Καλύτερο rock bar στην Aθήνα

Profit!!

Έφυγα ήδη.

μόνο λόγια είσαι, ακόμα είσαι ονλάιν[-X

μιλας σοβαρα; σε απειλησαν γιατι λες την γνωμη σου; πες αυτουνου του μαλακα να στειλει σε μενα

νταξει το revenge of rock και το alley ειναι φαβα. συμφωνοι. k στα αλλα συμφωνω οχι σε ολα

Legacy εχω παει μια φορα και ηταν πολυ ωραιο. Απο τα πιο ωραια που εχω παει βασικα αλλα μου το χαλασε λιγο στη μουσικη. Πολυ oldies, hair metal κι ετσι και στο τελος το κουρασε. Ισως να ημουν ατυχος και να επεσα στην περιπτωση. Θα ξαναπαω να δω :stuck_out_tongue:
Πιο πολυ συχναζω Arch λογω αποστασης που για μαγαζι του Περιστεριου ειναι πολυ ωραιο με ωραιο κλιμα και ο ιδιοκτητης τα σπαει αλλα τωρα τελευταια το εχουν γυρισει πολυ στο rock και δεν παιζει τοσα μεταλ.
Το Ρεζιν αν και μικρο το γουσταρω πολυ για τη μουσικη και τη σοκολατα.
Επισης γαματο ειναι και το Wild Thing στο μικρολιμανο. Ωραιες μεταλιες και καλες τιμες αλλα βαριεμαι να κατεβαινω εκει κατω γαμωτο.
Α και Camelot ε. Να βλογαμε και τα γενια του Τολκη. Τωρα που χειμωνιαζει θα αρχισω να ξαναπηγαινω. Απαιτω ξανα αφιερωμα scottish night με Θοργκαλο στην πιπιζα. :smiley:

καλησπέρες…

Χμμμφφφ…[B]Τίποτες καινούργιο παίζει;[/B]

:frowning:

[I](όχι απαραιτήτως με χαλημές τιμές) [/I]

DUNKEL στην Πανόρμου

άκουσα από qotsa και monster magnet μέχρι last drive

στα μείον: κλείνει νωρίς

που ακριβως ειναι αυτο ?

Δεν ειναι rock ομως. Νομιζω βαζει κι αλλα πραγματα…
Ωραιο μαγαζι ομως

Όλα είναι από μέτρια ως χάλια. Μόνο το 8ball αξίζει. Και δεν είμαι από Θεσσαλονίκη.

εχετε σκεφτει οτι για τη καταντια των ροκομαγαζων εχουμε μεγαλη ευθυνη κ εμεις ως πελατες?ετσι για να μη γκρινιαζουμε μονο…!

Στην Αθήνα δεν υπάρχουν (πλέον) καλά rock bar, μόνο σχεδόν μέτρια.Αυτό.Τζάμπα ψάχνετε.
P.S. Αυτό που λέει ο αποπάνως.

[I](μάλλον, τελικά, το καλύτερο ροκ/μεταλ μπάρ με τη μουσική που καραγουστάρεις, είναι αυτό που φτιάχνεις εσύ ο ίδιος: στο σπίτι σου…)[/I]

δλδ;
θέλω να ξαναπάω και επειδή πεφτει μακριά, δεν έχω όρεξη για εκπλήξεις

Το Dunkel είναι Πανόρμου 117, σταθμό του μετρό προς την Κηφισίας.

Για την κατάντια των μαγαζιών, όσο βαράνε μύγες, πλέον και τα Σαββατοκύριακα, τόσο οι ιδιοκτήτες τους θα πιέζουν τους djs για πιο mainstream setlists. Τουτέστιν, αυτά που ξέραμε καλά θα κάνουμε να τα ξεχάσουμε. Και εκεί που μέχρι χτες γκρινιάζαμε για το dj που στέρευε από έμπνευση, τώρα που θα ακούμε powertrip μετά το lykke li και θα λέμε και ευχαριστώ (που λέει ο λόγος).

Ποιο προτεινετε μιας και θα ανεβω για 5 μερες Αθηνα για εξοδο?

Το Fox ειδα οτι ειναι ωραιος χωρος και απο οσο ειδα σε προηγουμενες σελιδες και το dr. feelgood ειναι καλο!

Κυριως για rock n roll hard rock classic rock!

Καλυτερα μη κατεβεις 8)

Έχει κανείς καμιά γνώμη για το Χοροστάσιον στην Κλαυθμώνος;

Σκεφτόμουν να πάω καμιά φορά να δω τί παίζει…

Καλησπερα παιδια…επειδη δεν ειμαι απο Αθηνα αλλα βρεθηκα εδω αυτες τις μερες θα ηθελα να σας περιγραψω πως θα ηθελα το μαγαζι για να βγω σημερα να μου πειτε αν υπαρχει…Λοιπον επειδη η παρεα δεν ειναι του ειδους θα ηθελα το μαγαζι να παιζει πιο πολυ classic-hard rock πιο πολυ κ οχι μεταλ…επισης θα ηθελα να μοιαζει πιο πολυ με irish bar η διακοσμηση…δηλ οχι κατι κυριλλε αλλα ουτε και ακραιο…Αν υπαρχει κατι τετοιο ακουω προτασεις!Νομιζω απο οσα διαβασα το revenge of rock ειναι καπως ετσι…

Αν και είμαι απο Θεσσαλονίκη αλλά επειδή όσο μπορώ κατεβαίνω πιστεύω οτι ένα απο τα μαγαζιά που θα ταίριαζε στα χαρακτηριστικά που θέλετε είναι το Excalibur που είναι σε ένα στενό απέναντι απο το HILTON. Το μαγαζί έχει το ξύλο σαν βασικό ντεκόρ (όλο το μπαρ), μερικά βαρέλια και αρκετά επική διακόσμηση με μεσαιωνικά όπλα κλπ. Απο μουσική κλασσικό ροκ - hard ροκ και ως εκεί οτιδήποτε αλλο είναι έκπληξη. Ελπίζω να μην παραπληροφώ…Τώρα ίσως υπάρχουν και άλλα στο στίλ αυτό αλλα δεν μου έρχεται κάτι.

Αν σε ενδιαφέρει να είναι πιο πολύ σε στυλ irish bar για μένα το καλύτερο είναι η james joyce στο μοναστηράκι.Απλά δεν πολυέχει σχέση η μουσική εκεί με hard rock…
Eπίσης υπάρχει και η Mike’s Irish Pub στους αμπελόκηπους…