RIP Matt LaPorte (JON OLIVA'S PAIN)

Σήμερα το πρωί μου είπαν ότι ο βασικός κιθαρίστας των Jon Oliva’s Pain, Matt LaPorte βρέθηκε νεκρος στο διαμέρισμά του…Έψαξα δεξιά κι αριστερά σε διάφορα sites και δυτυχώς είναι αλήθεια…Λεπτομέρειες δεν έχουν γίνει ακόμα γνωστές…Άλλος ένας πολύ ταλαντούχος μουσικός χάνεται φέτος…

Όχι ρε μλκ… Όχι ο χοντρούλης!!!

ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΠΕΛΑ ΜΟΥ ΟΧΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ!!!

ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΡΕ

Τελικά είχε δίκιο ο Jon όταν έλεγε ότι κάποιος πολύ κοντά του είχε πρόβλημα μάλλον!!!

OXI ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΗ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ.τεραστιος κιθαριστας με εκανε να ανατριχιασω οσο ποτε… R.I.P

παιδιά σε λίγο θα το κλείσουμε το μαγαζί και θα ανοίξουμε γραφείο τελετών…πολύ κρίμα…

Για όλους εμάς που δεν έχουμε δει Savatage ($^@&#^%!@) o LaPorte ήταν ότι κοντινότερο να μας προσφέρει την ανατριχίλα των solo του Criss… απίστευτο ρε γαμώτο…

R.I.P. :frowning: :frowning: :frowning:

Κι εγώ έπαθα μεγάλο σοκ όταν έμαθα τα νέα το πρωί…Ο Matt ήταν πολύ ωραίος τύπος και φυσικά καταπληκτικός κιθαρίστας…ότι και να πουμε είναι λίγο τέτοια ώρα…

απ’ότι έμαθα αυτός ο κάποιος ήταν η γυναίκα του αλλά μάλλον είναι καλύτερα η καταστασή της…

A μάλιστα! οκ.

Need έβλεπα πριν λίγο το βιντεάκι που λες το When The Crowds Are Gone με την μπάντα… τι να λέμε ε;;;

(εσύ δεν είσαι βασικά;)

(ναι, εγώ είμαι αυτός)

θυμάμαι που το συζητούσαμε χρόνια (από τα πρώτα live των Circle II Circle) ότι παικτικά και ηχητικά ο Matt ήταν ο μόνος άνθρωπος που πλησίαζε ΤΟΣΟ πολύ το feel του Criss Oliva και είχε αναπτύξει και ένα πολύ ιδιαίτερο στυλ στα δικά του solo στους δίσκους των JOP…

Κρίμα κρίμα!!Τον είχα γνωρίσει και ήταν ωραίος τύπος και απίστευτος κιθαρίστας!!! R.I.P Matt…:frowning:

Τεραστιος κιθαριστας και χαιρομαι που προλαβα να τον δω να διδασκει ζωντανα…

R.I.P.!!!

τι εγινε ρε μαγκες επιδημια επεσε ρε γαμωτο;;;R.I.P. MATT!!!

Ισχύει τελικά… το έγραψε και ο Caffery στο fb :confused: :confused:

My condolences go out to the family members, friends and bandmates of Mr. Matt LaPorte…RIP my friend…

r.i.p

τι σκατα γαμω?! αλλος ενας μεγαλος μουσικος εφυγε… R.I.P :frowning:

Rip Matt!! Ισως ο καλυτερος ήχος κοντά στον μακαρίτη Criss. Aπό τις πιο ζεστές και ωραίες συναυλίες το ακουστικό show στο Αnn το 2004, με όλη την μπάντα πιο down to earth από οποιονδήποτε ποτέ.
Μακάρι μέσα από αυτή τη νέα τραγωδία και μιας και είναι δύσκολο πιστεύω να συνεχίσουν οι JOP, να ξανανοίξει το κεφάλαιο Savatage από τον Mountain King…

Εγώ αναρωτιέμαι πόσα ακόμα θα μπορεί να αντέξει ο Jon??? :S :S

Τραγικό λίγο, αλλά το σκέφτηκα κι εγώ. Ίδωμεν.

Εγώ σκέφτομαι ότι μέσα σε όλα αυτά ίσως είναι δύσκολο πλέον να συνεχίσει το οτιδήποτε ο Jon. Δεν θα μου έκανε καμία έκπληξη αν τα παρατούσε όλα και που και που έκανε κάποιες εμφανίσεις… :frowning: