Rock vs Hiphop

Τέτοιο videoclip στη Rock σκηνή δε θα βρείτε …

http://www.tnfilms.gr/m.php?cat=products&m=products&op=viewproduct&pid=11

ΑΝΤΙΠΟΙΝΑ feat Νικόλας {Razastarr}
«Απλά…»
Δίσκος : «Δυο λόγια»
Παραγωγή : tiiinewzfilms

Καλώς ή κακώς το ελληνικό rock πεθαίνει … κ πάλι.
Hiphop λοιπόν…

Τωρα συγκρινουμε τη βουρτσα με την πουτσα;; :-k

Σορρυ κιολα, αλλα…

miloup

αν υποπτευθώ ότι έκανες φαντάρος στη Ρόδο θα λιώσω.

καλη ιδέα!!ας το γυρίσουμε ρε hip-hop και ας μετονομαστούμε ως hip-hoping.gr!:stuck_out_tongue:
χαχα…!!ωραίος με σωστη επιχειρηματολογία!

χιπ χοπ??χαχαχαχα…θες να τ συγκρινουμε με ροκ???ολοι οι “χιπ χοπαδεσ” ξερετε το πολυ 10 “καλλιτεχνες” και το παιζεται γκανγστερ στις αποθηκες σας…με δυσκολια ξεχωριζει κανεις την διαφορα αναμεσα σε 3264373 τραγουδια χιπ χοπ…ολα με ενα μπιτ σταθερης αξιας και με 2-3 ξεχασμενους απτον θεο τυπους να “μιλανε” πανω σε αυτον τον “ρυθμο”…προσωπικα δεν το θεωρω καν μουσικη…η Ροκ παλι φιλε μου…εχει κατι που εσεις δεν εχετε…ΙΣΤΟΡΙΑ…υπαρχει εδω και πολλα χρονια,δεν παιθενει…και θα υπαρχει και για παντα…πες μου ποιος θα θυμαται τους τροβαδουρους της χιπ χοπ σε 10 χρονια…η οταν πεθανουν…ΚΑΝΕΙΣ…γιατι πολυ απλα δεν χρειαζεσαι τιποτα να ξεχωρισεις…ενα τριγωνο να παρω να παιξω και να μιλησω απο πανω σπαστα ελληνικα και με βρωμικο στιχο την αλλη μερα θα μαι τοπ…θα με ακουσεται ολοι για 1 χρονο και μετα θα χαθω…γιαυτο οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω…μη συγκρινεις την βουρτα με την π*****τσα…

οσο για το θεμα του βιντεο κλιπ δεν το σχολιαζω…για δες βιντεο κλιπς σαν to from here to eternity των maiden…

ελα λοκ πριν δουμε κι αλλα τετοια ποστ σαν το παραπανω. ελεος.

Είμαι 4 χρονών και δε με νοιάζει τιποτάααααα
Είμαι 4 χρονών πάω ταξίδι Κύθηρααααα

Είμαι μικρός είμαι τόσο μικρός, όσο περνάει ο καιρός δε μεγαλώνω έτσι και αλλιώς…

‘Νταξ’, εσύ πας στο άλλο άκρο και είσαι εντελώς off. Δε λέω, μπορεί να μη γουστάρεις hip- hop αλλά βάλε αυτήν τη μαγική φράση ‘‘κατά την προσωπική μου άποψη’’ πριν πεις αυτά που έχεις να πεις.

Και θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Τι έχεις ακούσει από hip- hop; Επειδή κι εγώ πριν ακούσω έλεγα ό,τι έλεγες κι εσύ (κλασικός τύπος κλειστόμυαλου μεταλλά). Μάλλον θα έχεις δει κανά video- clip του Eminem ή του 50 Cent ή θα έχεις ακούσει ένα, δύο το πολύ τραγούδια από Ημισκούμπρια ή ΖΝ. Αν, βέβαια, κάνω λάθος, διόρθωσε με. Απλώς μου θυμίζεις πολύ εμένα όταν δεν άκουγα hip- hop και το έθαβα χωρίς λόγο, επειδή είχα ακούσει (όπως κι εσύ, μάλλοβ) μόνο 2-3 τραγούδια που μιλάν για γκόμενες, βρισίδια, λεφτά κλπ.

Κάτι τέτοιο, λοιπόν, δεν ισχύει. Αν δεν έχεις ακούσει, λοιπόν hip- hop, σου προτείνω FF.C, Ψυχόδραμα, Ήρωα, Dust Rhymes, Ραψωδό Φιλόλογο, Ladose, Μουσικούς Ισοβίτες και άπειρα άλλα. Λίιιιγο να ακούσεις θα μπορείς να τα ξεχωρίσεις, trust me. Δεν είναι όλα ίδια. Και οι κολλημένοι hip- hopάδες τα ίδια λένε για το metal. Όλα ίδια τους φαίνονται. Το θέμα είναι πόσο θα εντρυφήσεις στη μουσική. Όσο περισσότερη ακούς, τόσο ευκολότερα θα ξεχωρίζεις μπάντες, τραγουδιστές κλπ. Είναι θέμα χρόνου και όρεξης.

Και η hip- hip έχει και ιστορία και ποιότητα. Όπως κάθε είδος μουσικής.

We are Defenders of the Faith :stuck_out_tongue:

Αυτό ακριβώς. Δηλαδή έλεος, όχι πάλι τα ίδια…

Η σύγκριση παρα-είναι γενική για να γίνει κουβέντα σε λογικά πλαίσια, όπως φαίνεται και εκ του αποτελέσματος.

:lock: