Ritchie blackmore αγαπημενο/καλυτερο τραγουδι,απο ολη τη καριερα

αυτα που μου ερχονται παντα πρωτα απο Ριχαρδο Μαυρομουρο ειναι συνηθως …Rainbow

Starstruck
Kill the King
Can’t happen here
All night long

edit : οποτε και ψηφισα mistreated…

Ψηφίζω Child in time το καλύτερο τραγουδι που εχει πει ποτε ο Ιan Gillan
αλλά και το Mistreated ειναι το καλυτερο απόλη την καριερα του David Coverdale.

CHILD IN TIME (είναι το αγαπημένο μου κομμάτι ever):bow:

και μετά Stargazer + Lady of The Lake

To April…

από την λίστα Child in time και κανονικά έπρεπε ν υπάρχει και το Smoke on the water:-k,αλλά δεν πειράζει:p

Είμαι μεταξύ Stargazer και Gates Of Babylon.:-k
Και θα πω τελικά Gates Of Babylon λόγω μουσικης, ειδικά στη μέση όπου ο άνθρωπος ξεφεύγει τελείως. Αν μιλούσαμε όμως για ερμηνεία Dio, τότε χωρίς δεύτερη σκέψη θα διάλεγα Stargazer.
Και κάτι ακόμα, δεν είδα πουθενά να αναφέρεται ένας ακόμη ύμνος και ανησυχώ για τα γούστα μου…ARIEL!
Απλα θεϊκό!

Aυτο το τελευταιο ειναι απορρυπαντρικο …μπερδευτηκες :stuck_out_tongue:

:D:D:D

Aπορρυπαντικό, ξεαπορρυπαντικό, είναι κομματάρα.
Αλλά, παγκόσμιος νόμος είναι, ότι, όπου υπάρχει το Stargazer, κερδίζει.

Έχει βγάλει πολλά σπουδαία κομμάτια, αλλά μόνο ένα είναι τόσο μεγαλειώδες, heavy και παράλληλα λυρικό, τεχνικό και ταυτόχρονα “κολλητικό”.

Μόνο ένα Stargazer υπάρχει.

Έτσι έτσι. Όχι μόνο να τα λέτε αλλά να τα γράφετε κιόλας.
Και κάτι ακόμα περί ΤΟΥ κομματιού. Έχουν περάσει πάνω από 20 χρόνια από τότε που το πρωτοάκουσα και ακόμα, όποτε το ακούω, νιώθω την ίδια ανατριχίλα…

To έπος Το κομμάτι είναι το Stargazer! Όσο θυμάμαι το 2003 που ο θεός με αξίωσε να το ακούσω live από τον υπέρτατο Dio ανατριχιάζω. Έχει γράψει όμως πολλές κομματάρες ο Μαυροπερισσότερος…

ρε" Where do you go"? Που λεει και το κομματι…:stuck_out_tongue:

με τοσα που λετε για το Stargazer τι θα επρεπε να πουμε για το Lights In The Black??:-k

Ενταξει το stargazer ειναι ενας φοβερος συνδυασμος dio/blackmore,δλδ ναι μεν ειναι απο τα καλυτερα που εχει βγαλει ποτε αλλα σε αυτο εχει μεγαλη συνεισφορα ο κοντος για να βγει αυτο το σπουδαιο αποτελεσμα,απο εκει και περα υπαρχουν πολλα κομματια να διαλεξει κανεις.

ορθον…

σοβαρα παντως,απο το συγκεκριμενο αλμπουμ…αυτο που προανεφερα νομιζω πως ειναι ΠΟΛΥ υποτιμημενο!

εδιτ:και ολα αυτα απο εμενα που δεν την παλευω με τον κοντο!:stuck_out_tongue: