Riot V - Unleash The Fire

1 - Ride Hard Live Free
2 - Metal Warrior
3 - Fall From The Sky
4 - Bring The Hammer Down
5 - Unleash The Fire
6 - Land Of The Rising Sun
7 - Kill To Survive
8 - Return To The Outlaw
9 - Immortal
10 - Take Me Back
11 - Fight Fight Fight
12 - Until We Meet Again
13 - Thundersteel (Live)

Δεν βρήκα σχετικό thread, οπότε πήρα τη πρωτοβουλία. Ανέλπιστα καλός δίσκος, εμπνευσμένος, πραγματικά εντυπωσιακή δουλειά από τους εναπομείναντες της μετά Mark-Reale εποχή. Εξαιρετικός ο “νέος” τραγουδιστής Todd Michael Hall. Χαλαρά μέσα στα καλύτερα της χρονιάς.

καλός δίσκος όντως

ο Τοdd είναι ωραίος (και χωρίς αρχίδια…χοχοχο) αλλά πιο “επίπεδος” από τον Moore
κιθαριστικά ο δίσκος είναι κομπλέ αλλά συνθετικά νιώθω πως λείπει ο Mark
έχει κανα 2 τραγούδια αδιάφορα και είναι σίγουρα 1 σκαλί κάτω από το προηγούμενο (μην πω 2 και παρεξηγηθώ :p)
μόνο πόνος στα Immortal και Until we meet again με στίχους για τον Mark

έχω κολλήσει απίστευτα με το Take Me Back

Ride Hard Live Free είναι το πρώτο τραγούδι

Ο Todd ήταν πάρα πολύ καλός και στο εξαιρετικό Jack Starr’s Burning Star - Land of the Dead, εδώ ώρες ώρες είναι σα να τον πέρασαν από Thundersteele φίλτρο. Όπως και να χει το άλμπουμ διδάσκει.

ανελπιστα κορυφαιος ο δισκος…φοβερη δουλεια φυσικα στις κιθαρες και το metal warriors ειναι σαν να βγηκε απ’το thundersteel

5 κουταλιές της σούπας μόνο με το “Take Me Back” που όταν ήταν μικρό έπεσε στη χύτρα με τους Scorpions. Κουβάδες ολόκληροι με το υπόλοιπο άλμπουμ.

Αυτο !!!

Επιασαν κορυφη παλι !!!

ποιος περιμενει μεχρι 27-10 :frowning: παντως βλεπω στο you tube τρελο feedback…ολα τα κομματια καθολου dislike. take me back κοντευει 15.000 views και μονο θετικα λογια.

Ο δίσκος είναι εξαιρετικός, ειδικά μέχρι και το Κill To Survive έχει ένα απίστευτο σερί. Μόνο ύμνοι! Έχω καιρό να ακούσω το Immortal Soul, αλλά νομίζω ότι είναι στα ίδια επίπεδα με αυτό. Και φωνάρα ο καινούργιος.

Σιγουρα στις καλυτερες κυκλοφοριες για φετος!! τον εχω λιωσει το δισκο