Rocking fest

Τι λετε να οργανωσουμε ενα fest του rocking με group απο εμας ή και φιλους?
Εγω μπορω να βοηθησω παντος για μαγαζι και για group…
τι λετε?

emena 8a me parei kaneis na tragoudhsw brutal?

Μεσα! Six Feet Under μπορεις να πεις?

kserw gw, tragoudaw sto mpanio kai nomizw oti ta katafernw

Σαν ιδέα ακούγεται καλό. Λίγο χλωμό όμως για το άμεσο μέλλον, κατακαλόκαιρο είναι αρκετά δύσκολο. Ίσως το Σεπτέμβριο κάποια στιγμή μπορούμε να κάνουμε κάτι (φαντάζομαι στη Αθήνα θα γίνει, πράγμα που σημαίνει ότι θα πρέπει να “μαζευτούμε” εκεί).

Χεχεχε! Jet ιδέα!

Έχουμε είδη κιθαρίστα… εμένα! LOL

Οκ απο Σεπτεμβρη λεω και εγω.Καλο θα ηταν λοιπον οποιος απο εδω παιζει σε μπαντα να το γραψει εδω και το ειδος που παιζει και τις κυκλοφορειες που εχει κανει το group (αν εχει).Για να μαζεψουμε συμετοχες να δουμε ποσοι και ποιοι ειμαστε.
Οσο για μαγαζι μπορω να κλεισω το Αν και τον αερα στην πετρουπολη αλλα καλυτερα θα ειναι στο Αν γιατι ειναι κεντρο και θα μπορει να ερθει πιο ευκολα ο κοσμος.

Δεν παιζει κανενας ρε ρεμαλια σε συγκροτημα?

Πέρασαν αρκετοί μήνες μεν αλλά αρχίσαμε να το σκεφτόμαστε πολύ σοβαρά.
Γεγονός που θα μπορούσε να θεωρήσει κανείς πρόβλημα είναι το ότι το live σκεπτόμαστε να γίνει αρχικά (και λέω αρχικά γιατί στο μέλλον θα γίνουν κι άλλες αρκετές ανάλογες προσπάθειες) στο Ηράκλειο (Κρήτης), μιας και υπάρχει ήδη η ανάλογη υποστήριξη (εξοπλισμός, χώρος κλπ).

Φαντάζομαι ότι η πόλη (η απόσταση δηλαδή) ίσως αποτελέσει αρνητικό παράγοντα, όσοι όμως ενδιαφέρονται μπορούν να το αναφέρουν (έξοδα μεταφορικά, διαμονής κλπ κανονίζονται μεταξύ μας).

To live ελπίζουμε να γίνει το Νοέμβριο.

(Μόνο σοβαρές απαντήσεις please!)

xmou, afou o doomed leei pws mporei na boh8hsei me magazi ktl, giati na mhn ginoun apopeires gia a8hna “arxika”?
tespa, breite ta metaksu sas, egw 8a kanw to dikhgoro tou diabolou se ayto to thread, k as elpisoume na doulepsei.

cheers

Γιατί Αθήνα πρώτον δεν υπάρχει άτομο να συντονίσει και δεύτερον πιστεύω ότι στην Αθήνα έχουν ακουστεί ήδη τα συγκροτήματα (παρόλο που είναι σχετικά νέα και δε νομίζω να έχουν πρόβλημα με αυτό), ενώ στο Ηράκλειο (το οποίο είναι μεν μεγάλη πόλη αλλά όπως και να το κάνουμε “πάσχει” από συναυλιακή δραστηριότητα) θα αποτελέσει κάτι “μεγαλύτερο” για τον κόσμο.

Εγω παντος μεσα ειμαι.Αν ειναι να γινει μεσα στον Νοεμβριο υπολογιστε και τους Violet Vortex στο line up.Αργοτερα ομως θα ειναι δυσκολα τα πραγματα για εμας γιατι μπαινουμε στουντιο για τον δευτερο μας δισκο και θα εχουμε τρεξιμο…
Εχουμε ξανακατεβει Ηρακλειο για συναβλια πριν 3 χρονια και ηταν πολυ καλα.Απλα νομιζω οτι θα εχει αρκετα εξοδα γιατι μπαινουν στη μεση μεταφορικα,διαμονες κτλ και το κοστος ανεβενει…
Οσο για Αθηνα εγω μπορω να κλεισω μαγαζι με μικρο εισητιριο και παρα πολυ καλο ηχο χωρης να ζητησει λεφτα για να το κλεισουμε.(ηταν την παρασκευη εκει ο UnHoLy και ελπιζω να του αρεσε…)

Γιατί δεν κανονίζουμε ένα karaoke party να γελάσουμε;

Όντως θα 'χει τρελό γέλιο. Το θέμα πέφτει υπό συζήτηση.

Όντως θα 'χει τρελό γέλιο. Το θέμα πέφτει υπό συζήτηση.[/quote]

Αν κάποιος δεν θέλει να τραγουδήσει να έχει δυνατότα να παίξει και το όργανο του…

Τέλη έγραψες!!! Μ Ε Σ Α !!!

Πάντως αν κατάλαβα καλά, δεν έγινε τελικά κανένα live. Αν το συζητάτε ακόμα υπολογίστε και εμάς σε περίπτωση βέβαια που σας ενδιαφέρει το είδος μας, ακόμα και για Ηράκλειο αν μεταφορικά, διαμονή καλύπτοντε.

Τι παίζετε εσείς αλήθεια;

Μμμμμ…καλή ερώτηση!
Ας πούμε…alternative rock με noise και punk στοιχεία κάτι τέτοιο τεσπα!
Αν θες έλα να μας ακούσεις σε μια βδομάδα που παίζουμε

Μμμμμ…καλή ερώτηση!
Ας πούμε…alternative rock με noise και punk στοιχεία κάτι τέτοιο τεσπα!
Αν θες έλα να μας ακούσεις σε μια βδομάδα που παίζουμε[/quote]

Aν και δεν είναι απόλυτα το στύλ μου, γράψε κάπου στο forum μέρα, ώρα και μέρος που θα παίξετε και θα κάνω τα πάντα για να έρθω…
Αλληλεγγύη σ’ όλα τα παιδιά του rocking…

Μμμ κοίτα, δεν μ’ αρέσει να “αυτοδιαφημίζομαι” έτσι στεγνά! Έχω ήδη ποστάρει κάτι, όποιος κατάλαβε, κατάλαβε!