Βοηθεια απο θεσσαλονικεισ rockαδεσ

ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ 40ΑΡΗΣ ROCKΑΣ - HARDROCKΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΟΠΟΙΟΝ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ROCK ΒΑΡ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΤΑ ΕΞΗΣ:
ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΠΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ROCK ,HARD ROCK (ΔΕΚΑΕΤΙΑ 80,90) , ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΤΑ ΗΧΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΣΜΟ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ( ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟ HARD ROCK KAI HEAVY KAI OXI THRASH,DEATH BABOYRA KLP) ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ;
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ 18 ΥΠΗΡΧΕ ΜΟΝΟΝ 1 (ΕΝΑ!!!) ΡΟΚ CLUB ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
THANKS

Δοκιμασε το Argy’s rock bar,στο στενο απεναντι απ την κεντρικη εισοδο του Ευκλειδη στην Παπαναστασιου.(Ηρωνος?Ηρωων?Καπως ετσι.Στο 5)

Πιστευω εχει καποια απ τα στοιχεια που ψαχνεις.

Ίσως να σου έκανε και το Harley στα Λαδάδικα, αλλά δεν είμαι σίγουρος επειδή δεν πηγαίνω ιδιαίτερα συχνά.

μπα αυτό χώνει κλασσικομεταλα …δν πιστεύω να του κάνει … :):!:

Ε αφου αυτο θελει και ο Zein. Hard και Heavy.
Oποτε μια χαρα πιστευω θα ειναι γι’αυτον το [B]Harley[/B], ειδικα το διωρο 11-1.
Ε μετα το προγραμμα θα συμπεριλαβει και power/speed/thrash και ισως death, αλλα νταξει δεν νομιζω να ψαχνει μπαρ για να ξενυχταει μεχρι το πρωι.
Και το [B]Dizzy[/B] μια χαρα θα του φανει, ενω και το [B]Αδυτο[/B] νομιζω παιζει κυριως 80’s hard ‘n’ heavy, αλλα εχω παει ελαχιστες φορες οποτε επιφυλασσομαι να εκφερω γνωμη.
Ολα τα παραπανω ειναι στα λαδαδικα.

Και στο [B]Argy[/B] καλα θα περασει λογικα.

Zein, το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βγεις ενα παρασκευοσαββατο στη γυρα, να τα δοκιμασεις ολα, και να αποφασισεις μονος σου για το ποιο σου ταιριαζει. :wink:
Βεβαια το θεμα ειναι, πως εννοεις το ‘‘να μην σου παιρνουν τα αυτια τα ηχεια’’, μιας και ολα αυτα τα μαγαζια εχουν κανονικα τη μουσικη και οχι χαλαρα στο background.:-k

Εγώ πάντως το Dizzy δεν θα το πρότεινα… Πολύ δυνατή μουσική σε σημείο που σε μια παρέα μπορείς να μιλήσεις μόνο με τον διπλανό σου και από μουσική δεν νομίζω να είναι αυτό που θέλει… Γενικά στα λαδάδικα τα μαγαζιά βαράνε δυνατά την μουσική αλλά πιστεύω το dizzy είναι μια κλάση πάνω… Δεν ξέρω για το Cult που άνοιξε τώρα ξανά…
Πάντως στην πόλη μαγαζί σαν το παλιό Cult στην Κούσκουρα δεν έχω βρει…

Νομίζω ότι το [B]Ark[/B] στη Ν.Φωκά (νομίζω έτσι λέγεται η οδός) μεταξύ Τσιμισκή και Μητροπόλεως στο ύψος του δισκάδικου του Joe (musicland-tickethouse) θα σου κάνει. Πολυ κλασικό rock/ αρκετό hard rock & κλασικό metal (metallica το πιο σκληρό που μπορείς να πετύχεις), τουλάχιστον παλιότερα που πήγαινα συχνά. Η ένταση του ήχου μάλλον χαμηλή με τα σημερινά δεδομένα, και ηλικίες απο φοιτητοπαρέες μέχρι σαρανταφεύγα. Είναι από τα ιστορικά ροκ [U]μπαρ[/U] (ΟΧΙ club) της πόλης.

Όντως. το είχα ξεχάσει το Ark… Ωραίο μαγαζί με πολύ νορμάλ ένταση μουσικής να αράξεις για μπύρα… Επίσης για μπαρ κρατάει ως αργά μιας και ανοίγει στις 10 το βράδυ… Επίσης υπάρχει και η τσέχικη μπυραρία Γκάμπρινους στην Βαλαωρίτου αλλά τώρα πια στην περιοχή μαζεύεται τόσος κόσμος που εγώ προσωπικά δεν γουστάρω να πηγαίνω κατά εκεί…
Πάντως η καλύτερη λύση είναι αυτό που είπε ο Night*Sky… Βγαίνεις μια βολτίτσα σε μερικά μαγαζιά και κρίνεις μόνος σου τι ταιριάζει περισσότερο στα δικά σου γούστα…

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΥΠΟΨΙΝ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΠΑΡ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!