Rival Sons - Feral Roots (2019)

Tracklist:
01 – Do Your Worst
02 – Sugar on the Bone
03 – Back in the Woods
04 – Look Away
05 – Feral Roots
06 – Too Bad
07 – Stood by Me
08 – Imperial Joy
09 – All Directions
10 – The End of Forever
11 – Shooting Stars

Και review για τα διαβαστερά παιδιά! https://www.rocking.gr/reviews/album/Rival-Sons-Feral-Roots/8222

Δοξάστε το!

3 Likes

Το λιωνω σχεδον καθημερινά, ομορφιές

1 Like

Τι γίνεται ρε παιδιά; Γιατί τόση ησυχία εδώ μέσα; Είναι δυνατόν να πέρασε στα ψιλά τέτοια δισκάρα;

Τα επίπεδα εθισμού έχουν φτάσει τα αντίστοιχα του περσινού Audrey Horne!
Νομίζω το καλύτερό τους άλμπουμ μέχρι στιγμής. Ξεπέρασαν το Head Down για εμένα.

3 Likes

Χαμπάρι δεν πήρα. Έχουμε πολλή δουλειά δλδ

1 Like

Κάθε άλμπουμ τους είναι, βασικά, καλύτερο από το προηγούμενο.

Στο φετινό βάζουν ακόμα περισσότερα πράγματα στον ήχο τους. Έχουν αρκετά folk/country στοιχεία όπως πχ στο - ίσως καλύτερο κομμάτι του δίσκου - ομώνυμο, τίγκα soul 60s όπως στο Stood by Me (το αντίστοιχο Black Coffee του νέου δίσκου), gospel rock στο Imperial Joy και Shooting Stars και προφανώς υπάρχουν τα κλασσικά 70s με το All Directions και τα 3 πρώτα που ανοίγουν τον δίσκο (που είναι κλασσικός πια Rival Sons ήχος).

Να προσθέσω και το Too Bad που το εκτίμησα περισσότερο απ όλα τα κομμάτια, όταν το είδα live.

Είναι σίγουρα ο πιο “μαύρος” δίσκος τους και προφανώς πάει για ροκ δίσκος της χρονιάς για μένα (αν και το ρεπορτόριό μου δεν είναι τόσο ευρύ στο ροκ όσο στο μέταλ).

2 Likes

εγω προτιμω Hollow Bones αλλα το ειπα κι αλλου οτι το Too Bad ειναι κομματαρα σοοοοοοοου ματς

2 Likes

Πωωωω είναι πολύ καλό τελικά.

3 Likes

Το μόνο ξενέρωμα είναι οι εκδόσεις τους. 2πλο βινύλιο για 46 λεπτά άλμπουμ, με την 4η πλευρά σκαλισμένη.
Και CD σε digisleeve - φάκελος για να μην μπερδευόμαστε. Ούτε για 5€! Δηλαδή DIY πάνκηδες προσέχουν περισσότερο.

Θα μου πεις ήδη από το Great Western Valkyrie είχε ξεκινήσει αυτή η ιστορία. Μπορεί και πιο πριν.

Ωραιος δισκος ρε.

3 Likes