας δειξουν λιγο σεβασμο στους fans και ας παραμερησουν τις οποιες διαφορες τους, ετσι ωστε να επανελθει ο τρισμεγιστος John Densmore στο συγκροτημα.

ΟΧΙ 15/1 ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΜΟΥ!

Auta einai nea…Autin tin fora den to xanw…

βασικά αυτο που λες είναι κατα τη γνωμη μου ψιλοάκυρο, για το λόγο του οτι μια ζωή σε παρόμοια φάση χρησιμοποιουσε τη φωνη του ο astbury. γι’αυτο το λόγο τον χαρακτηρίζω και πνευματικο παιδι του morrison (είναι σα να λες οτι ο ripper δεν ειναι επηρρεασμένος απο τον halford, που βασικά όμως ο astbury δεν μιμειται τον morisson σε τετοιο βαθμο).

τώρα το να έχουν διαφορετικους τραγουδιστες στη διαρκεια μιας συναυλιας, αν δεν ειναι μεγαλα ονοματα θα τους κραζανε. και παλι αν είναι…για προσπαθησε εσυ να μαζεψεις 5 τραγουδιστες ας πουμε μεγαλου βεληνεκους σε φάση που να κολλαει, και να βρουνε όλοι κοινο χρονο απο τις μπαντες και τα project τους για τους riders on the storm που ουσιαστικα δεν ειναι ενεργοι δισκογραφικα (δηλαδή δεν έχει το ‘χρημα’ που θα θέλανε σαν κινητρο στη μέση)…

μια απο τα ίδια…

παλι καλα που εγω μενω αθηνα…αλλά ξερω την γκαντεμια μου. θα δινω μάθημα εκεινη τη μέρα…

Παω να προτεινω καταληψη.

Είναι και Δευτέρα 15/1, δε σας βλέπω πολύ καλά. Εκτός αν ξεκινήσετε καταλήψεις για να καθυστερήσουν οι εξεταστικές σας… :stuck_out_tongue:

ehm - ntaks - oi cult exoun ena indian kai arketa alla asmata - apo tis leges mpantes pou ekselixthike - kai o ian - ntaks - para to sxetika periorismeno euros tou - einai polllyyyy ekfrastikos…

Αυτο. Μια χαρα φροντμαν ειναι ρε παιδια.

orea tha nai - apla na paiksoun olo to waiting for the sun + to track kai as fygoun lol !!!

groupara- pou eftysa mikros - logw twn ahdiwn pou egrafe to metal hamsters !

βασικά αυτο που λες είναι κατα τη γνωμη μου ψιλοάκυρο, για το λόγο του οτι μια ζωή σε παρόμοια φάση χρησιμοποιουσε τη φωνη του ο astbury. γι’αυτο το λόγο τον χαρακτηρίζω και πνευματικο παιδι του morrison (είναι σα να λες οτι ο ripper δεν ειναι επηρρεασμένος απο τον halford, που βασικά όμως ο astbury δεν μιμειται τον morisson σε τετοιο βαθμο).

τώρα το να έχουν διαφορετικους τραγουδιστες στη διαρκεια μιας συναυλιας, αν δεν ειναι μεγαλα ονοματα θα τους κραζανε. και παλι αν είναι…για προσπαθησε εσυ να μαζεψεις 5 τραγουδιστες ας πουμε μεγαλου βεληνεκους σε φάση που να κολλαει, και να βρουνε όλοι κοινο χρονο απο τις μπαντες και τα project τους για τους riders on the storm που ουσιαστικα δεν ειναι ενεργοι δισκογραφικα (δηλαδή δεν έχει το ‘χρημα’ που θα θέλανε σαν κινητρο στη μέση)…[/quote]

ok, ο Astbury ειναι σαφως επηρεασμενος απ’τον Morrison αλλα κατα τη γνωμη μου τον μιμειται περισσοτερο απ’οσο θα’πρεπε. δεν ειναι αναγκη να ηταν ονοματα οι τραγουδιστες, τουλαχιστον οχι τοσο γνωστα, ολο και καιποιοι θα βρισκοντουσαν. αν ηταν στο χερι του Jim πιστευω οτι θα αφηνε οποιον ηθελε απ’το κοινο να τραγουδησει, θα’ταν κι’αυτο κατι προτωγνορο και αυθεντικο, τελος παντων ας ερθουνε και ας παιξουνε οσο καλυτερα γινεται, αυτο ειναι το ζητουμενο.

Thelw na dw tous Cult! Apla pragmata…

Εγώ να δεις… 8)