Riot

Τρεμω στην ιδεα να ερθουν και να παιξουν ολο το Επος.

Μακάρι να μπορέσουμε να το δούμε και κατά δω!

για μένα πρώτα είναι αυτό ,γιατί είναι speed-αριστο ,αλήτικο ,hardrock-αδικο .
Ολα είναι ύμνοι

και μετά αυτό

πιο metal ,με άλλες τραγουδάρες και ειδκά αυτό
http://www.youtube.com/watch?v=ZO5SMfUZGu4

παρεπιπτονως οι διακευές των Riot είναι πολύ καλές.Πιστές μεν στις αρχικές ,αλλά πιο πορωτικές.

εγώ τους είχα δει στο Live που είχαν κάνει στο Bug (Γκάζι) και είχαν σπείρει.

Απλά λατρεύω το

R.I.P. Guy Speranza

το από πάνω το έχω από το metal hammer(νομίζω) και είναι σούπερ…!

Ναι από Metal Hammer είναι!

τι να πούμε γιά αυτή τη γκρουπάρα, έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου τόσα χρόνια. προσεύχομαι να έρθουνε με Moore και να προσκυνήσουμε.

λιώνω Rock City σήμερα… πιστεύω μαζί με το Narita πλαισιώνουν την τριάδα Fire Down Under - ThunderSteel - The Priviledge of Power.

Guy Speranza και γαμώ τσι φωναί!

Warrior (Rock City)
Road Racin’ (Narita)
Altar of the King (Fire Down Under)

Νταξ τι να λέμε τώρα…
Αλλά ρε παιδιά φτάνει λίγο με το Thundersteel:wink:
Δε λέω, [B]ΔΙΣΚΑΡΑ[/B], μνημείο του heavy metal, αλλά προτιμώ τα προηγούμενα :!:
Πέρα από Fire Down Under που ορίζει το [B]βρώμικο/αλήτικο heavy metal[/B], πέρα από Restless Breed και Born In America (που έχουν [B]ΕΠΗ[/B] μέσα αλλά και fillers για μένα)… Rock City και Narita!
Λίγοι αναφέρουν αυτά τα άλμπουμ σαν σύνολο, και μη μου πείτε για hard rock, τότε hard rock είναι και τα πρώτα Saxon και Judas Priest :stuck_out_tongue:
Εεεε αυτά 8)

Υ.Γ. Γουστάρω ΟΛΑ τα άλμπουμς Riot απλά τα πρώτα είναι αδυναμίες :slight_smile:

κομματι απ’το επερχομενο(Οκτωβρης νομιζω)αλμπουμ

Μπαντάρα, μουσικάρες, με μερικές δισκάρες , αλλά πρέπει να δηλώσω πως ο DiMeo μου την σπάει απίστευτα. Δεν μ’αρέσει καθόλου η φωνή του και τις φωνητικές του γραμμές τις βρίσκω πολύ κοινότοπες.

narita απίστευτη δισκάρα.

Για μένα τοπ 5 πάει έτσι :

1)Narita
2)Thundersteel
3)Fire Down Under
4)The Privilege Of Power
5)Rock City

Απλά έχω απίστευτη αδυναμία στον Speranza.

[B]American metal icons RIOT will be the “special guests” on the first leg of dates on Swedish melodic metallers HAMMERFALL’s upcoming “European Outbreak 2011” tour. [/B]Support on all dates will comes from AMARANTHE.

Commented HAMMERFALL singer Joacim Cans: "For thirty years I have been a true and devoted RIOT fan. Albums like ‘Fire Down Under’ and ‘Thundersteel’ have inspired me immensely, both as a singer and a songwriter, and the honest truth is that I would probably not be here today if it wasn’t for RIOT. As a homage to the band we also covered their classic song ‘Flight of the Warrior’ on the album ‘Masterpieces’ in 2008.

“I am totally psyched about having RIOT as our special guest for the first leg of the European tour and I can assure you that I will be in the audience banging my head and singing along in every song…every single night! Hell yeah!”

RIOT’s founding member Mark Reale is equally enthusiastic: “This tour is going to blow a lot of cobwebs away. We’ve been dying to get the band back over the Europe where we’ve always had such a loyal following. This is like a dream come true for all of us, and the timing, with the new album ready to roll, couldn’t be better.”

dates are as follows:

With RIOT and AMARANTHE:

Oct. 28 - Gothenburg, Sweden - Lisebergshallen
Oct. 29 - Stockholm, Sweden - Arenan
Oct. 31 - Hamburg, Germany - Große Freiheit
Nov. 01 - Antwerp, Belgium - Trix
Nov. 02 - Filderstadt, Germany - Filharmonie
Nov. 04 - Oberhausen, Germany - Turbinenhalle
Nov. 05 - Paris, France - Bataclan
Nov. 06 - Esch-Sur-Alzette, Luxembourg - Rockhal
Nov. 07 - Zurich, Switzerland - Volkhaus
Nov. 09 - Vienna, Austria - Arena
Nov. 10 - Graz, Austria - Orpheum
Nov. 11 - Milan, Italy - Magazinni Generali
Nov. 12 - München, Germany - Theaterfabrik
Nov. 15 - Warzaw, Poland - Stodola
Nov. 16 - Berlin, Germany - Huxleys
Nov. 17 - Tilburg, Netherlands - 013
Nov. 18 - Köln, Germany - Essigfabrik

πουτανα ζωη,αν και το ‘‘special’’ δινει ελπιδες για κατι καλυτερο απο 50λεπτα sets

Ελληνες διοργανωτες για παμε λιγο

Εντάξει, πέρα απ’το Thundrsteel το οποίο και θεωρώ υπερδισκάρα, έρωτας μεγάλος και με το Inishmore, και από μελωδίες και από παιξίματα και από θεματολογία.
Αν και κάποιες κριτικές το έχουν θάψει, εγώ το γουστάρω τρελλά!

Οι θρυλικοί RIOT επιστρέφουν με νέο δίσκο,το “Immortal Soul”,που κυκλοφορεί στις 31 Οκτωβρίου στην Ευρώπη,μερικές μέρες νωρίτερα σε κάποιες ευρωπαικές χώρες.
Τα τραγούδια που θα περιέχει είναι τα :

Εξώφυλλο
http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=5864#.TmUiyjFU5h8.facebook

  1. Riot
  2. Still Your Man
  3. Crawling
  4. Wings Are For Angels
  5. Fall Before Me
  6. Sins Of The Father
  7. Majestica
  8. Immortal Soul
  9. Insanity
  10. Whiskey Man
  11. Believe
  12. Echoes

Βρε λέτε να μας ξανάρθουν;;

Ασταλδε, πηγαινε στις κυκλοφοριες που υπαρχει θεμα και ακου και μια κομματαρα που εχει διαρρευσει!

Να το πούμε κι εδώ όμως:

Ντροπή και αίσχος οι Riot να ανοίγουν τους Hammerfall.
Αντί να οργώνουν την Ευρώπη μόνοι τους παίζοντας σε κλαμπάκια είναι support σε ένα συγκρότημα, το οποίο φύτρωσε εκεί που έκλασαν.
Άτιμη κενωνία, άλλους τους ανεβάζεις κι άλλους τους ρίχνεις στα ξένα χέρια…

ετσι είναι αυτά… εδώ τους είδαμε στο ροκ μπότομ στην σαλόνικα πριν κάτι χρονάκια…

Ε αναλυθηκε και στο αλλο τοπικ αυτο. Τι να κανουμε, συμβαινουν τετοιες τρομερες αδικιες. Σε επικειμενη συναυλια ντου για Riot και φευγουμε κυριοι οταν (μας) τελειωσουν, λοιπον (:Ρ).

Τα εισιτήρια της περιοδείας έχουν 30+ ευρώ και πολύ αμφιβάλλω αν οι Riot παίξουν πάνω από 10 κομμάτια όσο “special” ή “main” support κι αν είναι. Δεν σώνεται η κατάσταση.

τους θυμαμαι πριν λιγα χρονια σε μια συναυλια σε εκεινο το υπογειο κοντα στην ομονοια , ξεχασα το ονομα …

απαισιος ηχος , αλλα οι riot ηταν καλοι