Rock Werchter 2010, 1-4 Ιουλίου

Μιας και κλείσαμε…

:vibrate::vibrate::vibrate::vibrate::vibrate:

…ανοίγουμε και thread.

Ως τώρα, έχουμε:

Day 1 (Thursday, July 1):
Main Stage: Faithless, [SIZE=“4”]Muse[/SIZE], Stereophonics, Phoenix, Skunk Anansie
Pyramid Marquee: Crookers, Bloody Beetroots Death Crew 77, La Roux, The XX, Midlake, Kyteman’s HipHop Orchestra

Day 2 (Friday, July 2):
Main Stage: Green Day, Editors, Thirty Seconds to Mars, Paramore, Rise Against
Pyramid Marquee: LCD Soundsystem, The Specials, Jack Johnson, The Gaslight Anthem

Day 3 (Saturday, July 3):
Main Stage: Rammstein, P!nk, The Ting Tings, Gossip, Channel Zero

Pyramid Marquee: Booka Shade, Empire of the Sun, Florence + the Machine, Porcupine Tree, The Temper Trap, Delphic

Day 4 (Sunday, July 4):
Main Stage: Pearl Jam, [SIZE=“3”]Arcade Fire[/SIZE], Them Crooked Vultures, Alice in Chains, Wolfmother
Pyramid Marquee: Vitalic: V Mirror Live, The Black Box Revelation, The Black Keys

[SIZE=“4”]http://www.rockwerchter.be/en/home/[/SIZE]

Tα Main Stage της δευτερης και τεταρτης μερας ειναι ολα τα λεφτα!

Εσυ για που εκλεισες φιλε?

ωραίο line up. όχι για τα γούστα μου, αλλά ωραίο.

@ Stelios 86 από που παρρήγγειλες τα εισητήρια?θα στα στείλουν εδώ?μόνο για eticket βρήκα εγώ…

εσυ δεν εισαι ο στελιος που εστειλε μειλ στον κανελλοπουλο του αβοπολις ?

(ενστικτο 3rd eye κι ετσι) :stuck_out_tongue:

4ήμερο, φυσικά…

το καλύτερο είναι το e-ticket. το τυπώνεις, στο σκανάρουν, σου περνάνε το βραχιολάκι και τέρμα.

τί να κάνουμε, ήταν επείγον :stuck_out_tongue:

Στέλιο ξέχασες να μαυρίσεις τους Faithless, τους Skunk Anansie, τους Green Day και τους Paramore (μην δει τα δυο τελευταία ο mr_whatsisname θα σε φάει :lol:). Έκλεισες τελικά :wink: Μια χαρά γιατί είναι ωραίο φεστιβάλ

savealekos:
ρε τι ωρεα λαιν απ εχει το βερχτερ
MUSE:
ε ενταξει αλλα δεν με ψηνει ακομα αρκετα να παω

φεεεεεεεεεεεεεεικ :lol:

ρε φιόγκε, ήταν πριν ανακοινώσει Arcade Fire…

TELOC τα 4ήμερα…

Που σου ρε φούστη μου,νωρίς τελείωσαν.
με ψήνει πολύ αγρι αυτό το φεστιβαλ.θα φύγω χορτασμένος.
Αλλα απότι βλέπω υπάρχει και waiting list αρα ελπιζομεν/
Να ρωτήσω λίγο ρε στέλιο,εσείς ποσο τα βρήκατε τα αεροπορικά?εγώ βρίσκω στο skyscanner με 220 ευρώ
θα μείνετε στο καμπινγκ?
δώσε καμιά πληροφορία (αν έχεις ξαναπάει) να ψήσω ένα φιλαράκι.

Στα 220 τα αεροπορικά όντως, δυστυχώς δεν πάνε πιο κάτω από τη στιγμή που μας τελείωσε η Virgin Express…

Εγώ θα μείνω σε σπίτι λίγο έξω απ’ τις Βρυξέλλες και θα πηγαινοέρχομαι με αυτοκίνητο κάθε μέρα (τρία τέταρτα το πολύ).

Οι επιλογές είναι είτε camping (δεν έχω μείνει ποτέ στου Werchter, αλλά δεν πρέπει να είναι κακό), είτε hotel στις Βρυξέλλες και ενοικίαση αυτοκινήτου (στην ευρύτερη περιοχή της Louvain όλα τα ξενοδοχεία είναι κλεισμένα μήνες τώρα και τα τρένα για Βρυξέλλες σταματάνε στις 12).

Πάντως 120? το 3ήμερο Rockwave και 188? το 4ήμερο Werchter. Κι ας μη συγκρίνουμε ονόματα… :stuck_out_tongue:

Werchter Vs Rockwave

Day 1 (Thursday, July 1):
Main Stage: Faithless, Muse, Stereophonics, Phoenix, Skunk Anansie
Pyramid Marquee: Crookers, Bloody Beetroots Death Crew 77, La Roux, The XX, Midlake, Kyteman’s HipHop Orchestra

Day 2 (Friday, July 2):
Main Stage: Green Day, Editors, Thirty Seconds to Mars, Paramore, Rise Against
Pyramid Marquee: LCD Soundsystem, The Specials, Jack Johnson, The Gaslight Anthem

Day 3 (Saturday, July 3):
Main Stage: Rammstein, P!nk, The Ting Tings, Gossip, Channel Zero

Pyramid Marquee: Booka Shade, Empire of the Sun, Florence + the Machine, Porcupine Tree, The Temper Trap, Delphic

Day 4 (Sunday, July 4):
Main Stage: Pearl Jam, Arcade Fire, Them Crooked Vultures, Alice in Chains, Wolfmother
Pyramid Marquee: Vitalic: V Mirror Live, The Black Box Revelation, The Black Keys

Τετάρτη 7 Ιουλίου 2010:
The Black Eyed Peas
Faithless
K.BhTA

Σάββατο 10 Ιουλίου 2010:
Fatboy Slim
The Ting Tings
DJ Shadow
White Lies
Garcia Plays Kyuss

Κυριακή 11 Ιουλίου 2010:
Massive Attack
SKA ? P
Gogol Bordello
Yannis Agelakas
Martina Topley Bird

Τι να σου πω ρε φίλε?Δύσκολη επιλογή :stuck_out_tongue:

Πέρα από την πλάκα το Lineup του Werchter είναι ονειρικό για μένα.Αλλά παράγοντες όπως εξωτερικό παράλληλα με απροθυμία φίλων να ακολουθήσουν,πιθανά μαθηματα εξεταστικής εκείνες τις μέρες είναι αποτρεπτικοί.

Και Coheed & Cambria τη δεύτερη μέρα!

Η τεταρτη κυριως μερα,ειναι ονειρωξη,και με βαζει σε σκεψεις…

γενικα ειναι πολλα τα λεφτα αρη, αλλα ελα να περασουμε ΦΙΝΑ

Πουλάει κανείς 2 εισητ για την 4η μέρα :stuck_out_tongue:

επίσης ένα εισητήριο 4ημερο με κάμπινγκ αν πουλάει κανείς για έναν φίλο

Ο Στελλάρας, μου το είπε πριν λίγο.

Θά 'θελες; :stuck_out_tongue: