Roadburn 2010 - 15-17 Apr. Tilburg, Holland

καλά ρε ψείρες ελληνάρες, πάτε καλά?

Το περσινό είχε συνολικά (μαζί με αφτερμπέρνερ) πενηνταοχτώ (58 ) μπάντες!
Και τώρα χαζολογάτε που ανακοινώθηκαν οι πρώτες δύο (2)???
(Που βασικά, παίζει να είπα μαλακία ότι οι κάντμας θα’ναι χεντλάινερ:oops:. Απλά ας μείνει μεταξύ μας αυτό πλιζ…:p)

Υπομονή ρε! Κι εγώ δεν ψήνομαι να κάνω ταξίδι για καντμας, αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα.

Ουτε οι Pentagram ? Ουτε οι Saint Vitus ?

Τι να σου πω, πιστευω πως το Epicus κερδιζει, εστω και οριακα… Παρολο που και τους δυο που ανεφερες τους γουστερνω ε.

Ναι δε λεω μαρεκουνε οι καντιλαναφτς οταν θελω να ακουσω μεταλ … οταν θελω doom ομωσ ? :stuck_out_tongue:

Μονο που το doom θεωρειται παρακλαδι του metal, αρα αυτοαναιρεισαι. :stuck_out_tongue:

Εκτος κι αν θεωρεις τους Pentagram rock ξερωγω.

ναι εσεις κυριε πως το θελετε το επομενο roadburn… με tzatziki ή χωρις??
υπομονη ωρε

Ναι αν πηγαινεις σχολειο ακομα :p:p

Και τι είναι τότε, παράρτημα της Ταζμανιανής Folk?

Α πρεπει να ναι παρακλαδι οπωσδηποτε ε ? Διαλεγω οτι θελω ? Χμμμμ για να δουμε , μαλλον Ικαριοτικη folk μου ταιριαζει καλυτερα :-k :lol:

Το Hardcore ξερω γω ειναι κ αυτο παρακλαδι του metal ρε Darth ?

inb4 link από wikipedia.

Όχι βασικά παρακλάδι του Punk αλλά από ένα σημείο και μετά γελάω με τους διαχωρισμούς γιατί κάτι σημερινά Hardcore είναι καραμεταλλιές απλά απόσο βλέπω ξέρωγω(που θα λεγε και ο Angmar) οι Candlemass παραείναι Mainstream και Metal για τους Doomάδες που δε δέχονται τα ακούσματα τους να γίνονται καταννοητά στο μέσο μεταλά χωρίς να σκάσει ένας μπάφος απο δω μέχρι τη λαμία(λες γιαυτό να κοπανιούνται όλοι στο Thread για τη νομιμοποίηση της φούντας:roll::lol:). Μήπως είναι αυτός ο δικός τους ορισμός για το τι είναι true?

www.translatum.gr

Ψαξε για την λεξη True αν ενδιαφερεσαι εκει. Εγω απλα πινω τον καφε μου χωρις γαλα , ακουω το doom μου χωρις metal και αλλα τετοια :lol:

Ουυ ρε αρκουδέηδες μαστουροκαμμένοι:p:p

Σε πιο σοβαρό ύφος, DarthVader αυτό που προσπαθεί να σου πει ο BBB είναι ότι πέραν των τι λένε οι εγκυκλοπαίδειες, η μουσική ανάμεσα στα ιδιώματα της έχει κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά, τα οποία αυτά χαρακτηριστικά δημιουργούν τον κάθε “ήχο”. Μπορείς ελεύθερα λοιπόν να λες metal οτιδήποτε φέρει από πίσω την ουρά doom όμως τότε μην διαμαρτυρηθείς που κάποιος θα σε πάρει στο ψιλό όταν πεις π.χ. το όνομα Witchcraft.

Δε διαφωνώ σε αυτά που λες BAN και ούτως ή άλλως πιστεύω ότι εξαρχής καταλαβαινόμασταν απλά σπαμάραμε μεταξύ αστείου και σοβαρου. Καταλαβαίνω οτι αλλιώς αντιλαμβάνεται ένας Doomster(ή μάλλον ο StoneroDoomas) τους Candlemass και τους Solitude Aeturnusκαι αλλιώς τους Witchcraft και τους Kyuss ή τους Electric Wizard πχ. και μου είναι και πολύ ξεκάθαρο γιατί ένας μεταλλάς που απλά ακούει και λίγο Doom γουστάρει τους πρώτους και όχι τους δεύτερους. Το θέμα είναι ότι με τα ακούσματα που έχει ο Doomster δε θα έπρεπε να έχει και κάνα ιδιαίτερο σκάλωμα στο να καταννοεί και να ακούει και τα πιο μεταλλάδικα Doom σε αντίθεση με το μεταλλά που δεν πολυαντιλαμβάνεται τον πιο Stoner ήχο. Από τη στιγμή που γίνεται αυτό το εκλαμβάνω λίγο σαν το δικό τους Truelίκι(δε μιλάω για σένα ξέρω ότι δεν είσαι βαμμένος οπαδός ούτε της μιας, ούτε της άλλης πλευράς).

Εγω απο την αλλη απλα εχω μια αλλεργια στις κατηγοριες και σε λεξεις οπως doomster , metalhead , true κτλ :wink:

Κατα τα αλλα κουλ τα λες Νταρθ :smiley:

Τότε γιατί δεν ακούς Candlemass ρε αλήτη??:p:p

Επειδη το μετρο καπου αρχισε να χανεται, θα αναγκαστω να προσπερασω τα (κατα τ αλλα, ολοσωστα) ποστς του ΝταρθΒειντερ και να πω οτι.

Beyond all nightmares I met my fate
an ancient passage surrounded by hate
scared I was with my hand on my cross
I went into the demons gate…

Θα παιξουν κι αυτο ε. ξφηδξηφξδση. Μακαρι να τα καταφερω γμτ.

Α ρε κάποτε για να βρεις Doom κυκλοφορια στο Ελλαδισταν έπρεπε να κανεις τάμα και τωρα συζητάμε για το αμα έχει μεταλ το doom μου ή οχι. Προοδος κύριοι!