Riot - Immortal Soul

Καλα σε γαμησε το σιχαμενο δηλαδη ! :wink::smiley:

Kαλα οι Riot προσωπικα σε αρκετες στιγμες τους απ’το παρελθον μου βγαζαν ενα ευρωπαικο βαιμπ,πχ http://www.youtube.com/watch?v=MXrClkJXLn0&feature=related ,μελωδια 1:58.

Ελα ρε, τουλάχιστον αυτό το κομμάτι έχει ΣΟΒΑΡΑ ριφφς.
Οι δίκασες είναι λίγο αχώνευτες αλλά είπαμε, λέει Riot από μπροστά :stuck_out_tongue:

Και οι σωστοί Riot είναι Thundersteel και πίσω, μην τα ξαναλέμε 8)

Το Πριβιλετζ το θεωρεις πολυ κατωτερο του Θαντερστιλ?Περα απο το θεμα με τις εισαγωγες κτλπ κτλπ,καθαρα μουσικα.

Λογω των τοσων αλλαγων νομιζω οτι δε πολυστεκουν τετοιες δηλωσεις για τους Riot,δεν ειναι απο τις μπαντες που εχουν καρδιογραφημα ανηφορα-κατηφορα ασχετα απο το αν οι eras εχουν ξεκαθαρα συνορα ακριβως λογω αυτων των αλλαγων.Ας πουμε προσωπικα βαζω να ακουσω οποιοδηποτε 90s album τους περισσοτερο απο το R.Breed.

Ναι το θεωρώ κατώτερο.
Ντάξει, δεν ξέρω για πολύ ή λίγο, πάντως σίγουρα κατώτερο.

Σίγουρα είναι περίεργη φάση οι Riot όπως λές κι εσύ.
Απλά προτιμώ ξεκάθαρα την 70ς-80ς περίοδο. Την πιό hard rock/rock n roll αν θέλεις.
Εγώ πάλι δεν ξέρω πόσο καιρό έχω να ακούσω 90ς Riot πέρα από μεμονωμένα κομμάτια. Αλλά κάτι Rock City, Narita, Fire Down Under παίζουν πολύ πιό συχνά :slight_smile:

το thundersteel και το privilege ειναι ισαξια αλμπουμ και σιγουρα το peak της καριερας τους

Πολυ ζοριζεται στα ψηλα ρε γμτ και δε μπορει να το κρυψει… ελπιζω να το συνηθισω με τις ακροασεις. Κομματαρα κατα τ’ αλλα, αν πηγαινει ετσι ολος ο δισκος μιλαμε για το heavy metal album της χρονιας.

Λογικο ειναι να ζοριζεται.Καμια ανησυχια παντως στο live(οποτε και αν γινει )θα τον ντουμπλαρουμε εμεις:p

Τι κομματάρα ήταν αυτή;;; Α ρε ΜΠΑΝΤΑΡΑ ατελείωτη!!! Αναμένουμε δισκάρα!!

ΥΓ: βάλτε και εμένα στην αίρεση που θεωρεί το Privilege αν όχι ανώτερο, τουλάχιστον πιο ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ σαν δίσκο! Το “Killer” γ… στεγνά και ασάλιωτα!

στηρίζουμε και αναμένουμε

ωχ,αμαν, από που ήρθε κι αυτό πάλι;

The opener, simply titled “Riot” (about time for a song namesake after 30+ years, eh?), takes the blueprint of off “Thundersteel” (the track) to fittingly mark the return of this beloved band incarnation. The pace is frantic and the Metallic onslaught full on, which also accounts for “Sins Of The Father” and “Wings Are For Angels”, as well as the epic closer “Echoes”. Although the very likeable “Insanity” could very well have felt right at home on Riot’s first three albums, Riot stemmed from an era when the distinctions between so-called Hard Rock and Heavy Metal weren’t as strict … case in point is a rocker such as “Whiskey Man”, which sufficiently walks the fine line. Mid-tempo Metal stompers such as the title track and “Fall Before Me” work just as well.

There are no ballad’s or specifically calm moments present on Immortal Soul, but the album is nicely varied in pace, with memorable choruses of classic Riot present, which again point to Riot’s excellence in capturing different moods, whilst not compromising one ounce. Obviously a must for Riot fans, Immortal Soul should also, if justice be done, bring younger listeners to this vastly underrated band that should had been up there with the Maiden’s and Priest’s of the world.s

το βράδυ στην εκπομπή όποιος θέλει ακούει κανα δείγμα (ή παραγγέλνει ποιο θέλει να ακούσει).

Τα λεφτά μου στο “Still Your Man”. Κομματάρα. 8)

Κι οτι θα σε ρωταγα αν σας ηρθε το προμο για να πεις καμια κουβεντα.Δωσε ινφο για την εκπομπη,ωρες κτλπ για μας που δεν εχουμε ξανακουσει=p

edit,ακυρο βρηκα κατω το τοπικ της

ok then. ό,τι θελήσεις το ζητάς κι εδώ : radio@rocking.gr

Ω ΡΕ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΕΡΑΜΙΔΑ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑ!!! ΤΙ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕ ΤΙ ΔΙΣΚΑΡΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕ

RIOT ΡΕ ΑΙΔΟΙΑ!!! ΦΩΝΑΡΑ Ο ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ Ο ΜΟΥΡ, KILLER ΦΡΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ Ο ΜΑΡΚ ΚΑΙ ΝΤΡΑΜΙΝΓΚ ΓΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΡΖΟΜΠΕΚ!!!

Τους περιμενουμε για headline show κι ας ειμαστε λιγοι και καλοι…μεταξυ συγγενων και φιλων

ΥΓ γαμαει το εξωφυλλο!!!

ΥΓ2 βαλτε κι εμενα στους τρελους που γουσταρουν πιο πολυ Privilege…αν και εχει σκατα εξωφυλλο…

Αναμένουμε με αγωνία το δισκίον κ σε λίγες μέρες θα τους έχουμε κ στην πόλη μας (Στοκχόλμη) μαζί με Hammerfall οι οποίοι θα παίζουν εντός έδρας :metal::metal::metal::metal:

σε σχεση με τα περισσοτερα απο τα υπολοιπα τους ειναι αριστουργημα:p

καλά, κι αυτός στο [U]review[/U] δε λέει τίποτα για το καλύτερο τραγούδι του άλμπουμ, το “Still Your Man”…:stuck_out_tongue:

τους το αφησα για εκπληξη :lol: