Καλύτερο rock bar στην Aθήνα

πρώτη φορά πήγα άλλεηκατ το Σάββατο και με άρεσε. ωραίος χώρος από πίσω τώρα που είναι καλοκαιράκι και καλούλα μουσική- ξενέρωνα λίγο με τις προβλέψιμες αλλαγές, αλλά κατανοώ τον ντιτζέη, να είναι καλά το παιδί να είναι

ναι ωραιο ειναι το αλλευ, εχουμε φαει αρκετα summer in the city εκει περα (και χειμωνες και χειμωνες) τα χουμε πει στο ιδιο θρεντ και παλιοτερα, απλα πλεον εχει γινει αρκετα κασετα το προγραμμα
και οντως οι μπυρες θα μπορουσαν να ηταν πιο φτηνες

πλεον παω 1-2 φορες το μηνα, ενω παλιοτερα 1-2 φορες την βδομαδα

πηγα και λε ρουα πριν απο κανα μηνα, στην παπανικολη στο χαλανδρι - πολυ μετριο μαγαζι, με 7ε. την μπυρα ολεο

FREAKHOOD, ο ΡΟΚ τρόπος των ιδιοκτητών που αναφέρεις για κάποια ΡΟΚ μπαρ (σαν το πατατα-τρακ), αρκεί να εξαντλείται στο πώς φέρονται σε περιέργους πελάτες σαν εσένα ή έχει σημασία και το πώς φέρονται στους υπαλλήλους τους?

Kanji Bar
Σοφοκλέους 5

άνοιξε περίπου το Μάρτη και ανάλογα με το dj, εκεί έχω ακούσει από Gossip μέχρι Hatebreed

Ολα εχουν σημασια.

Και δεν μιλαμε για ο πατατρακ εδω. Το πατατρακ ηταν ενα συγκεκριμενο παραδειγμα.

Ναι, αλλά από τα 5 μπαρ που ανέφερες ότι δεν είναι τόσο δήθεν (όσο τα υπόλοιπα) και ότι έχουν να κάνουν με το ΡΟΚ ως τρόπο ζωής, για δύο τουλάχιστον υπάρχουν παραδείγματα άσχημης συμπεριφοράς σε υπαλλήλους. Και γαμώ τα ΡΟΚ λέμε…

Και εν πάσει περιπτώση, κάθε δυο ποστ εδώ μέσα απαντάς ότι το Χ μαγαζί είναι δήθεν, το Ψ είναι δήθεν και το Ω είναι ακόμα πιο δήθεν (με επιχειρήματα επιπέδου βιντεοταινίας 80ς -Σταμάτης Γαρδέλης φάση).

Οπότε ή πες ότι όλα είναι δήθεν και μην ξαναποστάρεις ή -ακόμα καλύτερα- άνοιξε το δικό σου μαγαζί να 'ρχόμαστε και να περνάμε ωραία μακριά από τους δηθενατζήδες.

Χμ…γιατι δεν γραφεις σε ποια αναφερεσαι? Δεν αμφιβαλλω ουτε εχω σκοπο να επικρινω τα λεγομενα σου.

Και κατι αλλο. Οπως βλεπεις ουτε εριστικος ουτε επιθετικος (οχι με την κακη εννοια τουλαχιστον) γινομαι στον οποιονδηποτε εδω μεσα, ακομα κι αν διαφωνω συλληβδην μαζι του.
Ακομα και σε αυτον που ειρωνευεται.
Ουτε διλημματα θετω στον οποιονδηποτε.
Ο καθενας ειναι ελευθερος να εκφραστει [U]οπως θελει.[/U]
[B]Ή μηπως δεν ειναι?[/B]

Που ακριβώς θα σου χρησιμεύσει ο κατονομασμός φρηκχουντ?
Το θέμα είναι ότι αν [B]διάβαζες όντως[/B] τα ποστ θα έβλεπες και την απάντηση, εκτός αυτών που [B]θες[/B] να δεις.
Μην απαντάς για ν’ απαντάς. Κάνε μια προσπάθεια ακόμα, μπορείς.

Κανα μαγαζακι ν’ακουσω punk-rock να το κουνησω λιγο παιζει?
Bad religion κτλπ

^^^ Ginkgo Biloba. η καπως ετσι στα Εξαρχεια, υπαρχει και σχετικο θρεντ νομιζω καπου. καθε τεταρτες ή τριτες (δεν με βοηθαει η μνημη μου, σορρυ), παιζει πανκ ροκ. κουνα το οσο θες 8)

Παιδιά δεν καταλαβαίνω γιατί μιλάτε με τόσο σνομπισμό για τα μαγαζιά που παίζουν Πλούταρχο αντί για Kyuss πχ.
Συμπεριφορά άσχημη (ή καλή) θα δεις παντού, ειδικά αν το μαγαζί δουλεύει νύχτα που τα πράγματα είναι και πιο περίεργα. Και όσο πιο μεγάλο το μαγαζί, τόσο πιο περίεργα τα πράγματα (εφ’όσον παίζονται και χοντρά λεφτά).
Το ότι ο άλλος δεν παίζει αυτά που γουστάρουμε δε σημαίνει ότι έχει το μαγαζί του είναι κωλόμπαρο. Ούτε ότι τα δικά μας στέκια είναι γεμάτα από αλήτες με καλή καρδιά.
Εγώ θέλω το μαγαζί να το νιώθω στέκι. Να νιώθω ωραία μέσα, αν πηγαίνω συχνά με την παρέα μου να κερνάει και καμιά γύρα, απλά πράγματα. Αυτά τα βρίσκεις στα συνοικιακά μαγαζιά περισσότερο από τα μεγάλα.
Το ότι γουστάρω μια συγκεκριμένη μουσική και τρόπο διασκέδασης, δε σημαίνει ότι όλοι οι άλλοι είναι για τον *****. Και στην τελική, οι κωλογύφτοι πολλών από τα παραπάνω μαγαζιά, όπου πηγαίνω χρόνια, μία μπύρα δεν την έχουν κεράσει, οι τσέτουλες. Μεταλλάδες, ροκάδες ή όχι, είναι ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΕΣ, και έτσι πρέπει να τους αντιμετωπίζετε. Ροκ αντιμετώπιση μπορεί να έχει και κάποιος που δεν το περιμένεις, κι ας μην ξέρει ποιος είναι ο Λέμμυ. Γι’αυτό καλό είναι να μη σνομπάρουμε τον κόσμο, εμείς οι ψαγμένοι.

Επειδή θα είμαι Αθήνα για περίπου 10 μέρες για rockwave και the wall μπορεί να με πει κάποιος κανένα μαγαζί προς Μαρούσι μεριά (σε ακτίνα 5-10εύρου με ταρίφα…)… Μόνο το μπλου πριντ ξέρω το οποίο μια χαρά μαγαζί είναι αλλά δεν λέει να την βγάλω εκεί τόσες μέρες…

check 2-3 σελιδες πισω

Στο Ragnarok στα Εξάρχεια έχει πάει κανείς; Τι λέει γενικά (από μουσική,κόσμο,τιμές κλπ) ;;;

Το Ragnarok δεν είναι ουσιαστικά το πρώην Metalground;

καλημέρα παιδιά θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση επειδή δεν έχω το χρόνο να ψάξω ολο το thread αυτή τη στιγμή-θα το προσπαθήσω στις διακοπες σε λιγες μέρες-αν ξέρετε κάποιο μπάρ-κλάμπ που να παίζει καθαρά ροκ μουσική (πχ. deep purple, rolling stones, pink floyd, led zeppelin κλπ.) ;

Μεγάλη βραδυά ετοιμάζουν απόψε το βράδυ οι Αποστόλου-Παπαδάς του Redfm στο Dollhouse στου Ψυρρή!
Με τις γνωστές, πολύ όμορφες μουσικές τους και με τα [U]φθηνά[/U] και καθαρά ποτά του μαγαζιού.
Οι πληροφορίες λένε πως θα κληρωθούν σπάνια cd’s & box sets από R.Waters, Springsteen κλπ.
Καλό ακούγεται!

Νομίζω το easy livin,κάπου στου Παπάγου,αλλά έχω να πάω δυό τρία χρονάκια και δεν ξέρω σε τι φάση είναι τώρα.Και ένα άλλο στο Περιστέρι κοντά,σε στύλ μπυραρίας,το Arch.

Και το Doors κάτω από την κεντρική πλατεία της Ηλιούπολης, και το Le Roi (αν δεν κάνω λάθος) στο Χαλάνδρι και το Thesis στην Αλίμου όταν του τη βαράει…

Δεν κάνεις. Το Le Roi μετράει (παρόλο που δεν έχει και τρελή ποικιλία σε μπύρες). Ειδικά για το συνεχές refill στα τσουτσουμπριλίκια που σου φέρνουν μαζί με τη μπύρα σου, κάτι αγγουράκια, πατατάκια, καρότα, καμιά ελιά. Αμα πεινάς εκεί να πας :stuck_out_tongue: