Rock-Metal μαγαζιά-σκηνές στη θεσαλλονίκη

Παιδιά σκέφτομαι να ανέβω θεσαλλονίκη για εκδρομούλα τώρα τα χριστούγεννα αλλα δν ξέρω καν τι παίζει! Κάθε βοήθειά είναι πολύτιμη. Ειδικά αμα μπορείτε εκτός απο ονόματα να μου δώσετε κ διευθύνσεις (αν κ ονοματα αρχικα αρκούν)

Harley Bar (λαδάδικα)
Rock Bottom (ditto)
Dizzy (ditto)
Cult (ditto)
Αrc (κέντρο, πίσω από τον Λευκό Πύργο)
Μύλος (κάτι θα παίζει σε live)

αυτά
:smiley:

Pane sta “Ladadika” kai sigoura tha vreis akrh!
Adyto, dizzy ktl…

Θα σου ελεγα να περασεις απο τον Λοττο ειναι κοντα στον Λευκο Πυργο.

Απο live τσεκαρε Παπαγαλο,Inside,Funkey(navarinou),Booze(venizelou),Malt n Jazz(Pisw ap th Mhtropolh),Ekkentro k.a

τα παλια τα χρονια ητανε Rock ισως το πιο Rock μαγαζι που εχω παει ποτε στην Ελλαδα…
αλλα δυστηχως πλεον ειναι αισχος… :cry:

Μπηραρία δεν ειναι αυτο?

ρεε :stuck_out_tongue: το μπυρονι με υ γραφεται :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
τεσπα, αν ερθω σαλονικα, θα το τσεκαρω για να δω τι παιζει.

παιδια, παντως ειστε πολυ τυχεροι…(εχει πολλα ροκαδικα στην πολη σας)

Den eimai apo Thessalonikh alla einai h poio rock/metal polh ths Elladas!

όχι και Εκκεντρο ρε παιδιά…Το ziggy 's ξεχασατε…

ρεε :stuck_out_tongue: το μπυρονι με υ γραφεται :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
τεσπα, αν ερθω σαλονικα, θα το τσεκαρω για να δω τι παιζει.

παιδια, παντως ειστε πολυ τυχεροι…(εχει πολλα ροκαδικα στην πολη σας)
[/quote]

Το ιδιο ειναι, μπηρα ή μπυρα ιδια γευση εχει.
Πολλα, αλλα λιγα αξιζουν.

Ta rock magazia ths polhs einai poly liga se sxesh me ta skyladika-rembetadika-ellhnadika-pseutokyrilladika pou yparxoun.Idiws an skeftei kaneis kai thn analogia tous pros ton plhthismo ths polhs.To xeirotero omws einai oti ola auta einai gemata kai synexeia anoigoun ki alla.Tha diafwnhsw pantws ws kapoio vathmo gia to poso metal-rock polh eimaste.Shkwnei pollh syzhthsh to thema…

Γιατι χειροτερο? φυσιολογικο ειναι αφου υπαρχει ζητηση. Αμα τα ροκαδικα-μεταλλαδικα που υπαρχουν δεν ξερουν να παιζουν μουσικη πως να μαζεψουν κοσμο? Και παλι αρκετο εχουν.

To an kseroun na paizoun h’ oxi mousikh mallon tha to krinei o kathenas me ta gousta tou. pantws otan bgainw na diaskedasw den perimenw na akousw o,ti akouw kai sto spiti giati afenos dyskola tha ta paiksoun(prog rock ktl…)kai afeterou den nomizw oti tha diaskedazan kai polloi akoma.Sigoura exoun zhthsh ta skyladika kai kala kanoun,afou kapoioi ta konomane kai kapoioi pernane kala me geia tous me xara tous,apla to sxolio mou phgaine sthn dhlwsh oti hmaste h pio metal-rock polh ths ellados.Sthn telikh to na peraseis kala exei na kanei me th diathesh kai thn parea kai kata deutero logo me th mousikh kai tous ekswgeneis paragontes.

Το empire έχει κλείσει αλήθεια? #-o

Nαι,πλεον εχει γινει rock bottom

To an kseroun na paizoun h’ oxi mousikh mallon tha to krinei o kathenas me ta gousta tou. pantws otan bgainw na diaskedasw den perimenw na akousw o,ti akouw kai sto spiti giati afenos dyskola tha ta paiksoun(prog rock ktl…)kai afeterou den nomizw oti tha diaskedazan kai polloi akoma.Sigoura exoun zhthsh ta skyladika kai kala kanoun,afou kapoioi ta konomane kai kapoioi pernane kala me geia tous me xara tous,apla to sxolio mou phgaine sthn dhlwsh oti hmaste h pio metal-rock polh ths ellados.Sthn telikh to na peraseis kala exei na kanei me th diathesh kai thn parea kai kata deutero logo me th mousikh kai tous ekswgeneis paragontes.[/quote]

Ναι δε διαφωνω αλλα καλα μπορεις να περασεις παντου, ομως απο τη στιγμη που πας σε ενα μεταλλαδικο-ροκαδικο περιμενεις να ακουσεις και κατι καλο ετσι? ε οταν καθε που βγαινεις ακους τα ιδια κομματια απο τις ιδιες μπαντες και μιλαμε για μια μουσικη που μετραει 35 και 50 χρονια ζωης ε ενταξει. Αλλη μια φορα να ακουσω το painkiller εχω σκοτωσει τον DJ. Βαλε ενα αλλο ρε αδερφε 15 δισκους εχουν βγαλει ελεος πια.Ενταξει απο ροκαδικα ειναι οκ, οποτε παω stones καλα περναω κανει και καλα αφιερωματα αλλα τα μεταλλαδικα ειναι απαλευτα. Ενταξει χεσε το prog (που δηλαδη εχει κι αυτο κομματια που μπορουν να παιξουν αλλα τεσπα) απο ποτε εχεις να ακουσεις εξω κατι απο καινουρια μπαντα η εστω απο παλια μπαντα καινουριο κομαμτι?
Ενταξει harley γουσταρα για ενα διαστημα αλλα εχει ακριβη μπυρα και αμα αρχισει τις ποζεριες δεν ξεκολλαει. Το παει σερι μετα. Dizzy Cult Αδυτο κονσερβα προγραμμα αν και τωρα τελευταια το dizzy κατι λεει. Για το 8ball ακουσα καλα λογια αλλα δεν πηγα ακομα.

ρεε :stuck_out_tongue: το μπυρονι με υ γραφεται :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
τεσπα, αν ερθω σαλονικα, θα το τσεκαρω για να δω τι παιζει.

παιδια, παντως ειστε πολυ τυχεροι…(εχει πολλα ροκαδικα στην πολη σας)
[/quote]

Το ιδιο ειναι, μπηρα ή μπυρα ιδια γευση εχει.
Πολλα, αλλα λιγα αξιζουν.[/quote]

εγω πλακιτσα εκανα :cry: :oops: αμεσως εσυ…θιχτηκες :stuck_out_tongue: :cry: :cry: :cry:

Nαι,πλεον εχει γινει rock bottom[/quote]

πάντως εμένα μου άρεσε περισσότερο ως empire…

εντάξει και το rock bottom είναι πάρα πολυ καλό, και διοργανώνει και πολλά live και μπράβο στον Βαγγελή που καταφέρνει 2 μαγαζιά ταυτόχρονα (και το harley δικό του είναι), αλλά το empire ήταν ιστορικό μαγαζί…