Καλύτερο Rock Bar στην Θεσσαλονίκη

ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ, ΠΛΑΚΑ ΘΑ ΕΧΕΙ :stuck_out_tongue:

Τι σχόλιο να κάνουμε πάνω σ’αυτό; πλάκα μας κάνεις; :?: :?: :x :evil:

To Χ που ειναι ?

Στη Θεσσαλονίκη.

Ρε Μινάρα έχει κάνα προμπλεμ με τη Θεσσαλονίκη να ούμε… Θα σε λιανίσει ο μπαμπαλουέττας από πάνω σου… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Γιαννάκη το Χ που λέει ο Ανδρέας είναι gay bar γι’ αυτό δεν το έβαλε το παλικάρι…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ελα ρε σοβαρά ?

Ασε ρε πετουγια , οταν αρχισεις να πηγαινεις σε αντρικια μαγαζια και κοψεις τις φλωριες της Δευτερας , σου υποσχομαι να σε παω σε αυτο το gay (οπως λες) μαγαζι , που βαζει Ιn Flames , Linkn Park , Disturbed , Pantera κλπ κλπ . Μαναβη !!!

Γουστάρω λαλάκα… Και από άλλα είναι καλό;

υπαρχουν σιγουρα κ αλλα μαγαζια που παιζουν rock πιο μικρα πχ Ziggy.
παντος το Χ ηταν σοβαρη παραλιψη αλο που δεν μου αρεσει.

??? Δλδ ? αν εννοεις απο αλλα μαγαζια , δεν μπορω να σου πω γιατι σχεδον ολα εκει στα λαδαδικα παιζουν λιγο διαφορετικα το ενα απο το αλλο … δλδ το Cult παιζει metal , το Χ Νu και ξυλο , το Dizzy πιο πολυ μελωδικο power … το Harley Hard Rock και μελωδικο metal , το Silver Dollar , ειναι στην Εθνικης Αμυνης ενα στενο απο την Εκθεση Θεσσαλονικης ,και βαζει πιο Alternative , Tool , Perfect Circle , Αlice In Chains κλπ κλπ .

Στο Αδυτο και στο Rock Bottom δεν εχω παει να σου πω την αληθεια … το καλο ομως με αυτα τα μαγαζια ειναι οτι ειναι σχεδον το ενα διπλα στο αλλο , οποτε κανεις και περατζαδα ξερεις μια δυο μπυρες στο καθενα και παει λεγοντας .

Στο X Δευτερες βαζει Aor / Hard Rock o φιλος μου ο Γιαννης.

Υπαρχουν οντως πολλα Rock μαγαζια , και αν θυμαμαι και καλα ειναι 3,4 στα στενα πισω απο το Ντορε καλα το λεω Bluezlick …

Λιγο πολυ ολα ειναι γ.τ.π. Μαγαζι που αυτοπροσδιορίζεται ως ροκ μπαρ αποφυγετε το, σε γενικες γραμμες. Τα ροκ μαγαζια της Θεσσαλονικης δεν πουλανε ροκ, ειναι ροκ, και δεν το γραφουν στην ταμπελα τους. Αυτο να σας το πω εγω, που ειμαι παππουλης, που αμα δειτε το κορμι μου ειναι ολο τρυπες, τρυπες απο σφαιρες :wink:

καλα τα λες SPAN ετσι ακριβως ειναι! :wink:

ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΙΝΑΙ ROCK ΚΥΡΙΕ SPAN ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΕΣ ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ: ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ROCK AYTO EEE?

Meta apo ena xrono,gia thn akriveia,kai fysika oute to Roxxy den htan kanena sovaro magazi,oute idiaterws rock htan (ki as eixe thn pio original diakosmhsh ;-). De vgazw thn oura mou apexw,mhn anhsyxeis…

ΤΟ ΑΔΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΡΟΚ ΜΠΑΡ ,ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ,ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΒΑΡΕΛΙΣΙΑ ΜΠΥΡΑ…[size=6][/size]

To Berlin.

<<ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΑΔΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΧΑΜΟΣ. ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΙΕΣ . ΕΠΕΙΣΗΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ STAR STAR ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΑΝ ΣΤΟ ΑΔΥΤΟ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ . ΠΕΡΑΣΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ >>

Δεν ξερω αλλα δεν μ’αρεσει η νοοτροπια “παιζουμε τα ιδια κομματια απο τα ιδια συγκροτηματα γιατι αυτα ακουγονται και ετσι θα μαζεψουμε κοσμο” .Ως τωρα δεν εχω βρει στη Θεσσαλονικη κατι που να μου αρεσει παρα πολυ.Οχι οτι το χω ψαξει και ιδιαιτερα βεβαια.Ισως μονο το stones μου αρεσε αρκετα και σαν ατμοσφαιρα και σαν μουσικη.Βασικα πιστευω οτι ενα ροκ μπαρ πρεπει να παιζει τα παντα και να μην περιοριζεται.Εχω πολυ καιρο να βγω εξω και να ευχαριστηθω πραγματικα μουσικη.

με κλειστα ματια, ψηφιζω ΑΔΥΤΟ , δεν το αλλαζω με κανενα

Re paidia,piga mia Kyriakh sto Adyto,mia xara mou fainotan kai paw ston DJ kai mou leei oti den eixe oute Megadeth oute Metallica!!! LOL! Diladi poso athlios tha prepei na eisai gia na eisai DJ se hard rock/heavy metal bar kai min exeis tipota apo afta???

ΑΔΥΤΟ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ :roll: