Αγαπημένος rock δίσκος για το 1972

Το Vol 4 είναι το καλύτερο:):!:

  1. [B]Deep Purple[/B] - ‘‘machine head’’
  2. [B]Wishbone Ash[/B] - ‘‘argus’’

Αυτα ξεχωριζουν απο τα υπολοιπα και ειναι τα αγαπημενα μου. :wink:

Machine Head-Deep Purple!!

+1

Το ότι δεν υπάρχει το Εxile στο poll παίζει να με στείλει αδιάβαστο.

αυτο
ειναι αδυνατο να μην υπαρχει σε αυτο το πωλ το λεγομενο αριστουργημα

λοιπόν, επειδή πρώτον βλέπω ότι οι 4 ψήφοι που έχουν πάει στο άλλο αφορούν το exile on main st. και δεύτερον ως γνωστόν φωνή λαού οργή Θεού, αν γίνεται ένας mod να κάνει το ΑΛΛΟ ROLLING STONES - Exile On Main St. και το GENESIS - Foxtrot ΑΛΛΟ, αν και επιμένω ότι το Foxtrot μου αρέσει πολύ περισσότερο, όλα αυτά βέβαια αν μέχρι την αλλαγή έχει μείνει το Foxtrot sto 0 (αν και κάτι μου λέει ότι αν γίνει η αλλαγή θα πλακώσουν όλοι να πουν το Foxtrot το καλύτερο της χρονιάς μακράν!)

Αναγνωρίζοντας το μεγαλείο του Exile,θα πω Machine Head επειδή DEEP PURPLE είναι αυτοί και οι έρωτες δεν κρύβονται!:oops:

Χαμένος στις συμπληγάδες μιας ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ χρονιάς, ψηφίζω το δίσκο που περιέχει ένα (2) από τα αγαπημένα μου κομμάτια ever…

[SPOILER][B][SIZE=“2”]URIAH HEEP-DEMONS AND WIZARDS[/SIZE][/B][/SPOILER]

πως ξέχασα αυτές τις δισκάρες;;

Για μένα οι κορυφαίοι δίσκοι αυτής της χρονιάς είναι τα Thick As A Brick , Argus και Close To The Edge. Λογικό νομίζω…:roll:

H ψήφος μου πηγαίνει καρφί στο Thick As A Brick,ένα δίσκο ορόσημο για το prog rock και το rock γενικότερα.

DEEP PURPLE - Machine Head

bump, για ρίχτε καμιά ψήφο κι εδώ!

Βlack Sabbath-Vol 4.Oι Sabbath σε μεγαλα συνθετικά κέφια και παραλληλα πιο ωριμοι απο ποτέ μας προσφερουν διαμάντια οπως τα wheels of confusion,changes,supernaut και under the sun.Βεβαια τα ακομα καλύτερα τα φυλαγαν για το επόμενο τους…

καποια σχεση με το Username?:lol:

Άρα ψηφίζουν πάλι οι περισσότεροι Sabbath και Deep Purple… Άλλο ένα ριζοσπαστικό poll έτοιμο να ταράξει τα νερά

Ήμουν ανάμεσα σε Vol. 4, machine head, close to the edge. Τελικά είπα να το ρίξω στους Σαμπαθ μόνο και μόνο για το Supernaut που είναι από τα αγαπημένα τραγούδια έβερ.

Απο κει και πέρα έχουμε
Pink Floyd - Obscured by Clouds
ZZ Top - Rio Grande Mud
Genesis - Foxtrot
Aphrodite’s Child - 666

Deep Purple - Made In Japan

Γιατί o δίσκος αυτός με έβαλε σε αυτή τη μουσική.Tο θεωρώ ένα από τα καλύτερα live albums.

Μετα απο κλωτσομπουνιδια κυριως μεταξυ Foxtrot, Argus, Harvest (στο αλλο), το εριξα Argus γιατι ετσι, γιατι ενα ειναι.

αυτο ειναι εκτος συναγωνισμου…γιατι απλα η τελειωτητα δεν αξιζει να μπανει σε polls…