Καλύτερο rock bar στην Aθήνα

αμα το βρεις πες και σε μας! δεν υπαρχουν τετοια ρε…

δυστυχως αυτο πιστευω κ εγω. ΚΑΛΟ ΜΑΓΑΖΙ, ΔΕΝ υπαρχει, απο αυτα που θα γουσταρες ακομα και μονος σου να πας για μια μπυρα…

Aρα πλατεια και μπυρες-ρετσινες-κρασια-ουζα κτλ!!!

Παντως second skin μια φορα πηγα για συγκεκριμενο λογο και τον πετυχα οποτε το εχω στη καρδια μου:D (γενικοτερα αθλιο και αυτος ο Φακινος ουτε καν)

Μιας και τον ανεφερες, ειναι απο εκεινους τους ανυπαρκτους (για να μην πω τιποτ’αλλο) που δεν εχουν να μας πουν τιποτα. Απολυτως τιποτα.

Α και μια άλλη απατεωνιά είναι το [B]arch[/B] στο [B]Περιστερι[/B]. Και η σωστη λεξη που το χαρακτηριζει ειναι αυτη που ειπε και ενας φιλος πιο πριν. Δηθενιά. Εχουν και προτζεκτορα, τρομαρα τους.

FREAKHOOD όταν φτάνει η στιγμή που θεωρείς ότι όλα μα όλα τα μαγαζιά είναι δήθεν και τίποτα δεν είναι σαν την “παλιά καλή εποχή”, τότε απλώς έχεις γίνει γεροπαράξενος.

Κλειστείτε σπίτια σας καλύτερα, πολύ δηθενιά εκεί έξω

Εισαι σιγουρος? Διοτι απο οτι φαινεται δεν ειμαι ο μονος που εχει αυτη την αποψη.

Κι εγω ωρες ωρες βαριεμαι τη φαση αραγμα εξω, και πραγματικα θελω να παω σε ενα μαγαζι, αλλα πραγματικα δεν υπαρχει καποιο που να ναι της προκοπης - κι εννοω απο ροκαδικα. Μονο το feelgood ειναι οκ, αλλα νταξει ποσες φορες να πας κιολας

ποιο feelgood λες?

Το Dr. στην πλατεια εξαρχειων

Δεν είπα ότι είσαι ο μόνος γεροπαράξενος. :smiley:

Ναι ντάξει, εξαρτάται τι ζητάει κανείς από κάποιο μαγαζί.

Εμένα στ’ αρχίδια μου η δηθενιά του κόσμου, η διακόσμηση και το “ποσο ροκ είναι”. Μπαρμπούτσαλα τρανταχτά. Κοιτάω τιμές, μουσική και συνθήκες (να μην είναι πίτα ας πούμε).

Στο Ragnarok Παρασκευή πχ, είχε δεν είχε καμιά 15αριά άτομα, έβαζε ωραία κομμάτια (ούτε σούπα ούτε ψαγμενιές), είχε και Carlsberg στο 5ευρο (που προφανώς δε μιλάμε για φτήνια έτσι, απλά σε σχέση με άλλα). Ωραία πέρασα, ήταν ένα πολύ ευχάριστο δίωρο.

Εννοείται ότι αγαπάμε πλατείες, δρόμους, πεζοδρόμους αλλά και μια στο τόσο ένα καλό μαγαζί βρίσκεται.

Το AlleyCat είναι επίσης σταθερά καλή επιλογή ειδικά μεσοβδόμαδα που δεν είναι πίτα, αλλά και πσκ τώρα μια χαρά είναι λόγω αυλής. Αν ήταν και σε διαφορετική ακόμα καλύτερα…

Καλα, εγω το πα επειδη μιλαμε για ροκαδικα, δεν εχω βρει καποιο που να ναι χυμα φαση, να ναι φτηνο και να μην ειναι ενα κλαμπ/μπαρ σαν ολα τα κυριλαδικα απλα να παιζει ροκ (και αυτο να παιζεται κιολας). Εξαλλου, σ ο,τι μαγαζι πηγαινω δε νομιζω να θεωρειται ροκαδικο, η τουλαχιστον δεν ειναι το πρωτο κριτηριο μου για να παω καπου :wink:

Συμφωνω. Κατι αυθεντικο σπανιως βρισκεις.

φιλε ChrisP το θεμα ειναι οτι η “παλια καλη εποχη” δεν ηταν και τοοοσο μακρια, νταξει δεν συγκρινω τα μαγαζια του σημερα με τις καλες εποχες απο το Αγκαθι ή το Διονυσο, με μερη που πηγαιναμε 10 και 15 χρονια πριν αλλα πχ 3-4-5 χρονια πριν ειχαμε εναν ωραιο χυμα οινοχοο, ειχαμε ενα ωραιο Τεξας για Παρασκευες (που προσωπικα εγω την εβρισκα στο παταρι που ο Νοχος επαιζε ομπσκιουριλες, αλλα και το κατω με τα λιγο πιο μεινστρημ ωραιο ηταν), ειχαμε ενα Ηχοχρωμα με τα γαματα αφιερωματα του, ειχαμε ενα Wizard με τον καλο χαβαλε ακομα, 2-3 ωραιες “τρυπες” επισης παιζανε με μεταλ μουσικη, δηλαδη ειχαμε 3-4 επιλογες με μαγαζια που μας αρεσαν τα μαγαζια τα ιδια, που και μονος σου να πας χωρις παρεα που λεει ο λογος να πιεις 1 μπυρα, θα το ευχαριστιοσουν (ποσο μαλλον με καλη παρεα). εγω τουλαχιστον. οποτε η ολη “γκρινια” ειναι γιατι πλεον εκει που ειχαμε 3-4 επιλογες, δυστυχως δεν βρισκω ουτε ενα τετοιο. μα ουτε ενα. και δεν νομιζω οτι ειμαι κ ιδιαιτερα παραξενος, κ σε τρυπα θα περασω καλα αν πληρει καποιες προυποθεσεις, δεν περιμενω να βρω το ΤΕΛΕΙΟ μαγαζι…

Παντως υπηρχαν πολυ πιο αυθεντικα μερη απο αυτα που περιγραφεις αλλα μαλλον θα παμε ακομα πιο πισω…
Δεν αμφιβαλλω βεβαια για τον [B]οινοχοο[/B] πριν 6 με 7 χρονακια (αν εξαιρεσεις τον βλακα που ηταν in charge), αντε και το [B]ηχοχρωμα[/B] (αυτο οχι ολες τις μερες ομως).
Ωστοσο το παλιο [B]dada[/B] στα [B]εξαρχεια[/B] εμενα μια χαρα μου φαινοταν.

Ακουγες [B]punk[/B], [B]goth[/B], [B]indie[/B], εγχωρια undreground σχηματα. Και μια ατμοσφαιρα χυμαδιο. Οτι ναναι. Τρωγόταν.

δεν αμφιβαλω, αλλα μιλαω για τα μαγαζια που επαιζαν μουσικη του γουστου μου

Ragnarok έχει πάει κανείς? άκουσα ότι παίζει φολκιες

αλλαξε ο μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως… λες για το Ragnarok, πρωην Metalground, πρωην Underground πρωην δεν ξερω κ εγω τι…
νομιζω ειναι αναλογα τις μερες του, ομολογω οτι το εχω πετυχει να παιζει πολυ ωραια πραγματα, αν κ παω αρκετα αραια. για φολκιες δεν εχω ακουσει…

Χωρις Ανασα

Μιλας για πολλα χρονια πριν. Anyway δεν θα το ελεγα αλλά σε σχεση με καποια άλλα ας πουμε οτι τρωγοταν. Εμενα μου αρεσε το τελευταιο [B]χωρις ανασα[/B]. Το θυμαται κανεις?

Υπαρχει αλλη μια δηθενια στις τοσες που ξεχναμε. Το [B]τιθορα[/B] στα [B]πατήσια[/B].
Ασε που και μουσικα ειναι για τα μπαζα (εκτός κι αν επεσα στην περιπτωση).
Παω μια μερα στον dj και του ζηταω [B]clash[/B]. [U]Δεν εχω[/U] μου λεει. [U](μα καλα δεν ειχε [B]clash[/B]? [/U]Ημαρτον!)

Τοτε βαλε [B]dead kennedys[/B] αλλα οχι το γνωστο. Απαντηση: μόνο το [B]california[/B] εχω.

Αλλαζω υφος. [B]Bauhaus[/B] ή [B]Joy Division[/B] εχεις? Αλλά οχι το γνωστο.Απαντηση: εχω το [B]love will tear us apart[/B].

Τα συμπερασματα δικα σας.