Rock Of Ages Festival - Milan - 13/9/2008

Many thanks στον Maiden1979 που μου το υπεδειξε και μου ανοιξε τα ματια (και τις σελιδες της Easyjet)…

Twisted Sister
Extreme (Only European show 2008 )
Duff McKeagan’s Loaded
Gotthard

Και αλλα 2-3 Ιταλικα…

Εγω εκλεισα σημερα αεροπορικα και εισητηριο συναυλιας…

Οσοι πιστοι…

Δλδ θα πας Ιταλία μόνο και μόνο για t sister?

καλα ρε μαν ολοκληρο
[SIZE=“7”]EXTREME[/SIZE]

δεv σου κανει?

Ο συμπαθέστατος moderator ακούει μόνο Muse και Βέρτη. Συγχωρέστε τον:)

Φυσικα και οχι μονο…

Και για Extreme οπως προειπε ο απο κατω σου αλλα και για Gotthard που μου αρεσουν πολυ…

Φυσικα και για το χαβαλε και το απωθημενο καθως ειναι μια μερα μετα το τελος της πρακτικης μου…

Σώπα ρε, οι Loaded υπάρχουν ακόμα;

Μολις σημερα κατευθασε και το εισητηριο…

Βεβαια ως γνωστον τα Ευρωπαικα εισητηρια ειναι κλασης κατωτερα απο τα Ελληνικα αλλα αυτα ειναι ψιλα γραμματα…

Μιλανο σου’ρχομαιιιιιιιιιιι…!!!

ρε ρασπουτιν που εκλεισεσ εισητηριο για rock of ages?

Check e-mail…

Update…6 μερες ακομα…!!!

Γαμω την γκαντεμια γαμω…Ακυρωσαν οι Gotthard…Το 2ο συγκροτημα για το οποιο πηγαινα…Τι να πω δεν με θελει το 2008…Αντε να αλλαξει γαμω…

Τωρα μενει ο Dee και η παρεα του μαζι με τους Extreme για να βγαλουν τα καστανα απο τη φωτια…Αντε παμε…

Back from Milan…

Μερικες εμπειριες δεν μπορουν να περιγραφουν ετσι απλα…Και ειδικα οταν παθαινεις πολιτισμικο σοκ απο την οργανωση και το show σε μολις 5-6 ωρες…

Σε μια μερα που απλα δεν υπηρχε χρειαζομαι 10 σελιδες για να γραψω αυτα που συνεβησαν…

Μια βροχερη μερα στο Μιλανο μας προσεφερε οτι δεν προκειται να μας προσφερθει ποτε στην Ελλαδα…Οργανωση τελεια,ηχος απιαστος,τρελες εμφανισεις απο τις μπαντες,αυτογραφα,φωτογραφιες.backstage,μπυρες…Ολα για μια υπεροχη μερα…

Συνοπτικα:
Pino Scotto δεν προλαβα να δω…
Quireboys oσο ειδα τα εσπασαν…
Loaded πολυ καλοι…
Extreme υπεροχοι…
Twisted Fuckin’ Sister απλα γαμησαν κωλους…

Τελειο Σαββατο που θα μεινει στη μνημη μου για καιρο…

Οταν παιζουν οι Twisted Sister απλα προσκυνας…Βαζουν κατω ανετα μπαντες προγκρεσιβιας αλτερνατιβιας κλπ…
Σηκωνει το χερι του ο Dee Snider και νιωθεις τη δυναμη που βγαζει…Απλα σοκ και δεος…
Ειναι απο τις καλυτερες μπαντες στο live…
Απιστευτοι,μοναδικοι,ανεπαναληπτοι ειναι μονο μερικα επιθετα…

Οταν βγαινουν στη σκηνη και μεχρι να τελειωσουν ειναι μια ιεροτελεστια…Και τι να μας πουν μετα αλλες μπαντουλες (ονοματα δε λεμε οικογενειες δε θιγουμε) που παλευουν με πειραματισμους…

Ειναι παρτυ οι τυπαδες…

Και οταν μετα τους γνωσισαμε και βγαλαμε φωτογραφιες ακομη πιο γαματοι…

Επισης να θιξω ηχο και διοργανωση…Απλα μιλια μακρια απο τις Ελληνικες μετριοτητες…Ο ηχος ΤΕΛΕΙΟΣ…Η οργανωση επισης…Τα φαγητα/νερα δεν τελειωναν ποτε,οχι οπως εδω…
Οι σεκιουρηταδες οταν εβλεπαν οτι πας προς τα μελη των μπαντων δεν ειναι οι γνωστοι τσαμπουκαληδες των ελληνικων συναυλιων…Αν δουν οτι τα μελη ειναι δεκτικα σε αφηνουν…Σκηνη γαματη…Απλα ολα ΤΕΛΕΙΑ…

Μια μοναδικη εμπειρια…

Για μενα η Ελλαδα σε θεμα συναυλιων πεθαινει αν δεν πεθανε ηδη…

Τεραστιες διαφορες…

Τα υπολοιπα με setlist & photos στο live report που θα ανεβει σε λιγες μερες…

Διεστραμένες αδέρφες…

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚ!!!
WHAT ARE YOU??WE ARE SICK MOTHERFUCKERS!!!:bow2::bow2::bow2::bow2::bow2::bow2::drunk::drunk::drunk::drunk:

Ανεβηκε και το report…

http://www.rocking.gr/article5020.php