Roadburn 2023

ΠΑΜΕ ΛΙΓΟ.

Deafheaven performing Sunbather and Infinite Granite - European exclusive
Julie Christmas - European exclusive
David Eugene Edwards
Wolves In The Throne Room performing Shadow Moon Kingdom
Brutus
Big ‡ Brave performing nature morte
Giles Corey - European exclusive
Chat Pile - European exclusive
Candy performing Heaven is Here
KEN mode - European exclusive
Show Me The Body
Burst (Sweden)
Norna

Our first-announced commissioned project for 2023 is JOHN CXNNOR performing All My Future’s Past
In collaboration with Schouwburg Tilburg we will present an off-programme event; Dance of the Seven Veils with musical accompaniment by Colin H. Van Eeckhout (CHVE, Amenra), Pieter-Jan Van Assche (Innerwoud) and soprano Astrid Stockman.

9 Likes

Κάτι κάνουν, 'ντάξει.

4 Likes

Νταξ χαμουλης με τοπ ονοματα, για να μαζευομαστε.

5 Likes

Για το Burst μόνο αξίζει

Ναι για το Burst μονο, ισχυει. Όσο κι οτι ο Αποστόλης θα πάει για πίτσα όταν θα παιζουν οι Chat Pile.

ΧΑΜΟΣ ΛΕΜΕ

3 Likes

Μεταφέρω εδώ, γιατί.

Πιθανότητες να ακουστεί ΠΑΙΞΤΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΜΩΡΕ σε κάποια παύση: πάρα πολύ καλές.

3 Likes

Και εγω επαθα μικρο σοκ οταν διαβασα τη μπανταρα!!
ΠΑΙΞΕ ΜΑΡΤΣΙΝ ΣΟΝΚΚ ΡΕΕΕΕ

1 Like

Mamaleek ρεεεε <3 <3

Σύνοψη πρώτης μέρας:

Τζούλι Κρίσμας > σύμπαν

10 Likes

Συμφωνώ απόλυτα. Πήρα τικετ μόνο για πρώτη μέρα, για να δω κυρίως τους αποκάτω (πολύ καλοί, πέρα από το τεχνικό θεματακι στο Βέρτιγκο), αλλά η Τζούλι ήταν πραγματικά τρανσέντινγκ εμπειρία που λένε και στο χωριό μου. Και δεν πολύκατέχω , οπότε θα παίξει ξεκοκάλισμα.

(Κρατάω και Esben and the Witch, με στοίχειωσε αυτή η φωνάρα)

7 Likes

Πήγαμε, ήρθαμε, εν τέλει, τα ζυγίσαμε, και να τι καταλάβαμε, μέρος Α:

7 Likes

όσους σας ιντρίγκαρε έστω και τόσο δα λίγο :pinching_hand: η Lane Shi “Otayonii”, παρακαλώ ακούστε το παλιό σχήμα της Dent και τις δύο δισκάρες τους


3 Likes

αυτά στο δεύτερο ριπορτ, αλλά κατέχουμε, αμέ :stuck_out_tongue:

Θα σε παρακαλώ και εγώ να ακούσεις τα Spirit Possession :stuck_out_tongue:

Επίσης, εδώ να καταγγείλω δημόσια τον @Aldebaran που πήγαμε να δούμε 3 (ολογράφως: ΤΡΕΙΣ) φορές Ολλανδία Sangre de Muerdago και δεν είχε την καλοσύνη να μας ενημερώσει νωρίτερα, πριν διαβάσουμε στο ριβιού του χθες πως ο mainman τους είναι ο Ursusson των Ekkaia.

Από χθες φεύγουν καντήλια.

1 Like

Έβγαλε ωραίο δίσκο φέτος, θα επανέλθουμε

2 Likes

ενταξει καλος ειναι κι ο νεος με την ατμοσφαιρικοτητα του αλλα καμια σχεση με τους Dent που εχουν τα παντα και δεν τους λειπει τπτ

Live πάντως ήταν κανονικό performance art, και πολύ οριακό.

Ειδα στην φουμπου ομαδα των Roadburners οτι πολλοί έπαθαν πλάκα με την συγκεκριμένη. Θα τσεκαρω άμεσα. (Έχω ακουσει Elizabeth Colour Wheel κι εγκρίνω)

Όσο για τον Ursusson, που να το ήξερα ρε @apostolisza8 ότι δεν το ήξερες;

από όσα πήρε το μάτι μου λίγο τσίρκο η φάση τους (ειδικά τα memes με Chat Pile) αλλά όλα στην ώρα τους :stuck_out_tongue:

Παρομοίως όλα στην ώρα τους, και δυνατό collab με τον Primitive Man

Συμβαίνει και αυτό που και που :stuck_out_tongue:

1 Like

Σύνοψη παραγράφου για Sunbather / ελαιογραφία σε καμβά (@Kostas_L :saluting_face:):

8 Likes

Εγώ δεν κατάλαβα από το review αν οι Chat Pile έσπειραν ή όχι. Ελπίζω το 1ο.