Robbie Williams @ Terra Vibe

τσαμπα πραμα… εν τω μεταξυ εμμένουν ακόμα σε ζωνες κ τετοιες παπαριες…

Εφόσον το εισιτήριο για τους Metallica θα είχε την ίδια τιμή με αυτό του Robbie Williams γιατί να έμπαιναν μέσα οι διοργανωτές? Και μιλάμε για τους Metallica που θα μάζευαν 30.000 κόσμο στη Μαλακάσα. Απλά ο Λώρης τα έπαιρνε τόσα χρόνια από τους ροκάδες και τους μεταλλάδες και τώρα αποφάσισε να απευθυνθεί σε ένα τελείως διαφορετικό κοινό κρατώντας όμως την ίδια επωνυμία στο φεστιβάλ (Rockwave μη χέσω). Βασικά ο τύπος κάνει αρπαχτές και γεμίζει το Rockwave με ό,τι βρει. Το είδος μουσικής δεν παίζει πλέον κανένα ρόλο αρκεί ο καλλιτέχνης που θα φέρει να μαζέψει κόσμο. Ας θυμηθούμε και τη Lana Del Rey πέρσι που χέστηκαν οι ντιντίδες για το κράξιμο που έφαγαν απ’ τη στιγμή που τα κονόμησαν με 16.000 κόσμο που πήγε.

Σωστά. Επίσης να επισημάνω ότι οι πρόεδροι των ποδοσφαιρικών συλλόγων χέστηκαν για το τι μπάλα παίζει η ομάδα αρκεί να νικάνε και να παίρνουν λεφτά και τίτλους.

Μα τι κόσμος είναι αυτός που ζούμε!

Πολύ καλό σόου, επαγγελματίας και άψογος performer

θα μας πει κανείς τι έγινε με τους φωτογράφους και κλαίγεται για μηνύσεις η didi στο fb? δείχνει να έχει ζουμί το πράμα :stuck_out_tongue:

Ρε παιδιά, εννοείται πως η συναυλία θα γαμούσε,ζηλεύω φοβερά που δεν μπόρεσα, αλλά πώς να το κάνουμε, το εισιτήριο ήταν απαγορευτικό.

Και επίσης ναι, εν έτει 2015, πιθανώς ούτε για Metallica θα έδινα αντίστοιχα λεφτά.

Ισχυει για 30.000 κοσμο που μου λενε? Παντως παει πολυ καλα απο αποψη προσελευσης το Rockwave φετος.

Δεν πήγα, αλλά στις ειδήσεις είπαν για 60,000.

Πάντως πρέπει να ήταν άνετα πάνω από 30.000 διότι φίλοι μου είχαν εισητήριο με αρίθμηση 20.000+ για γενική είσοδο και 12000+ για Pitch A και οι σειρές (αρίθμηση) δεν ήταν συνεχόμενες.

Επίσης, τα κτέλ όλης της χώρας είχαν βάλει 66 λεωφορεία (μου το είπε οδηγός) άρα μόνο από αυτούς ήταν 3.000+ άτομα.

Θα μπορούσα να πάω δωρεάν, αλλά προτίμησω να κρατήσω χρήματα για orchid… και δικαιώθηκα… ήταν φοβεροί.
Μόνο βενζίνες, διόδια και μπύρες θέλω τουλάχιστον 20άρικο και έχουμε τόσες συναυλίες μπροστά μας:
CoC (ίσως), OFF, Agnostic Front/Madball, Black Label Society…

Ναι κάπου τόσοι παίζει να ήμασταν…θύμιζε manu chao για όσους ήταν τότε και θυμούνται…
Και ναι ήταν ίσως η καλύτερη μη μεταλ συναυλία που έχω δει…
Όταν πας σε μια συναυλία και θες να περάσεις καλά και να ευχαριστηθείς και με άριστα το 10 σου βγάζει 11 τότε τα λόγια είναι περιττά…
Ο τύπος είναι απίστευτα χαρισματικός…ότι έπιασε, ποπ,ροκ,σουινκγ,ραπ το έσκισε (με την εξαιρετική έννοια)…τρομερά επικοινωνιακός, σε έκανε να ευχαριστηθείς κάθε λεπτό…
Άνετα ξαναπάω όταν με το καλό ξανάρθει…
Αα και πάρα πολύ καλός ήχος!!Με μικρές εξαιρέσεις, ήταν καμπάνα σε όλη τη διάρκεια!!
Η Kovacs δεν ξέρω πως είναι στα άλμπουμ της, αλλά live ήταν από τις πιο απάλευτες εμπειρίες της συναυλιακής ζωής μου…