Riot Live in Greece!

Εννοείται οτι οι Riot δε χάνονται με τίποτα! :smiley:

Τελικά οι Riot μπορούν να “συσπειρώσουν” άτομα με εντελώς διαφορετικά ακούσματα…

Το θέμα είναι να μην είμαστε εμείς κι εμείς πάλι.

ε κατσε ρε συ. στο προηγουμενο λαιβ ειχε κοσμο. αν δεν ειχε παει καλα δε θα τους ξαναφερνανε…:wink:

Είχε κόσμο στο Underworld… To πολύ 250 άτομα δλδ… Νομίζω ότι οι Riot με την ιστορία πού κουβαλάνε αξίζουν να παίζουν για παραπάνω κόσμο όμως, τη στιγμή πού οι Blind Guardian (μία μπάντα κατά 10 και βάλε χρόνια νεότερη της και με πολύ λιγότερους δίσκους) κάνει sold out για πλάκα χώρους πολύ μεγαλύτερους!

Δυστυχώς φίλε Eagleheart δεν είναι όλα τα πράγματα δίκαια σε αυτόν τον κόσμο. Στο θέμα των χρόνων μιας μπάντας δεν θα συμφωνήσω. Σημασία έχει η αξία, η αυθεντικότητα, η μαγεία της μουσικής. Εκεί είναι που οι Riot υπερτερούν από πολλά συγκροτήματα. Και αν και οι συναυλίες τους μαζεύουν λίγο κόσμο αυτοί συνεχίζουν να μας χαρίζουν μαγευτικές βραδιές πάνω απ’ όλα γιατί αυτό είναι η ζωή τους. Μπράβο τους.

Θα συμφωνήσω με τον Crabsody…και βγαίνοντας λίγο off topic να αναφέρω ότι κάτι ανάλογο πίστευω και για τους DEATH SS (προσωπική καύλα αυτό το συγκρότημα)…Πάντως όντως μπράβο στους Riot για αυτό που κάνουν και εγώ θα πάω έστω και στο Underworld να τους δώ…!!

Πέρσι που παίξαν στη Σαλονίκη γινόταν της Πόπης πάντως…!

+1

“Maybe nobody told you, you don’t know how I am…”

Αντε ρε και τα μυαλά στο μπλέντερ!!!

Παιδες επειδη γουσταρω πολυ Riot αλλα εχω ακουσει μονο το Thundersteel και to Privelege of Power, μηπως θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει κανα-δυο αλλους δισκους ωστε να μην παω αδιαβαστος τον Οκτωβρη; Eaglehert; Gigatron; :smiley:

βασικα εχεις ακουσει τα 2 καλυτερα cd τους…
Μετα απο αυτα κυκλοφορησαν μια σειρα δισκων με το Dimeo στα φωνητικα(νυν Masterplan)τα οποια
κινουνται στη μετριοτητα…
Οσο για τα album της εποχης 1977-1987 δεν εχω ακουσει καποιο για να εκφερω αποψη …δεν πρεπει να ναι και τιποτα το ιδιαιτερο…

παντως το τι θα παιξουν παραμενει μυστηριο αφου δε μπορω να φανταστω σε ποιοα κομματια θα απεδιδε
καλυτερα ο νεος τραγουδιστης(μονιμος?) Τirelli

Εγώ θα πρότεινα να ακούσεις επίσης από 70’s το Rock City, 80’s Fire Down Under & Born In America. Από 90’s το Inishmore, με διαφορά το καλύτερο της δεκαετίας. Αν θές τσέκαρε και το τελευταίο πού βγάλανε πέρισυ, το Army Of One. Αρκετά καλό θα έλεγα.
Σε προειδοποιώ ότι θα ακούσεις εντελώς διαφορετικά πράγματα σε κάθε άλμπουμ! :slight_smile:

Τhanks dudes. Μαλλον θα τα ακουσω ολα. :smiley:
Eagleheart τα Privelege και Thundersteel διαφερουν καμποσο, γανταζομαι ποσο διαφερουν μεταξυ τους τα υπολοιπα. :stuck_out_tongue:

Κοίτα, επειδή έχουν βγάλει πολλά και λογικά δε θα μπορέσεις να τα ακούσεις όλα τόσο γρήγορα, θα έλεγα να τσεκάρεις οπωσδήποτε το Rock City του '77 και το Fire Down Under του '81.

Μετά από αυτά τσέκαρε Restless Breed του '82 και Restless Breed του '92.

Θα ειμαι κι εγω εκει κατα πασα πιθανοτητα!!!

Απλα επειδη εχω μονο το Thundersteel, τροφοδοτειστε με!!!

Τελικα με το συγκεκριμενο live τι γινεται? Ολα καλα πιστευω, ετσι? Για εισιτηρια ξερουμε τιποτα ή ειναι νωρις ακομα?
Αν μπορειτε, οτι ειναι επιβεβαιωμενο βαλτε το στη σελιδα με της συναυλιες για να τα εχουμε ολα μαζεμενα και να ξερουμε τι μας γινεται. Ξερω οτι δεν φταιτε εσεις για ο,τι εγινε αλλα αν μπορουσατε να το κανετε θα βοηθαγε αρκετα γιατι απ’οτι εχω δει λειπουν και αλλα live…

Thanks!:wink:

Για ρίξε μια ματιά στα pm…

παιδια, στο site της εταιριας εχουν βγαλει το λαιβ των riot.

http://www.highvoltage.gr/news.htm

ελπιζω να μη φαγαμε καμια ηττα.

Κι εγω το προσεξα…

Μου μυριζει Blaze…

Θα είναι μεγάλο κρίμα για όσους δεν τους έχουν δεί. Ακόμη και για όσους τους έχουμε δεί!