Το Rocking.gr προτείνει: ''Υπόγειες'' κυκλοφορίες του 2007

Παιδιά, πολλά μπράβο για την πρωτοβουλία σας να γράψετε την λίστα με τις υπόγειες κυκλοφορίες. Το ίντερνετ είναι πλέον το κύριο μέσο ενημέρωσης και λείαν συντόμως και το κυριότερο μέσο προώθησης της μουσικής. Ακολουθείτε τις παγκόσμιες μουσικές εξελίξεις και σας αξίζουν μπράβο:wink:

Χίλια μπράβο σε όποιον το σκέφτηκε! Φοβερή κίνηση!!

Blessed Are The Bonds----> τεραστιο-υπέρτατη δισκάρα!!

Το diablo swing orchestra δεν είναι 2006?

Thanks guys!
Θέλω να πιστεύω ότι θα κάνουμε κάτι τέτοιο κάθε χρόνο από εδώ και στο εξής. Ίσως και πιο συχνά :wink:

Με τους Diablo είναι λίγο περίεργη η κατάσταση. Οι ίδιοι το έβγαλαν το '06, αλλά ουσιαστικά το '07 κυκλοφόρησε κανονικά. Και πάλι βέβαια το κανονικά είναι σχετικό, αλλά τέλος πάντων…

Εξαιρετικη ιδεα.Μπραβο!Καλες επιλογες,τουλαχιστον αυτα που εχω ακουσει εγω.
Μοναδικη ενσταση το Porcupine Tree.Εχουν αρκετα καλο ονομα στην Ελλαδα τωρα πια.
Αν και λιγο σπρωξιμο παραπανω δεν θα εβλαπτε.

δεν είναι θέμα “σπρωξίματος”. στην λίστα βρέθηκαν album που ξεχωρίσαμε και είναι δυσεύρετα.

Ακριβως. Το “Nil” ουσιαστικα κυκλοφόρησε στα μαγαζια τον Φλεβαρη του '08 (μεσα σ αυτο το μηνα δηλαδη - το δα στο Metropolis btw). Στην αρχη το εβρισκες μονο μεσω του on line store τους.

To θεωρω πολυ καλο ολο αυτο τωρα κατεβαζω καποιους υπογειους δισκους που μου κινησαν το ενδιαφερον και πιστευω οτι θα ναι αρκετα καλοι

Δεν διατυπωσα σωστα αυτο που ηθελα να πω.Τελος παντων.Δεν διαφωνω με την υπαρξη του
Nil.

Καλη σκεψη παιδια…αν και μαλλον οι συγκεκριμενοι δισκοι ειναι μακρια απο τα γουστα μου…
Δεν θα ηταν καλυτερο να καλυφθουν ολα τα ειδη του Μεταλ με υπογειες κυκλοφοριες…?

To rocking einai ena geniko site kai oxi eidiko opote kali i prospatheia na kanei kapoies honorable mentions se kapoia diskia pou den diafimizontai se poio eidikous xorous. Alla afou to kanate pou to kanate re paidia oi Porcupine Tree tha mporousan na leipoun.

Ισως εχεις δικιο. Το σκεπτικο παρολα αυτα αφορουσε τις κυκλοφορίες καθαυτες και οχι τοσο τα γκρουπ. Και το "Nil’’ σιγουρα δεν ηταν οτι πιο ‘‘διαθεσιμο’’ προς αγορα.

Τωρα θα μου πεις… το εβρισκες απο net, αλλα με το ιδιο σκεπτικο και τα αλλα απο κει τα βρισκεις…

ΟΦΦ ΤΟΠΙΚ παντως αμα θελετε καντε κανα ριβιου για εφηβικες μπαντες θα εχει ενδιαφερομ…πολλες φορες οταν παιζουν ανν τιποτα γνωστοι μου βλεπω οτι το ροκινκ ειναι χορηγος

That’s why ποιες μπάντες?? ----περίεργος ---- :smiley:

υπαρχουν παρα πολλες μπορω να σου πω μερικες τωρα λοιπον οι bleeze παιζουν κυριως διασκευες απο ραδιοχεντ,νιρβανα,διπ περπλ κ.α οι plan-b που η μουσικη τους θυμιζει κατι σε σαμφορτυονε και μπλινκ(εχουν πολυ καλο τραγουδιστη) οι no profile που για μενα ειναι ισως το καλυτερο συγκροτημα σε τετοιες ηλικιες …ολοι αυτοι εχουν την δουλεια τους στο μαισπεις

thx θα πάω να τσεκάρω 8)