Ελληνική rock ή ξένη

εγω προτιμω ελληνικη: ασημος, σιδιροπουλος, αγγελακας, παπαδοπουλος και φυσικα ο τζιμαρας ο πανουσης:wink:

μμμμ απο ξενη ροκ μα ρεσουν περισσοτερο παλια συγκροτηματα που δεν υπαρχουν πια…απο ελληνικη ροκ ακουω λιγα πραγματα…δεν ξερωελληνικη πανκ παλι ειναι γαματη

Η rock γεννηθηκε για να ναι ξενογλωσση συμπαθω τους ελληνες που παιζουν ελληνικη rock αλλα πιστευω οτι στην ξενη υπαρχει το αληθηνο νοημα της rock

Σε λαθος κατηγορια το ανοιξες το τοπικ μαν…:wink:
Εδω ειναι musicians corner οχι τα δημοψηφισματα.:slight_smile:

συμφωνω για την punk φιλε και θα ηθελα καποια στιγμη να δω τους χασμα live

ε ολο και καποια συναυλια θα κανουν με τα μεθυσμενα ξωτικα στην πατρα

ξενη rock music δεν ξερω τιποτα αππο ελληνικο η μητερα μου ακουγε σιδηροπουλος και κωνσταντινου
δυστυχως δεν να υπαρχει ακομα στη ελλαδα, απο τι ακουω γινοται rock festivals athens βλεπεται κατι καινουργιο καλο. ολο μπουζουκι βλεπω και που ερχονται εδω αμερικη ειναι κατι big hair drummers & guitarists μαζι με ελληνες τραγουστες.ειναι εκει γιατι δεν υπαρχει δουλεια σε rock bands in greece

Μακαρι γιατι τους γουσταρω πολυ και τους δυο

Ξενη φυσικα.

Η ελληνικη συμπεριλαμβανει μια χωρα,ενω η ξενη ολες τις υπολοιπες

αλλοδαπη rock. ελληνικα μ’αρεσουν αρκετα, ελληνοφωνα τα σιχαινομαι.

ακυρο εντελως θρεντ
δεν συγκρινονται

Άκυρο thread, έτσι είναι.

Εμένα με ενοχλεί ο όρος “ξένο/ξένη”.
Ξένο είναι ότι δεν είναι δικό μου και εγώ δεν ένιωσα ποτέ αυτή η μοσική που ακούω εδώ και σχεδόν 25 χρόνια να μην είναι δική μου.

Και τα δύο…

Και συμφωνώ ότι δεν είναι δυνατόν να κάνουμε τέτοιου είδους συγκρίσεις…

Ξένη ροκ φυσικά. Έχει μεγάλη και σημαντική ιστορία με συγκροτήματα- σταθμούς σε αυτό το είδος μουσικής.

Κάθε είδος έχει τη μαγεία του :wink:

πολυ ωραια ειναι και η ελληνικη ροκ(παπακωνσταντινου,πυξ λαξ,τρυπες),αλλα προτιμω περισσοτερο τη ξενη…εχει μεγαλυτερη ιστορια και καλυτερα συγκροτηματα.

Γιατί αυτές οι συγκρίσεις βρε παιδιά?..

Και τα δύο.

Δεν αποκλείω το Ελλάντα αλλά τα ξένα μεγαθήρια δεν πιάνονται…

συμφωνω με τον προλαλησαντα. Και ειναι δυσκολο επισης να ανελθει καποιος εδω.

Ξένη και με τεράστια διαφορά