Τον Σεπτεμβριο ο νεος δισκος των Riverside

http://www.riverside.art.pl/eng/main.html

Αντε, τρελανετε μας τελειως τωρα. Αν συνεχισουν ετσι ή ακομα καλυτερα αν ανεβουν ακομα πιο ψηλα θα μιλαμε για νεα τεραστια μπαντα στο προγκρεσιβ.

Tριτη σελιδα στο thread Μια Χαρα Ξεκιναει το 2007 posted by Outshined 9/2/07 (Σορυ δεν ξερω να κανω link). Παντα ηθελα να το κανω αυτο:lol:

Στο προκειμενο…Δεν περιμενα να ακους τετοια φλωρικα Zeppelin . Εισαι καλεσμενος κι εσυ σε μια επαναστατικη ομαδα του φορουμ που εχει γεννηθει προσφατως:lol:
Στα σοβαρα τωρα οι Riverside ειναι απο τα top favorites για τα δικα μου γουστα στη δεκαετια που διανυουμε. Καλα εκανες και ανοιξες τοπικ γιατι θα συζητηθει για καιρο η κυκλοφορια τους αν κινηθουν εστω και λιγο στα standard τους.:respect:

Τι φλωρικα ρε, οι ριβερσαϊντ ειναι απο τα πιο δυνατα μου ακουσματα και ενα πραγματικα απιστευτο γκρουπ. Για μενα ειναι το τοπ μου αυτην την δεκαετια.

Ωραια μπαντα.Το Voices in my head με απογοητευσε σφοδρα οφειλω να ομολογησω αλλα το second life syndrome ηταν περαν των προδοκιων μου.Αν ξεκολλησουν απο καποιες μικρες εμμονες που εχουν,πιστευω εχουν τα φοντα για μεγαλυτερα πραγματα.

Από τα πιο αξιόλογα συγκροτήματα της σκηνής…Αν φιλτράρουν ακόμα καλύτερα τις επιρροές τους (που κάνουν μπαμ όσο να ναι :wink:) τότε μας περιμένουν πολλά αραβουργήματα ακόμα…

Aρχηγε μου διακρινω ενα κολλημα στο φιλτραρισμα επιρροων . Δεν ειναι αναγκη να καλυπτεις τις επιρροες σου ουτε ειναι κακο να εισαι επηρρεασμενος . Αν θες τη γνωμη μου, ειδικα απο τη χωρα που ερχονται αν δεν χρησιμοποιησουσαν στη μουσικη τους και καποια ονοματα κραχτες ποιος θα τους ακουγε; Oχι οτι εχουν και τρελο κοσμο βεβαια… Παντως καταλαβαινω τι εννοεις …

Θα μιλήσω μια άλλη στιγμή για το φαινόμενο Riverside αν και μέσες άκρες το έχουμε αναλύσει το θέμα.

Θα επισημάνω το εξής : ΤΟ VOICES IN MY HEAD ΠΡΟΗΓΕΙΤΑΙ ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΟΥ SECOND LIFE SYNDROME. Απλά πήρε τα δικαιώματα για την κυκλοφορία του η Inside Out και το κυκλοφόρησε μπας και τσιμπήσει κάτι από τον αντίκτυπο του Second Life Syndrome.

Εγώ πάντως χωρίς το Second Life Syndrome στο i-pod μου δεν φεύγω…

έχει και καλύτερα group η Πολωνία.Turbo ρe!!!

Όνομα και πράμα δηλαδή…

:lol: :lol:

ειχα βαλει 8.5 στο second life syndrome στο zine καποτε εγραφα. δισκαρα, και ειναι πολυ porcupine ο ηχος αλλα δε με χαλασε. βασικα ειναι οι πρωτοι που οι μελωδιες τους θυμίζουν τοσο porcupine, αλλα το θεμα ειναι οτι ειναι γκρουπαρα και οχι ενα παρακμιακο γκρουπακι που αντιγραφει. εκει φιλοι μου φαινεται ποτε λεμε κατι “επιρροή” και ποτε “κοπια”/“αντιγραφη”.

θα ελεγα κι άλλα αλλά θα βγω εκτος τοπικ επειδη θα πω για διαφορους που θαψαν τους communic επειδη θυμίζουν nevermore, ή τους savage circus επειδη θυμίζουν guardian (το αστειο ειναι οτι παιζει μελος guardian, δηλαδη λενε αντιγραφει τον εαυτο του ΛΟΛ) κτλ…ε, ρε φολα που θελουν μερικοι, που μου βγαζουν δισκαρες δισκους τυπου shadowkeep ενω με το που βαλουν το cd στο στερεο το βγαζουν επειδη τους θυμισε κατι…ΟΥΣΤ!

σταματάω εδω…:stuck_out_tongue:

αμαν! που τους θυμήθηκες αυτους;

α, να σου πω. οι vavel που εχεις στο αβαταρ ειναι οι παλιοι ελληνες ή κανω λάθος;

Kαι support στην Ευρωπαική περιοδεία των Dream Theater οι Riverside παρακαλώ…(Στην αμερικάνικη οι Into Eternity και οι Redemption…Aυτά είναι…8) )

http://www.avopolis.gr/metal/news/default.asp?ID=4940

ΠΩΠΩΠΩ! αυτα ειναι! μπραβο στα παιδια!

redemption; εκει ειναι ο ray alder αν δε κανω λαθος…

πω πω πολύ ωραία πράγματα.
Πάντα παίρνουν ωραία support οι Theater.
και σχεδόν πάντα επιλογές του Portnoy.

Στους Redemption είναι full member πλέον ο Alder και μάλιστα φέτος μόλις κυκλοφόρησαν μια καταπληκτική δισκάρα που λέγεται The Origins Of Ruin.

Eιναι ωραια στη Ξανθη ; Δεν εχω παει …

Εχει ωραια σιροπιαστα!:stuck_out_tongue:

Α ναι και φοιτητριες!Πολλες!Πρεπει να χει και φοιτητες,αλλα δεν τους προσεξα…

Κυριως φοιτητες εχει γιατι ειναι τα πολυτεχνεια εκει. Φοιτητριες εχει στην Κομοτηνη που ειναι οι θεωρητικες σχολες.

Καλα ναι,δεν συγκρινεται με την Κομοτηνη,αλλα και παλι το ποσοστο μου φανηκε μια χαρα.Βεβαια,οντας φανταρος τοτε που πηγα,και 2 γυναικες να ειχε παλι παραδεισος θα ηταν!:stuck_out_tongue:

Ετσι μπραβο , να ενημερωνουν οι Βορειοι… και right on topic :smiley:

Kataplhktika. Apo tis kalyteres eparxiakes poleis…magika…(ok to paraxesa alla an den painepseis to spiti soy…):lol: