Roadburn 2010 - 15-17 Apr. Tilburg, Holland

Γιατί δεν μας λες κι εσύ την άποψη σου πάνω στο θέμα που συζητούσαμε αντί να ποστάρεις στίχους από random μεταλάδικα κομμάτια;

τι κανεις εδω. φωναζεις και τον Outshined. δε βλεπεις οτι ακομα δεν τα’ χουν βρει με τις ταμπελες;

Αααααχ δικιο εχεις ρε καπετανιο … Ασε που για να παρεις γαλα περίμενες να περασει ο γαλατας , ενω τωρα τσουπ πεταγεσαι διπλα τσιμπας το Δελτα σου και εγινες … Και οχι τιποτα αλλο εγω δεν βαζω και γαλα στον καφε μου :lol:

Btw δεν ειπα οτι δεν μαρεκουνε οι Καντλμας. Απλα συμφωνησα στο οτι ειναι μεταλ …α κ δν ειμαι doomster ,θα το δεχομουν μονο αν μου το λεγε σαν τιτλο τιμης καποιος O malley ή καποιος αναλογοσ θεος .:wink:

PS ρε Nomisteraki φωνη της λογικης γιατι χαλας μια “metal” συζητηση ? Ασε μας λιγο … μετα θα παμε στο Maiden - Metallica και θα γινει τρελο παρτυ , θα μπει ολο το forum μεσα :lol:

ποτε φωναξα τον Outshined;

ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΟΥΥΥΥΥΥΥ

οχι μεταλλικα και μεηντεν στο Ντουμο-ΡοουντΜπερν μου.

μάριους, να κουοτάρεις και το νομιστεράκιους και τον βββ και να συγκεκριμενοποιήσεις κι αυτό που είπες.

Επειδη θελω να μιλησω για το Roadburn κι οχι να κανω ταμπελοσυζητηση περι doom.

Γιατι τραγουδας τοτε ρε αφεντικο ? Μιλα για Τριπτυχο να κανουμε πανιγυρια που τους περασαμε στο ντουκου

Περίεργα πράγματα.

Θοδωρή δεν πρεφάρω τι λες.

Να φύγετε, να πάτε αλλού:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=6071

λέω πως από τη στιγμή που άρχισε η κουβέντα (ο θεός να την κάνει), ο μόνος που έγραψε κάτι ουσιαστικό είναι ο νταρθ κι εσύ επέλεξες να ασχοληθείς αποκλειστικά με το ποστ του ανγκμαρ (που κατά τ’ άλλα είναι οντόπικ) κι όχι και με τους υπόλοιπους. επίσης, ζήτησα να κάνεις πιο συγκεκριμένο (ή ο βββ) αυτό το γενικό που έγραψες. προσάρμοσε το στους καντλεμαςς στους πένταγκραμ στους σεντ βάτους, όπου γουστάρεις τέσπα, και να καταλήξεις γιατί οι μεν είναι και ντουμ και μέταλ κι οι άλλοι σκέτο ντουμ ή οτιδήποτε.

Λογικο ειναι να μη συζητω (κι αυτο θα ειναι το τελευταιο μου ποστ επι του θεματος) οταν μιλαμε για traditional doom μπαντες των late 80’s και για επιχειρημα μου φερνεις τους Witchcraft, οι οποιοι ειναι το πλεον ακυρο παραδειγμα. Περαν απο διαφορες και τετοια, σε εχω για ανθρωπο που ξερει τι ακουει γι αυτο πλιζ πες μου οτι κανεις πλακα γιατι θα χασω καθε ιδεα περι αυτου. Δεκτο και κατανοητο να μην σου αρεσουν οι Candlemass, αλλα οχι οτι οι Pentagram και Vitus δεν ειναι metal δλδ, θα τρελαθουμε στο τελος. Εχουνε 70’ς feeling ναι (ειδες; σου βρισκω και απαντησεις), αλλα το να υποστηριζουμε την απομεταλλοποιηση τους δειχνει πως το αντι-μεταλ τρουομετρο εχει σπασει καθε οριο. Οποτε αφηνω εδω την κουβεντα και συνεχιζω να ποσταρω στιχους απο random μεταλλαδικα κομματακια, το συγκεκριμενο btw κοβει τη γη στα δυο κλπ κι ειναι ευσεβης ποθος να το ακουσω ξανα (τελευταια φορα το επαιξαν το 2002 γμτεν).

Eντάξει για Τρίπτυκον ήταν λίγο-πολύ αναμενόμενο.
Κάτι τα χρωστούμενα από την προπέρσινη ακύρωση των Φροστ, κάτι η όμορφη τάση να καλούνε οι διοργανωτές μεγάλες φυσιογνωμίες να συμπληρώσουν το λαιν-απ της μιας μέρας, ολοι κερδισμένοι.
Και το ροντμπερν διατηρεί το (αδιαμφισβήτητο) κύρος του, και ο Γουόριορ θα μπορεί να παρουσιάσει το νεο του σχήμα “με ένα sold-out headline show στο θρυλικό Roadburn Festival”. Πολύ καλύτερο από το να άνοιγε για τους Sodom ή τους Morbid Angel σε καμιά σκατότρυπα.

Eπαναλαμβάνω: Υπομονή!

Καμια μουσική από τους Τριφυλον έχουμε να ακούσουμε ή ακόμα τίποτα?

Για 2010 πάει το Triptycon.

αν είχαμε θα είχα ανοίξει ήδη τόπικ με αποθεωτικά γραφικά απανωτά ποστς…:stuck_out_tongue:

αυτο που θελει να πει ο μπαν και ΒΒΒ και συμφωνω ειναι μαλλον πως οι candlemass παραειναι καλογυαλισμενοι, μελωδικοι, πιασαρικοι για ντουμ

ειναι επισης πολυ πιο κοντα στο μεσο μεταλλα αλλα αυτα δεν τα λεμε μην αναφερθει η λεξη ε-λι-τι-σμος (τσιζ κακα)

ΑΡΑ δεν κανουν για roadburn

triptykon παλι εχω την αισθηση πως θα ειναι ο ορισμος του roadburn :smiley:

Ποιος ψηνει θρεντ με στοιχηματα για το πως θα ακουγονται οι τριπορτον? Εγω βαζω το μηνιατικο μιας μερας οτι θα μοιαζουν με Swans :wink:

Ερωτηση, σημασια για μια μπαντα εχει η χρονολογια δημιουργιας ρε Angmar ή το πως ηχεί ? γιατι εμενα δν μου φαινεται κακο παραδειγμα οι Witchcraft … Τωρα αν οι Vitus και οι Pentagram ειναι metal , παει αναλογα με την μουσικη παιδεια του καθενος ( ποτε σταματησε το hammer δλδ ) :wink:
Για πε μου οι fall of efrafa ειναι ή δεν ειναι (μεταλ κ καταλληλοι για ροανμπερν)? Σταματαω σταματαω … ροαντμπερν απο δω και περα

Ρε εισαστε σοβαροι; Καθεστε και ξεψιρίζετε για το αμα ειναι ή οχι μεταλ κατι ή όχι; Και να είναι μεταλ δλδ κακό είναι; ΓΑΜΑΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΡΕ! (H οχι βεβαια…αναλογα) Ξυπνάτε. Και στη τελική ρε ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ROCK N ROLL!!!

τι ειναι το μηνιατικο μιας μερας?