Rock the vote... Vote for rock! Rock εκλογές στις 15/10

Rock the vote… Vote for rock! Την Κυριακή, 15 Οκτωβρίου, η πραγματική μάχη της κάλπης διεξάγεται στο Texas Club. Οι δημοτικές εκλογές τελειώνουν την ώρα που οι rock εκλογές αρχίζουν.

Επιλέγετε τις μπάντες και τους καλλιτέχνες που αγαπάτε και βλέπετε άμεσα αποτέλεσμα. Πως; Ψηφίζετε, εκλέγετε, απολαμβάνετε. Οι νικητές της κάθε κατηγορίας (metal υπερνομαρχία, hard rock δημαρχία) θα έχουν ένα αφιέρωμα 45 λεπτών ο καθένας, λίγο μετά το κλείσιμο της κάλπης.

Εφορευτική επιτροπή - υπεύθυνοι αφιερωμάτων και μουσικού προγράμματος: Αντώνης Μουστάκας, Γιώργος Ζαρκαδούλας.

Οι υποψήφιοι της κάθε κατηγορίας θα ανακοινωθούν τις προσεχείς ημέρες.
Αναμείνατε για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με την πρώτη “θεματική” Κυριακή του Rocking.gr στο Texas Club.

βασικά, εγώ θα πρότεινα ένα 5-ωρο αφιέρωμα στους Judas Priest…

εξ’άλλου, ακόμα και οι ίδιοι οι Iron Maiden το λένε:

Judas Be My Guide…πιστεύω ήμουν πειστικός… :wink:

Judas θρησκεία, θύρα 13…

σορρυ για τον spamm-ικό χαρακτήρα του post…

Aν και θα έχω δουλειά ως αργά, ελπίζω να έχω κίνητρο για΄να έρθω…

Ολονύχτιο Poser αφιέρωμα

Ποια δημοκρατία? Άντε ρε που θέλετε και δημοκρατία!!! Ότι πω εγώ θα παίξει!!

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Η Κυριακές στο Texas έχουν γίνει must!

(απόψε ίσως δε μπορέσω :cry: Θα είναι και οι Bonfire εκεί :cry: )

Το πρόγραμμα της βραδιάς:

? 22.00: Άνοιγμα της κάλπης, έναρξη μουσικού προγράμματος.
? 24.00: Κλείσιμο της κάλπης, καταμέτρηση ψήφων.
? 00.15 - 01.00: Αφιέρωμα στο νικητή της Hard Rock Δημαρχίας.
? 01.15 - 02.00: Αφιέρωμα στο νικητή της Metal Υπερνομαρχίας.

Υποψήφιοι:

Hard Rock Δημαρχία:
Deep Purple, Led Zeppelin, Thin Lizzy, Rainbow

Metal Υπερνομαρχία:
Ronnie James Dio, Rob Halford, Lemmy Kilmister, Ozzy Osbourne

Προσοχή: Επιλέγετε έναν μόνο υποψήφιο από κάθε κατηγορία. Τα ψηφοδέλτια θα δίνονται στον καθένα με την είσοδο του στον χώρο.

Για παραγγελίες (όχι απαραίτητα σχετικές με τα παραπάνω συγκροτήματα / καλλιτέχνες) απευθυνθείτε στο moustakas@rocking.gr και zarkas@rocking.gr .

Σας περιμένουμε!

Ποιο είναι το εκλογικό σύστημα;

Αν δεν εκλεγούν Rainbow και Dio θα καταγγείλω νοθεία

Βια και νοθεία θα έχει σίγουρα… Ένα σας λέω… Θα βάλουμε τον Κόζυ να μετρήσει τα ψηφοδέλτια… Προβλέπω να βγαίνουν oi dp με δικτατορικά ποσοστά… :lol: :lol: :lol:

Εμένα μου έδωσε ο Cozy ένα πακέτο (100 τουλάχιστον) με κάτι ονόματα σαν και αυτά που είπατε και κάτι σταυρούς δίπλα σε συγκεκριμένα (Deep Purple και Ronnie James Dio).

Εγώ αυτά τι θα τα κάνω; Μου εξήγησε όταν μου τα έδωσε, αλλά ξέχασα τι μου είπε να τα κάνω… :oops:
Κάτι μου είπε και για ένα παιδί στην κάλπη με στραβά μάτια :roll: :oops: :oops: :roll:

Να ΄σαι καλά Cozy…!!!Σας ευχαριστούμε Deep Purple…!!!
:wink:

Θα πάρω την κάλπη αλα μασχαλέτω και θα βάλετε rainbow - queensryche - paradise lost - europe θέλετε δεν θέλετε…

Kαλποτέλης θα γίνω

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

εγω λεω να ερθω με κανα τανκ να μπω μεσα κ να παιξω Blues… :stuck_out_tongue:

Ευχαριστούμε όλο τον καλό τον κόσμο που μας τίμησε χθες με την παρουσία του και γέμισε το Texas!
Tο δίδυμο των dj έβγαζε φωτιές και γενικά περάσαμε τέλεια!
Για την ιστοριά να πούμε πως στις πρώτες rocking.gr εκλογές νικητής της metal υπερνομαρχίας ήταν ο Lemmy, ενώ της hard rock δημαρχίας οι Led Zeppelin! (οι Deep Purple θα πάρουν το αίμα τους πίσω του χρόνου…με το καλό!)

Επαναληπτικές δεν έχει την επόμενη Κυριακή? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Eυχαριστούμε όσους ήρθαν και μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Ελπίζω να περάσατε καλά.

ΥΓ1 Συγχαρητήρια στα παιδιά που πήραν πτυχίο προχτές και παίξαμε για πάρτι τους
ΑC/DC στο τέλος της βραδιάς.

ΥΓ 2 Συγχαρητήρια σε Lemmy & Zeps για την εκλογή.

ΥΓ 3 Και χωρίς tank blues παίξαμε bluezlick!

YΓ 4 Για τους οπαδούς του Dio & των Rainbow (η απουσία σας κόστισε στον κοντό!) περιμένω μαζική παρουσία στις βουλευτικές rock εκλογές για να βγάλουμε τον Ronnie πρωθυπουργό! Εγώ έκανα το χρέος μου και έπαιξα αρκετά κομμάτια (ακόμα και μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων…) αλλά το lemmy fan club δεν καταλάβαινε τίποτα!

Οι Zeppelin βγήκαν από την πρωτη Κυριακή (γύρω στο 50% πήραν)

Ο Lemmy και ο Οzzy ηταν κοντά αλλά το rocking έχει δικούς του εκλογικούς νόμους και ακόμα και με μια ψήφο διαφορά ο νικητής είναι νικητής.

Tα δέκα ψηφοδέλτια Europe δεν τα είδατε;

Γαργάρα το κάνετε;

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

EGW MENW MAKRIA RE GMT K AYTO DE MU EPITREPEI NA ASKHSW TA EKLOGIKA MU DIKAIWMATA…
GINETAI NA PSHFISW MESW NET ? :oops: :oops: :oops:

Νέα Ελληνική Τηλεόραση ??? :lol: :lol: :lol:

μ’ αυτά και m’ αυτά έχει φτάσει ο πυρετός μου στα 38 φεύγα!

[size=1]kriades[/size]