Καλυτερο riff τα τελευταια 30 χρονια

Μπορει πολλοι να γελασουν και να πουν “μα καλα, αυτο βρηκες να βαλεις απο Papa Het?” αλλα η αληθεια ειναι πως το ριφφ που σκαει στο 1:00 ειναι απλα μεγαλειωδες, και το χτισιμο σε αυτο το πρωτο λεπτο το κανει ακομα καλυτερο.

But it gets better.

Η αντικατασταση του στο 1:15 απο την πιο ΧΕΒΙ εκδοση του ιδιου ριφφ, το κανει ακομα καλυτερο.

ΥΓ1. Εδω να πουμε οτι αν εχετε ενστασεις και εναλλακτικες προτασεις που ανηκουν στο Black Album, εχετε μεχρι τον Αυγουστο να τις προτεινετε, μετα θα ειστε οφφ τοπικ. Do you feel old yet?

ΥΓ3. Καπου εδω να πω οτι το συγκεκριμενο κομματι με ενοχλει μετα το 3:49 σε πολλα σημεια του και δεν συμφωνω με την μετατροπη του σε πιο γρηγορο τραγουδι, ουτε με τους ρυθμους που εχει βαλει ο Λαρς, ουτε με τα σολο του Hammett. Γενικα μου φαινεται οτι το πρωτο μισο του τραγουδιου αξιζε πολυ καλυτερο δευτερο μισο. Φτιαχνει απο το 5:10 και μετα, αλλα ναι.

3 Likes

δεν ξερω που κολλαει ο jamie vardy και οι υπολοιποι στις φωτο. Ολοι αγνωστοι μου ειναι αλλα χαιρομαι που συμφωνειτε μαζι μου.
Παμε να βρουμε το δευτερο καλυτερο ριφφ τωρα

δυνατη υποψηφιοτητα

ξεκιναει το χτισιμο στο 9:00 και σκαει λιγο αργοτερα

3 Likes

Για τελευταια 30 χρονια Σλίπ - Ντράγκονοτ, χωρίς φιοριτούρες, μεγαλειώδες, θρυλικό ροκερόλ

5 Likes

ομολογώ ότι η αίσθηση σε εκείνο το λαηβ του 2019 και ο ήχος του Matt Pike ήταν κάτι το εντυπωσιακό για μένα . Ήμουν και μπροστά μπροστά στην πλευρά του

2 Likes

Αυτο ειναι Lines In The Sand β’ διαλογης

1 Like

Ορίστε μου λίγο τις προδιαγραφές του καλύτερου riff.

Δεν είδες το λινκ που έβαλα?

Να είναι Metallica?

3 Likes

Ακούγοντας όλοι μας μουσική στην οποία τα ριφ είναι από τα βασικά συστατικά της και όχι κάτι που συμβαίνει σπάνια, είναι πολύ δύσκολο κάποιος να διαλέξει ένα και μόνο ριφ. Μου καίει το μυαλό μόνο και μόνο να διαλέξω 1 ή 5.

Ας ακουμπήσω αυτό εδώ όμως γιατι σε τρία χρόνια θα είναι οφ τοπικ

3 Likes

3 από τα πιο αγαπημένα opening riffs και γενικότερα riffs

Tunnel of Pain μετά την εισαγωγή.

Metamorphosis…ανατριχίλες

και

Εδώ τo ομώνυμο.

Γενικότερα και τα τρία αυτά άλμπουμ είναι βίβλοι από riff…δοξάζονται μαζί με πόσα άλλα ακόμη…να ναι καλά οι δημιουργοί τους :love_you_gesture:
…αν δεν βλογήσεις τα γένια σου… :stuck_out_tongue:

5 Likes

ω ναι ξεχασα το αλλο που βαζει δυνατη υποψηφιοτητα για δευτερο καλυτερο

2 Likes
10 Likes

…and in the other corner, weighing at 100000 pounds…

(το οποίο οι ΚΑΡΑΓΙΩΤΑΔΕΣ στον επίσημο λογαριασμό τους στο youtube το έχουν ανεβασμένο σε μια μέτρια ποιότητα, ευτυχώς αυτός εδώ ο τυπάκος το έχει σε καλύτερη :stuck_out_tongue:)

6 Likes

Ροκ:

Μέταλ:

Όλων των εποχώνε/οφφτόπικ:

7 Likes

:lock:

4 Likes

Χομπίστες είστε:

Abomination, humiliation
God cursed creation
Why you cage our souls
To your kingdom
Illumination, desire, salvation
Exiled creation
Let me walk the path of wisdom

2 Likes

να ρίξω και εγώ τον οβολό μου για ένα υποτιμημένο λίγο και πρόσφατο σχετικά

2 Likes
4 Likes

Εκ των αγαπημένων μου riff . Γενικά σε τέτοια ερωτήματα προς Iommi μεριά θα πήγαινα

2 Likes

(2:22)

6 Likes