River Party Νεστόριο 2007

31.07
Λάκης Παπαδόπουλος
Γιάννης Γιοκαρίνης
Πράσσειν Άλογα

01.08
Διογένης Δασκάλου
Monie & Monie Conniente
Δημήτρης Ζερβουδάκης

02.08
Ευρυδίκη
Δημήτρης Κοργιαλάς Μίκρο
Beat για Beat.
DJ Set by Nikonn

03.08
Μιχάλης Χατζηγιάννης
Ημισκούμπρια
R.G.
+guests
DJ Set by Kostas Zikos

04.08
Δήμητρα Γαλάνη.
Σωκράτης Μάλαμας
Αλκίνοος Ιωαννίδης
DJ Set by Cyril Roussos

05.08
Ελένη Τσαλιγοπούλου (feat. Μίκρο)
Κώστας Τουρνάς
Όλγα Βενετσιάνου
Γιώργος Βάνας
Ζαν Ντάρκ

6ήμερο εισιτήριο: 35 ?
1ήμερο εισιτήριο (31/07 - 02/08): 10 ?
1ήμερο εισιτήριο (03/08 - 05/08): 15 ?

Προπώληση στα Village Cinemas & TicketHouse I[/I]

Ποιος θα πάει;

Που είναι το Νεστόριο;;;:-k

Koντα στην Καστορια.
Σκεφτομαι να παω,οχι οτι μου αρεσει καποιος απο τους καλλιτεχνες,αλλα για την παρεα και για την φαση μονο.

Η πικρή αλήθεια είναι ότι πέρα από την Τρίτη (Γιοκαρίνης-Λάκης) και το Σάββατο (Αλκίνοος-Γαλάνη) οι υπόλοιπες μέρες δεν αξίζουν τόσο ταξίδι.
Αξίζει όμως για την παρέα, την κατάσταση και για το γεγονός ότι υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που ενδιαφέρονται περισσότερο για τη μουσική, παρά για τα λεφτά.
35? για 6 συναυλίες δεν είναι και άσχημα!
Δε συζητώ για το φυσικό κάλλος της περιοχής…

Εγώ μπορεί να πάω στις 4, Σωκράτης Μάλαμας και ξερό ψωμί…Θεός!!! :thumbup:

Με το αμαξι φανταζομαι?? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Όχι με το ποδήλατο του E.T!!!:stuck_out_tongue: :smiley:

Ημουν εκει απο Παρασκευη μεχρι σημερα.
Ωραια ηταν,εντελως χυμα φαση.Οι περισσοτεροι(κ εγω αναμεσα τους) ηταν εκει κυριως για το καμπιγκ και οχι για τις συναυλιες.

Στον Χατζηγιαννη περασαμε γαματα τραγουδωντας και γκαριζοντας.Ειχε πολυ γελιο,αλλα ολοι γυρω μας ολως περιεργως μας κοιτουσαν περιεργα και μου φανηκαν λιγο ενοχλημενοι.Γιατι ομως?:-s
Ημισκουμπρια δεν ειδα,οι αλλοι θελαν να κοιμηθουνε.Κριμας.

Γαλανη,Μαλαμα,Ιωαννιδη ειδα χτες,την πρωτη δεν την ακουσα,επινα τσιπουρα,τους αλλους 2 τους ψιλοπαρακολουθησα,αλλα βαρεθηκα λιγο και με νυσταξαν μπορω να πω.
Σημερα φυγαμε κατα τις 12,ευτυχως,γιατι με το που μαζεψαμε τα πραγματα επιασε κωλοβροχη.

Γενικα ηταν αρκετα καλα,απλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν φερνουνε τιποτα διαφορετικο στο Νεστοριο.
Οι μισοι και βαλε που κατασκηνωνανε εκει ηταν μεταλλαδες.Ανετα μπορουσαν να κανουν και μια πιο ροκ/μεταλ ημερα,δεν θα πηγαινε απατη νομιζω.

κει ηταν που λεγες για τον μιχαλακη;;; αοκ…δικαιολογεισαι διοτι γενικα πρεπει να ταν και γαμω τις φασεις…ουαου…τσιπουρα…μαμησε τα…αυτα ειναι!!!

Επέστρεψα κι εγώ από το River Party… Έμεινα όλες τις μέρες από Τρίτη κι έφυγα την Κυριακή, όπως πολλοί άλλοι, λόγω της κακοκαιρίας. Όσοι ήρθαν αργότερα έχασαν το αληθινό και αγαπημένο πρόσωπο του river party: λίγοι και καλοί, παρεΐστικη και χαλαρή ατμόσφαιρα και ένα δίδυμο (Γιοκαρίνης-Παπαδόπουλος) σε μεγάλα κέφια! Το ποτάμι και το χώμα ήταν ακόμη καθαρά… ως την Πέμπτη που άρχισε να καταφτάνει το μεγάλο καραβάνι. Εκεί “μαμήθηκε” ο Δίας #-o ! Η σκηνή μας βρέθηκε κολλητά με άλλες δύο, σκοντάφταμε σε καρέκλες και αυτοκίνητα βγαίνοντας, οι εγκαταστάσεις σε μαύρο χάλι και στις συναυλίες τρόμαζες να βρεις μέρος να κάτσεις σαν άνθρωπος. Το αποκορύφωμα ήταν το Σάββατο, όπου έζησα ένα δεύτερο rockwave festival.
Το river party δεν είχε αυτήν την προοπτική ούτε έμελλε να γίνει τόσο εμπορικό. Απογοήτευση. Εν πάση περιπτώσει, εγώ και η παρέα μου περάσαμε όμορφα, ακούσαμε δυο υπέροχες συναυλίες (Λάκης-Γιοκαρίνης και Γαλάνη-Ιωαννίδης-Μάλαμας, γιατί οι υπόλοιποι δε μας πολυαρέσουν και την τελευταία τη χάσαμε), επισκεφθήκαμε πανέμορφες τοποθεσίες (Κόνιτσα, Πρέσπες, Μαστροχώρια, Κοτύλη, Αγ. Γερμανός κτλ) και λουστήκαμε στα γάργαρα νερά του ποταμού Αώου, γιατί ο Αλιάκμονας δε μας ενέπνεε με τις μπύρες και τις καρέκλες πεταμένες μέσα :!:
Τέτοιοι είμαστε… μετά τα βρισίδια που ρίξαμε στο κράτος για τις πυρκαγές και τις καταστροφές πάμε στο Νεστόριο και ξερνάμε πάνω στο μεταξωτό φουστάνι της φύσης. Ντροπή μας [-X

Δεν σ’αρεσε ο Χατζηγιαννης??
Αισχος.