Καλύτερο Rock Bar στην Θεσσαλονίκη

1) Cult
2) Down Under
3) Rock Bottom

Το Dizzy βαζει πολλα ‘ακυρα’ και απο τις μεγαλες μπαντες παντα τα ιδια χιτακια, λες και με 30 χρονια δισκογραφια δεν μπορει να να επιλεξει ο DJ αλλο τραγουδι εκτος απο το run to the hills για τους maiden και το kings of metal για τους manowar. Toooσα αλλα φοβερα τραγουδια εχουν αυτες οι μπαντες…

ναι γιατι το καλτ εχει ποικιλια στο προγραμμα. το κορυφαιο ηταν που χαν κανει 80’s μεταλ αφιερωμα λες και τις αλλες μερες παιζουν κατι αλλο ξερω γω. παντως τωρα που εβαλε τα λαιβ μετραει και 1-2 φορες που πηγα περασα καλα. το παλιο (το πολυ παλιο) ομως ηταν αλλη φαση.

Εννοειται οτι και το Cult ειχε καποια standar τραγουδια (πχ. Phobia, Rebellion) αλλα εβαζε αρκετα πιο ψαγμενα και ‘‘cult’’ πραγματα απο το Dizzy. (και σχεδον καμία falsia…:D)
Mε το προγραμμα του Cult (ειδικα το περσινο) το οτι θα γουσταρεις ηταν εγγυηση. Αρνητικο το οτι καποια τραγουδια ,καραγαματα βεβαια, επαναλαμβανονταν καθε μα καθε φορα.

ΝΑΙΙΙΙΙ ΓΑΜΩΩΩΩΩΩΩΩ!!! :blow: :x :x :x

Eυχριστούμε για την προειδοποίηση. :wink:
Δεν ξέρω την μπάντα αλλά ήμουν σίγουρος πως μετά την τρελή κονόμα των Ονιραμα το συγκεκριμένο στυλ θα έβρισκε μιμητές…#-o

Πάντως για να είναι τρου η ροκ διασκέδαση του πανελίστα οι συγκεκριμένες μπάντες για την ώρα παίζουν στην Πειραιώς και όχι στην παραλιακή :stuck_out_tongue: :lol:

Έχω ζήσει μόλις πέντε μήνες στην Θεσσαλονίκη αλλά νομίζω ότι το Eightball και το Silver Dollar είναι μακράν τα καλύτερα…

δεν ειμαι απο θεσσαλονικη,ερωτηση κανω. εχω ακουσει για το red rose.ειναι rock το μαγαζι?

To Eightball παιζει συνηθως metalcore, nu metal και γενικα ‘συγχρονα’ πραγματα γιαυτο και δεν το γουσταρω καθολου. Επισης σας χωρος ειναι χαλια, καμια διακοσμηση. Μονο 2-3 Τεταρτες ειχα παει οταν εχει glam/sleaze βραδια.
Το Silver Dollar ειναι καφετερια και παιζει alternative/nu και μαζευει emo…

Πριν απο κανα χρονο που χα παει ροκ επαιζε αλλα καμια σχεση το προφιλ του μαγαζιου με αυτα του πολλ.

Εντάξει γούστα είναι αυτά αλλά κάνεις δύο λάθη. To Silver Dollar είναι bar, καφετερια είναι άλλο πράγμα και στις τρεις-τέσσερις φορές που πήγα δεν είδα ούτε έναν emo…

isos to kalitero kai pio diaxroniko rock bar pou iparxi akomi stin thessaloniki. exoun aniksi kai exoune klisi i exoun alaksi kai perioxi pola rock bar alla to ARK oxi. eine apo ta paliotera sto eidos tou,kai apo mousiki ,den to sizitame oti exei sxesi me kalo piotiko akatergasto rock & roll. sta sin tou ARK eine i kali entasi tis mousikis,pou sou epitrepi na pis kai mia kouventa,ta kathara pota pou serviroun,kai telos ta pedia pou doulevoun,oloi mazi mia parea.den eime prokatelimenos me ta alla magazia,alla edo tha pame eki tha pame ,sto telos sto ARK kataligoume apla kai mono gia tin mousiki tou.afta, kai ta leme sto ARK.

Αρκεί να μην καταλήγετε εκεί επειδή δουλεύετε εκεί.

Κατά τ’ άλλα welcome και τα greeklish απαγορεύονται από τους κανόνες του φόρουμ.

στο ARK ακους τα παντα!!!

Το 8ball ζεστό metalικό γαμάτο.

Αρκ λόγω αναμνήσεων και ματωμένων μυαλών και φυσικά και λόγω μουσικής. Έχουν περάσει 7 χρόνια από όταν έφυγα από Σαλόνικα αλλά όποτε ανεβαίνω προσπαθώ να περνάω μια βόλτα.Κουρδιστό Πορτοκάλι και Stones που είναι να τα επισκεφτούμε τώρα που χειμωνιάζει και θα ξανααρχίσουν οι άνοδοι μου προς Σαλόνικα(τρόπος του λέγειν χειμωνιάζει με 32 βαθμούς 10,30 το βράδυ)

Το ark δεν έχει κλείσει?

Tσου.(Το κρασακι του)

Εκεί δούλευε ένας τύπος που φορούσε πάντα μπλούζα Rush και γουστάραμε!

καλα βρε το χαρλευ δεν εκλεισε???Θεσσαλονικιος ειμαι αλλα λειπω 3 χρονια απο Σαλονικα…

και μια προτροπη στα αδελφια μου τα καρντασια…χτυπηθειτε στα ροκαδικα δεν κανει κακο!!!

υγ:πολυ καλα περνουσα στον Λωτο…απεναντι απο Λευκο Πυργο!

Εμεις το Stones παντως το χαμε κανει 2ο Διαχρονικο μια εποχη :roll: