Riverside - S.O.N.G.S

13,99 ούτε 14 δηλαδή :stuck_out_tongue:

ΤΙ ΠΑΝΔΑΙΣΙΑ ΧΡΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΗΧΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ
τι εβγαλαν πάλι οι τύποι ρε. Ψχοραγώ σε κάθε πέρασμα… Όπως πολύ καλά ειπώθηκε πριν λίγα ποστ έχει αρπαχτει γερά στην κορυφή των τοπ της χρονιάς… Ίσως και ο πιο ολοκληρωμένος τυς δίσκος σαν συνέχεια και δέσιμο…
ΤΟ we got used to us είναι στο τσακ για να μου αφήσει ψυχολογικό τραύμα.
Και το celebrity touch όντως φουλ παραπλανητικο χιτάκι, το μόνο τόσο δυνατό του δίσκου, παρόλα αυτά κομμάτα που μπαίνει και στο σωστό σημείο :Ρ

Tέλος και εκτος παραληρηματος, οι φιγουρες στο εξωφυλλο μονο εμένα μου θυμίζουν το γνωστό urban legent του super mario με τα ανθρωπακια που αχνοφαινονται παντου στην αριστερή μεριά της οθόνης? :stuck_out_tongue:

Aπίστευτο συναίσθημα.
Το The Depth of Self Delusion έχει από τις πιο όμορφες φωνητικές γραμμές που θ’ ακούσουμε φέτος.

Μελωδίες που σου σκίζουν την ψυχή, οι φίλοι των Opeth, Anathema, Porcupine Tree νομίζω θα το λατρέψουν.

Το Celebrity Touch είναι τρελό χιτάκι, ενώ μ’ αρέσει η ροή του είναι πολύ κινηματογραφική, σχεδόν Floyd-ική.

Από τους καλύτερους δίσκους για φέτος ήδη.

Αξίζουν τα παλικάρια να τους μάθει περισσότερος κόσμος.

τέλεια, τέλεια.

μη δω πάλι 200 άτομα όμως, ε;

λέω τώρα. αν και εφόσον…

201 σίγουρα…αν και εφόσον…πφφ…έχω έναν παράγοντα παραπάνω να ανησυχώ…τέσπα…αν και εφόσον

the depth of…, Deprived και Escalator shrine, απο τώρα στα αγαπημένα κομμάτια τους ever…

ακόμα και τα 2 ambientοειδή που έβαλε ο [B][U]Ντούντα[/U][/B] στο 2ο cd μετράνε…
οι…“post-ροκάδες” ίσως νιώσουν λίγο παραπάνω

Μια φορά την έκανα τη μαλακία, δεύτερη φορά δεν την κάνω. Θα τσιγκουνευτω κ απο το φαί μου αν χρειαστεί αλλά δεν τους χάνω!

Αν είναι Ροντέο, μη με περιμένετε :lol:. Μόνο για τους Melvins πήγα σε αυτή τη σκατότρυπα, τους άκουσα μια χαρά, είδα και τον ενάμιση από αυτούς :lol:.

…δεν νομίζω να ξαναπαίξουν εκεί…στη χειρότερη, δεν θα με χάλαγε πάντως, κανά κύτταρο…ααα και τα άτομα θά’ναι 202 τουλάχιστον…+εμένα δηλαδή:):!:

Τι ηταν αυτο το Ροντεο τοτε…σκατοτρυπα εντελως.
Παρ´ ολα αυτα η αποδοση της μπαντας εκεινο το βραδυ ηταν αψογη, δε νομιζω οτι ειχε φυγει εστω και ενας στο τελος με καποιο παραπονο…ηταν ξεκαθαρο σε οσους τους ειδαν οτι εδω εχουμε να κανουμε με μια μεγαλη μπαντα…

τρολάρεις; ελάχιστες φορές έχω φύγει πιο εκνευρισμένος από συναυλία.

μάλλον αναφέρεσαι στους 5 που ήταν στην πρώτη σειρά κι όντως τους είδαν…

Εκνευρισμενος απο την μπαντα ή τον χωρο και την οργανωση?

εγώ ήμουν ένας από τους 5, αλλά καταλαβαίνω απόλυτα όλους τους υπόλοιπους…

στο reload τελείωσαν τα cd, όποιος ξέρει άλλο δισκάδικο να το έχει ας το πει…

…offtherecord στον Πειραιά, μόνο την απλή έκδοση, με περίπου 15 ευρώ, αν δεν κάνω λάθος:):!:

Παίζει εναλλάξ με το νέο Steven Wilson. Τελειότητες και τα 2, αλλά όσο περνά ο καιρός και τα ακούσματα μάλλον το Riverside πατάει πόδι στον δάσκαλο…

Κανανε το θαυμα τους αλλη μια φορα αλλα δεν περιμενα κατι διαφορετικο…προσωπικα εγω εχω παθει σοκ με τα We got used to us + Deprived…το deprived παιζει να το ακουγα σχεδον 2 μερες σε replay ολη την ωρα :stuck_out_tongue:

…υπέροχος δίσκος…καλύτερος και απ’το καταπληκτικό Anno Domini High Definition:):!:

ρε παιδια μονο εγω κολλησα με τα Night Session?? :stuck_out_tongue:

Τα Night Session δεν πρόσθεσαν καμία αξία στο άλμπουμ. Σε μένα μου βγήκε μια κίνηση του τύπου “Με το Νεσκαφε παίρνεις και ένα ποτήρι που δεν χρειάζεσαι”.

Χάθηκαν καναδυό καρμανιόλες ακόμα; (greedy mode off)

…τελικά δεν έχασα πολλά που πήρα την απλή έκδοση;:):!:

Για μένα καλά έκανες, θέμα γούστου βέβαια. Ινστρουμένταλ βγάζουν χίλιες συν μια μπάντες, δεν χρειαζόμαι και από μπάντες σαν τους Riverside.