Roadburn Redux - 16-18/04/21

Η αλήθεια είναι ότι όσο πιο πολύ περνάει η ώρα, τόσο πιο πολύ με πείθει ότι ίσως είναι τελικά κάτι που μπορώ να ακούσω σε άλμπουμ (και προφανώς θα το ακούσω κάποια στιγμή). Αυτό που θέλω να δω είναι αν τα ηλεκτρονικά στοιχεία προσφέρουν στη σύνθεση και δεν είναι εκεί απλά για να δημιουργήσουν εφέ, θόρυβο ή… εντύπωση. Επομένως πρέπει να το ακούσω και με ακουστικά αλλά η αλήθεια είναι ότι προς το τέλος του σετ, τα ηλεκτρονικά στοιχεία (μου φάνηκαν ότι) συνεισέφεραν πιο καλά απ ότι στην αρχή του σετ.

2 Likes

Όταν το ακούσεις και πιο προσεκτικά πάντως το άλμπουμ θα περιμενω εκ νέου τη γνώμη σου.

Πάντως, όπως είπαν και στη συνέντευξη μας, πρώτα δούλεψαν τα ηλεκτρονικά σημεία και μετά σχημάτισαν τον “metal” κορμό.

Εμένα, ακριβώς αυτή η σύμπραξη και με τον τρόπο που κορυφώνεται είναι που με έχει κολλήσει άσχημα.

Συντονισου και στο αυριανό σετ ε!

Edit: ERR & Thou πάντως μόνο θα ακούσεις, δεν θα δεις, το λέω για τις προσδοκίες σου :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ξενερωσα λιγο γιατι περιμενα να δουμε το βιντεο απο ERR & Thou :confused:
Die Wilde Jagd / Nero Di Marte εγγυηση / Doctors of Space σημερα και βραδακι σβησιμο με Ocean και Year of No Light.

2 Likes

Πάντως, το ξέρω πως μάλλον δεν ενδιαφέρονται πολλοί εδώ στο φόρουμ (ή και γενικά) αλλά το νέο τραγούδι Kayo Dot ήταν φανταστικό.

1 Like

Πρώτη έκπληξη της ημέρας προσωπικά: Dust Mountain. Από τα wild cards της Svart για το τριήμερο.

Όσο τους παρακολουθώ τόσο μου βγάζουν νόημα δεδομένης της προϋπηρεσίας των μελών τους.

Πάλι καλά που μπορούμε να ξαναδούμε τα σετς γιατί οι Gold όσο προχωρούσε η ώρα τόσο πιο ουσιώδεις γίνονταν στη νέα στροφή που επέλεξαν, τα καλά του livestream :stuck_out_tongue:

1 Like

Οι Gold έχουν τεράστιο ρευμα στο κοινό του Roadburn. Ξεχνιέται εκεινη η ατελειωτη ουρά; Ποτε δεν καταφεραμε να μπουμε μεσα.

3 Likes

Πως σου φάνηκαν?

Έχω μεγάλη περιέργεια για αυτό το πρότζεκτ και μεγάλες προσδοκίες. Ελπίζω πιο αργά να είναι διαθέσιμο.

1 Like

Θα είναι λογικά.

Εσένα θα σου αρέσει. Αρκετά '70ς για τα γούστα μου αλλά η κυρία έχει φωνάρα και το rhythm section κρατάει όλο το σύνολο με τη γκρουβα του. Να πω την αμαρτία μου πάντως περίμενα κάτι πιο χαοτικό.

Τι τραγουδάρα το νέο Algiers, φοβεροί.

2 Likes

Algiers και Big Brave μας αφησαν να ζηταμε κ αλλο!

3 Likes

Και Darkher, και Darkher :smiling_face_with_three_hearts:

Εγώ δεν τους ήξερα τους Gold και μου άρεσαν πολύ. Μπάντα που δεν ξέρω αν θα με έπιανε αν άκουγα μόνο το ηχητικό κομμάτι αλλά τους εκτίμησα στο οπτικό, φαντάζομαι live θα ήταν ακόμα καλύτεροι.

Ξεκίνησα Dust Mountain :sunglasses:

4 Likes

Inter Arma set no context

4 Likes

Οκ, οπαδός δεν το κρύβω, αλλά δεν ξέρω τι ήταν καλύτερο. Οι δύο νέες κομματαρες των Dawn Ray’d ή τα τρία μπλουζάκια τους.

Προσωπικό κέρδος μέχρι τώρα από την ημέρα οι Knoll, Solar Temple, Jonathan Hulten και φυσικά το κάψιμο του Autarkh III.

6 Likes

Έλα καλησπέρα ήθελα να πω ένα ΤΕ ΓΕΝΕΤΕ (τούτη την στιγμή ή και γενικότερα σήμερα) και να φύγω.

4 Likes

Στηρίζουμε Primordial απ’ όπου κι αν προέρχονται cc @apostolisza8

3 Likes

Αν συνεχίσει έτσι το σετ-εκπληξη των The Nest δεν θα επιβιώσουμε να πούμε την ιστορία. Τι μέρα. Και έχει ακόμα.

5 Likes

7 Likes

Σουρπρίζ!!! Κάνουν και τέτοια όταν το φεστιβάλ λειτουργεί κανονικά; :open_mouth:

1 Like

Συνεχεια τέτοια κάνουν και τρελαίνουν κόσμο!

2 Likes

Εντυπωσεις κανείς;

Χτες η μέρα είχε πολύ ζουμί…