Νέο rocking forum

“Επίσης πια μπορείς να μιουτάρεις το φόρουμ με τις μικρές αγγελίες~!” είπε ο manos87 αλλά ακόμα δεν το κατάφερα =Ρ

έντιτ, άκυρο, το βρήκα, πάνω δεξιά κλπκλπ

Αναγκάστηκα να κάνω νέο λογαριασμό γιατί ούτε που θυμόμουν το mail από το 2009.

Anyway.

Με το Tapatalk τι γίνεται; Δεν σας βρίσκω εκεί, θα είναι διαθέσιμο το φόρουμ από εκεί τώρα ή όχι;

Ναι οντως το tapatalk εχει μεινει πριν την “ανακαινιση”

+1 για Tapatalk

Στη κατηγορία Unread ποια θρεντ ακριβώς εμφανίζονται; Αυτά που 'χεις κάνει subscribe?

Ζαλιστηκα :dizzy_face:
(δοκιμαστικο ποστ κανω)

Εγκρινω βασικα πολυ τη νεα φαση που ειναι σαν google plus, αλλα:

  • Ε τωρα γιατι δηλαδη εγω να πρεπει να κανω κλικ σε καποιον χρηστη για να δω ποσα ποστς εχει?
  • Δε φαινεται που τελειωνει το ποστ του καθενος και που αρχιζει το επομενο
  • Γιατι να πρεπει να κανω κλικ να δω καποιο quote? Να πρεπει να κανει κλικ αυτος που θελει να μην το βλεπει και να ειναι by default ορατο
  • Βαλτε κανα αλλο dark theme, μαυρο, γκρι, κατι ρε παιδι μου. Τυφλωθηκα, ειναι ολα ασπρα…
1 Like

Σοβαρα τωρα πληρωσατε καποιον για να φτιαξει αυτο το πραγμα;

Το άσπρο είναι κακό, πολύ κακό, κουραστικό απίστευτα.

Το tapatalk πρέπει να γίνει διαθέσιμο σύντομα.

δεν το είδα αυτό, τίκαρα το παράθυρο και τα θρεντς έγιναν κρυφά. Τώρα έβαλα όλα τα sections στην watchlist και μου βγαίνει notification για κάθε καινούριο ποστ, μπορώ να το διορθώσω κάπως;

Προς το παρον δεν έχω ιδέα.

Πάντως, αν πάτε στο αβαταρ σας πάνω δεξιά και πατήσετε στις ρυθμίσεις θα βρείτε κάμποσα ενδιαφέροντα πράγματα να σετάρετε, όπως να ανοίγουν τα λινκς σε νέο tab, να βγαίνουν ή να μην βγαίνουν desktop ειδοποιήσεις, ποιά threads θα θεωρούνται new κτλ.

Χμου, προς το παρόν τα μετέφερα όλα από το “watch” στο “tracking”, ελπίζω να είναι οκ.

Το “Enable quote reply for highlighted text” είναι πολύ βολικό αλλά αυτό με το κάτασπρο theme πρέπει να διορθωθεί οπωσδήποτε.

Καλησπέρα.

Το forum ανανεώθηκε, καθώς το επέβαλλαν οι συνθήκες και οι πιο πρόσφατες εξελίξεις. Το vBulletin, το οποίο χρησιμοποιούσαμε για περισσότερα από 10 χρόνια, έχει παρατηθεί από κάθε άποψη, είναι γεμάτο κενά ασφαλείας και το support του είναι ανύπαρκτο. Αφήνοντας στην άκρη το θέμα της ασφάλειας, για το οποίο είμαστε υπεύθυνοι και εμείς από πλευράς μας ως Rocking (αν και πλέον ήταν ασύμφορο να αφιερώνουμε, κάθε τρεις και λίγο, το χρόνο μας για να patchάρουμε τα κενά τους), το προηγούμενο forum μας και όλες οι παραπλήσιες πλατφόρμες που εξετάσαμε, θεωρήσαμε ότι έχουν παραμείνει ακόμα όπως και την εποχή που πρωτοπαρουσιάστηκαν. Δεν έχουν εξελιχθεί, δεν έχουν ενσωματώσει όλες τις νέες τεχνολογίες, απευθύνονται μονάχα σε όσους έζησαν την εποχή των forum πριν 5 και 10 χρόνια και γι’ αυτό δεν μπορεί ο νέος κόσμος να μπει στη φιλοσοφία τους. Είναι κάτι ξεπερασμένο. Γενικότερα η έννοια του forum, έτσι όπως τη συνηθίσαμε, είναι πια ξεπερασμένη.

Έχοντας υπόψιν τα παραπάνω, και επειδή συνήθως είχαμε τη δυνατότητα να αντιλαμβανόμαστε νωρίς κάποια τάση και να την ακολουθούμε “όσο συμβαίνει”, πήραμε την απόφαση και προχωρήσαμε στην ανανέωση του forum, θεωρώντας ότι με τον καιρό θα το συνηθίσετε και θα το προτιμάτε αφενός από την προηγούμενη εκδοχή του, αφετέρου από την πλειονότητα των forum που επισκέπτεστε, όχι όσον αφορά το περιεχόμενο, αλλά τις δυνατότητες και ευκολίες που παρέχει. Οι πιθανότητες να το βρίσκετε κουραστικό και δύσχρηστο είναι σίγουρα αυξημένες, όμως κάντε υπομονή λίγες μέρες και θα δείτε ότι -όπως συμβαίνει στις περισσότερες περιπτώσεις- είναι απλά διαφορετικό. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι θέμα ημερών να το συνηθίσετε και εν τέλει να το προτιμήσετε.

Έχουμε αλλάξει το site τέσσερις φορές και άλλες τόσες έχει αλλάξει και το forum. Πάντα η αλλαγή έφερνε αντιδράσεις.

Όπως και να 'χει, υπομονή λίγες μέρες. Ετοιμάζω και ένα νέο thread με κάποια πρώτα “tips” γνωριμίας με το νέο forum. Αν έχετε κάποιο, ευχαρίστως να το προτείνετε και να το συμπεριλάβουμε στη λίστα.

1 Like

Παντως γενικα στον Ελληνα δεν αρεσει να αλλαζει συνηθειες ακομα κι αν του κανουν καλυτερη τη ζωη στην τελικη…

Αν μπορειτε καποια στιγμη να δειτε και το θεμα του tapatalk βολευει αρκετους users…

Τραγικό στα γερικα μάτια μου. Σορυ παιδιά, αλλά δυσκολεύομαι να το παρακολουθήσω. Θέλω στις ελεύθερες ώρες μου, που δεν είναι πολλές, να χαλαρωνω και όχι να σπάσω το κεφάλι μου πώς θα βρω κάτι που με ενδιαφέρει. Νόμιζα ότι θα είναι κάτι προσωρινό, ώσπου να φτιαχνοταν το παλιό…
Και ναι, δεν είμαι της αλλαγής. Φρυκτωριες, σήματα καπνού, περιστέρια και αντε κάνας τηλεγραφος…

1 Like

Όπως έγραψα πιο πάνω, κατά λάθος πάτησα να γίνουν muted όλα τα τόπικς στα οποία έχω ποστάρει εδώ και 9 χρόνια, τα βλέπω στη λίστα, είναι καμιά 200αριά, αλλά δεν υπάρχει επιλογή να τα κάνω μαζικά tracking και προφανώς δεν γίνεται να το κάνω ένα-ένα.

Οπότε κάνω νέο account γιατί δεν αντέχω να βλέπω τα ποστς μόνο για τους Metallica, αν βρεθεί λύση ενημερώστε. Επίσης βάλτε spoiler button και φτιάξτε το σέξιον με τα βιβλία, αυτά, ευχαριστώ <3

εγω εκανα τις διαδικασιες γιατι δεν αναγνωριζε τον κωδικο και περιμενα στο email να το φτιαξουν
και μπηκα συνδεση μεσω facebook .
Δεν το εχω ψαξει πολυ τωρα για να δω ποσο λειτουργικο ειναι το νεο λουκ αλλα ειχα συνηθισει πολυ στο παλιο.

Κοίτα και στον φάκελο spam για το mail

ναι τα ειδα εκει!!
που να σκεφτω οτι τα παει στο φακελο spam
ευχαριστω

Παρακαλώ.

1 Like