Νέο rocking forum

απορώ λίγο με εσάς που δεν μπορείτε να ξεχωρίσετε τα ποστς. Εκτός από την άχνη γραμμή έχουν ανάμεσα και

κενό
αριθμό likes*
μια καρδιά
έναν σύνδεσμο
τρεις τελείες
κουμπί reply με πιο σκούρο βέλος

κενό
άβαταρ χρήστη
όνομα χρήστη
κατάσταση χρήστη
ένδειξη reply μαζί με avatar και όνομα*
πότε έγινε το ποστ

*κάποιες φορές

2 Likes

Νιωθεις ενα like πιο χαρουμενος τωρα; :yum:
(κανω δοκιμαστικα ποστ να δω τις δυνατοτητες!)

Κάντε μία προσπάθεια ώστε οι διαφημίσεις ( όταν μπαινεις από κινητό ) να είναι πιο διακριτικές

Μπηκα στο θρεντ της συναυλίας των Annihilator και η διαφήμιση ήταν μεγέθους ποστ - σεντόνι

Με το tapatalk θα γινει τιποτα?

1 Like
  • Ενα καλο με το νεο φορουμ ειναι οτι δε σε πεταει εξω αν δεν αποσυνδεθεις απο μονος σου.
  • Αρχιζω να συνηθιζω την αχνή γραμμη που διαχωριζει τα ποστ, αν και θα την ηθελα κι εγω εντονοτερη.
  • Δε μου αρεσει που, οταν κανω reply σε ενα ποστ, η απαντηση μου εμφανιζεται και σαν reply κατω απο το συγκεκριμενο ποστ και κατω απο το προηγουμενο χρονολογικα ποστ, αν με καταλαβαινετε.
  • Θα ηθελα επισης τη δυνατοτητα Αναιρεση εδω στον κειμενογραφο που πληκτρολογουμε (κατα λαθος εσβησα δυο προτασεις και αναγκαστηκα να τις ξαναπληκτρολογησω).

Επισης θα ηθελα να βαζει το νεο φορουμ αυτοματα τονους σε ο,τι πληκτρολογω :yum:

Ερωτηση: spoiler πώς μπαινει μην ψαχνω τωρα;

Εγώ δεν ζητάω πολλά από το νέο φόρουμ. Μόνο ένα.

ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟ.

Ρε δεν μπορώ καν να το δω…με αυτά που κάνετε θα με χάσετε, να το ξέρετε…

Θα το συνηθισεις! Η πλοηγηση στο νεο φορουμ ειναι κατι που συνηθιζεται. Κουραζεται ισως λιγο το ματι αλλά εχεις και νεες δυνατοτητες… εγω σημερα τις ανακαλυπτω μια μια. Ας σκεφτουμε λιγο και οσους κουραστηκαν να το φτιαξουν και οχι! δε θα κανουμε τοπο στα νιατα! Αυτο το φορουμ εγινε για ολους! :slight_smile:

edit: το νεο εχει καλυτερη Αναζητηση οπως φαινεται (για μενα η παλια ηταν προβληματικη) και για να φτιαξεις poll ειναι παιχνιδακι. Χώρια που εχει poll με single vote, multiple votes, ανωνυμα, επωνυμα κλπ.

Η mobile έκδοση δεν είναι άσχημη. Ακόμα δεν έχω τσεκάρει πόσα δεδομένα τρώει. Είχα συνηθίσει να μπαίνω μέσω tapatalk.

Δεν εμφανίζεται και στα δυο.

Εμφανίζεται μόνο στην κανονική της χρονολογική σειρά η απάντηση.

ΚΑΙ αν θες, μπορείς να πατήσεις πάνω στο “1 Reply” και να τη δεις και κάτω από το ποστ που απάντησες σαν collapse. Αν δεν θες, απλά δεν το πατάς ποτέ και λύθηκε το πρόβλημα με τη διπλή εμφάνιση.

Είναι απλά μια επιπλέον δυνατότητα δηλαδή.

Επίσης +1 στο JTN σχετικά με το πώς ξεχωρίζουν τα ποστ μεταξύ τους.

Να του κανεις like!!

1 Like

Μεχ γκρινιάξατε και άλλαξε η μορφή των ποστς. Μου άρεσε περισσότερο πριν εμένανε :Ρ

Θααααα… το συνηθισεις κι εσυ! :stuck_out_tongue:
Πες, εχει spoiler το νεο; Α, το βρηκα! Στο γραναζι το blur spoiler, ε;
Το hide details πού χρησιμευει;

Ουτε τωρα ξεχωριζουν, γιατι το ασπρο τυφλωνει τοσο που δεν εχει καμια σημασια το οτι υπαρχουν διαφορα κουμπακια απο κατω, μια καρδουλα, μια αλυσιδα κτλ. Παντως ειναι ελαχιστα καλυτερα τωρα απο οτι με την γκρι γραμμη. Σορρυ αλλα κανεις δεν μειωνει τη δουλεια που εκανε το team για να φτιαξει τη νεα μορφη του φορουμ, απλα αυτο με το λευκο ειναι δυστυχως ενα μεγαλο προβλημα. Δεν σερφαρουν ολοι στο ιντερνετ με γυαλια ηλιου.

το metallica forum που αναφερθηκε σε προηγουμενο post ειναι πιο γκρι . Δηλαδη ακομα και το post ειναι λιγο πιο ανοιχτο γκριζο απο το υπολοιπο και το κανει πολυ πιο ξεκουραστο.

Νομιζω οτι σιγα σιγα θα το βρουνε τα παιδια.

Οντως η mobile εκδοση ειναι αρκετα γρηγορη αλλα αν μπορουσε να μεταφερθει και στο tapatalk θα το εκανε πιο αμεσο.

1 Like

Θα το προτιμούσατε κάπως έτσι;

δεν μπορεις να κανεις πιο σκουρο το πλαισιο γυρω απο το post?
Δηλαδη εκει που δειχνει το εικονιδιο του χρηστη και απο την αλλη μερια που μετραει τις σελιδες ;

Αν τα κάνουμε όλα πιο σκούρα δε θα αλλάξει κάτι ιδιαίτερα, το κυρίως θέμα είναι η αντίθεση.
Επίσης, πρέπει να λαμβάνουμε υπόψιν ότι η μεγαλύτερη μερίδα των χρηστών αν είχε να διαλέξει μεταξύ ανοιχτού και σκούρου, θα προτιμούσε το ανοιχτό, οπότε το να το ρίξουμε στη μαυρίλα δεν είναι επιλογή. Πάμε να το σκουρύνουμε λίγο, να σπάσουμε το άσπρο, αλλά να βρούμε κάτι που να μας αρέσει κιόλας. Κι εμένα, πάντως, το αρχικό flat design μου άρεσε περισσότερο. Πειραματιζόμαστε για την ώρα.

μπες στο metallica forum Και θα καταλαβεις τι λεω…
ειναι ΟΛΟ γκρι μεχρι το ποστ και το ιδιο το ποστ δεν ειναι καταλευκο, απλα σπαει λιγο.

ενα προβληματακι που παρατηρησα ειναι οτι αν υπαρχουν νεα μηνυματα στα muted threads, παλι ερχεται ειδοποιηση στο latest topics με αυτο το (1) και απλα οταν το πατας δεν εμφανιζεται τιποτα

Το ιδανικό θα ήταν να επιλέγει ο χρήστης ανάμεσα σε 3 themes. Αυτό γινόταν σε ξεπερασμένες πλατφόρμες, υποθέτω και εδώ θα γίνεται κάπως.

1 Like