Ο Robert Buras "έφυγε". (Madrugada)

Σήμερα τα πιο θλιβερά νέα των τελευταίων μηνών ήρθαν όταν διάβασα πως ο κιθαρίστας, συνθέτης και ψυχή των Madrugada, μας άφησε.
Πραγματικά η μουσική του με σημάδεψε όπως και πολλούς αλλούς και η είδηση του θανάτου του ήταν βαρυ χτύπημα.

Η μουσική σου θα ζει για πάντα Robert και σε ευχαριστούμε για όλα τα υπέροχα τραγούδια.
R.I.P.

Από το : http://gagarin205.blogspot.com/2007/07/robert-dedicated-his-life-to-music.html

13.07.07 Our dear friend, Robert Burås, died on July 12 2007. He was 31 years old.

Robert dedicated his life to music. He was a vital part of Madrugada as a guitar player and songwriter for 12 years. This last year was spent working with his side project My Midnight Creeps, as well as recording a new album for Madrugada. Robert died at a time when he was at his most creative. His recorded work as well as live appearances in Norway and abroad comprise an everlasting contribution to the legacy of Norwegian rock.

All who knew Robert and who worked with him will remember him as a genuinely warm and generous person who lived for music. We are many who love him. Today is a terrible day for all of us. Robert will always be a part of us, and he will always be deeply missed. Our thoughts now go to his closest family.

We ask that Robert?s family and friends will be given time to grieve

Sivert and Frode
Per, Arne and Steve

Οχι ρε γμτ, κ πολύ νεος…8O κριμα πραγματικά, ελπιζω να συνεχίσουν είναι από τα πολύ καλά συγκροτήματα…:frowning: από τι κατέληξε, ξέρουμε?

Έχω καιρό να στεναχωρηθώ τόσο. Μία από τις καλύτερες συναυλίες που έχω δει ήταν το 2005 στο Gagarin από τους Madrugada και η φιγούρα του Buras μου είχε μείνει αξέχαστη.
Κρίμα, κρίμα, κρίμα.
Γιατί ρε γαμώτο;

R.I.P

R.I.P.

r.i.p man

οχι ρε παιδια…οχι…εχω καταστεναχωρηθει τωρα…μιλαμε για καλλιτεχναρα…αλλα εδω πεθανε ενας ανθρωπος…μεγαλη απωλεια…:frowning: :frowning: rip…

the king lives on but everyone…everybody dies…

R.I.P

30 χρονω ρε γμτ…RIP

Tρομερός μουσικός και πολύ συμπαθητική φιγούρα. Πολύ στενοχωρέθηκα. Θα είναι πολύ δύσκολο οι Μadrugada να συνεχίσουν. Τους είδα live δυο φορές και ήταν καταπληκτικοί. :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

και να συνεχισουν 8α ειναι οι μισοι…αλλα τι να συνεχισουν το ξαναπα αλλωστε…εδω εφυγε ενας ανθρωπος…ολα τα αλλα ειναι μικρα…:frowning:

Τώρα το μαθαίνω 8O
Όχι ρε… 30άρης άνθρωπος… και τι άνθρωπος. Κρίμα ρε γμτ, κρίμα. :frowning:
R.I.P.

Ακούω αυτή τη στιγμή το the Kids are on high street και ανατριχιάζω. κρίμα!!

Πραγματικά συγκλονιστικό τραγούδι…

R.I.P.