Rocking.gr party: Nanowar και Anorimoi live!

Αντιγράφω από την ανακοίνωση της κεντρικής μας σελίδας:

Αφού τα ονόματα του καλοκαιριού αρχίζουν σιγά σιγά να ανακοινώνονται και το συναυλιακό πρόγραμμα της χώρας μας να διαμορφώνεται, ήρθε η ώρα να γνωστοποιήσουμε και τη δική μας πρώτη προσπάθεια στον τομέα των live εμφανίσεων. Μετά την πλήρη επιτυχία των προηγούμενων “parties” μας σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη, αποφασίσαμε να κάνουμε ένα βήμα παραπέρα και να προχωρήσουμε στη διεξαγωγή του πρώτου μας live party, την Πέμπτη 31 Μαΐου, στο Underworld Club της Αθήνας. Και μιας και ο όρος “party” είναι πολλές φορές λάθος χρησιμοποιούμενος, τα δύο ονόματα που θα εμφανιστούν στην εκδήλωση μας δικαιολογούν σε όλο της το εύρος την έννοια αυτή.

Οι Ιταλοί Nanowar θα βρεθούν στη χώρα μας για μία και μοναδική (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) εμφάνιση, στο party του Rocking.gr, και θα φροντίσουν ώστε το φετινό καλοκαίρι να ξεκινήσει με τον πιο ευχάριστο τρόπο. Η σατυρική (ή «κωμική», όπως επικαλούνται οι ίδιοι) μπάντα από τη γείτονα χώρα υπόσχεται μια βραδιά γεμάτη διασκέδαση και true heavy metal. Όσοι τους έχουν ακούσει, ξέρουν τι να περιμένουν, οι υπόλοιποι… υπομονή και θα μάθετε σύντομα, μέσω του Rocking.gr, τι εστί Nanowar. Στην εμφάνιση τους θα παρουσιάσουν κομμάτια από την πρώτη τους δουλειά “Other Bands Play, Nanowar Gay!” και όχι μόνο.

Πριν τους Nanowar, οι ιδιαίτερα γνωστοί και αγαπητοί στη χώρα μας Anorimoi, σε ένα special one-off show, θα παρουσιάσουν τα κομμάτια της επερχόμενης τους δουλειάς “17 Κατσαρίδες” και φυσικά μερικές από τις μεγάλες τους επιτυχίες. Για όσους δε γνωρίζουν, να σημειώσουμε ότι οι Anorimoi είναι πιθανότατα η μακροβιότερη σατυρική heavy metal μπάντα στην Ελλάδα, καθώς βρίσκονται στο χώρο για 14 πλέον χρόνια, και δικαιολογούν την ύπαρξη τους με τις δισκογραφικές τους δουλειές αλλά και τις αξιομνημόνευτες live εμφανίσεις τους. Όσοι τους έχουν δει live, όπως για παράδειγμα στο Underworld Club τον Οκτώβρη του 2005, ξέρουν ότι και αυτά που λέμε είναι λίγα!

Κατά τη διάρκεια της βραδιάς θα διεξαχθούν διαγωνισμοί, ενώ μετά το πέρας της εμφάνισης των Nanowar θα ακολουθήσει dj set από τους συντάκτες του Rocking.gr.

Αναλυτικές πληροφορίες για το event, βιογραφικά των συγκροτημάτων, δείγματα ήχου και βίντεο, συνεντεύξεις και ό,τι άλλο σχετίζεται με το live party μας θα ανακοινωθούν λίαν συντόμως.

οοοολε! αυτα ειναι

Tι φαση ειναι αυτοι οι nanowar ρε παιδες? Eχω ξεκωλιαστει στο γελιο με τη φωτογραφια=D>

Το όνομα τους είναι προφανές από που προέρχεται, οπότε δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο να φανταστείς τι ύφους είναι η μπάντα. “Κοροιδευτική”:wink:. “Master of pizza”, “Emerald Fork”, “The number of the bitch” μερικοί τίτλοι τραγουδιών τους. Πάντως μουσικά είναι καλοί. Και οι κιθάρες, και τα φωνητικά, όλα.

Θα μοιράσουμε μερικά promos σε μερικές εβδομάδες, οπότε μερικοί θα έχουν τη δυνατότητα να έχουν μια πιο πλήρη εικόνα, αν δεν τους έχουν ακούσει μέχρι τότε. Πάντως με τους Ανώριμους δένουν φίνα. :thumbup:

Δε βλέπω σχόλια όμως για το πάρτυ :-k

“Master of pizza”, “Emerald Fork”, “The number of the bitch”

Τα νεφρα μου ειμαι και παππους:lol:
Κατι σαν Weird Al Yankovic σε metal δηλ. Προβλεπεται ωραια φαση μαγκες!

Βασικά, ακόμα και αν τραγουδούν χειρότερα από εμένα (πράγμα αδύνατο…) πάλι θα είμαι εκεί!!!8) 8) 8)

Με λίγα λόγια, δεν έχω εγώ κάτι να σχολιάσω!!! Εκτός του ότι έχω ακούσει εγκωμιαστικά σχόλια για δαύτους, αλλά ακόμα δεν έχω ακούσει κάτι… Μόλις ενημερωθώ θα επανέλθω!!!

:band:

(emoticons rule!!!)

Οσοι ενδιαφερεστε μπορειτε να κατεβασετε τραγουδια των Nanowar στο επισημο site τους

www.nanowar.it

Επισης οι Nanowar αλλαξαν το ονομα τους σε Nanowar of Steel για λογους copyright, κατι μου θυμιζει αυτο:–

δεν εχω ακουσει τους Nanowar ,παντως τους Ανωριμους τους συστηνω , εχω ακουσει κομματια τους τα οποια βγαζουν γελιο αλλα ειναι και πολυ καλα κομματια .Θα πηγαινα και σε συναυλια να τους δω μονους τους . Το δε hit single 'καριολα΄ ειναι ενα κραμα metallica-bon jovi -power πολυ καλο !

K A F R I L L I O N ρεεεεεεεεε!!!

εδω ειναι τα myspace των δυο γκρουπ. μπορειτε να ακουσετε και κομματια streaming :wink:

επισης εχει και κομματια για free download στο www.anorimoi.com

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

επισης πολλοι καλοι !! και ειναι και καποιοι αλλοι που μπορειτε να τους βρειτε απο links του site των Ανωριμων . Τελικα μαλλον αυτοι πολλοι πιο ωριμοι απο αρκετους αλλους …

Οι Ανώριμοι έχουν εμφανιστεί (μεταξύ άλλων) και στην εκπομπή των Πανούτσου/Καρπετόπουλου στο Mega :slight_smile:
Εκτός από τα δικά τους έπη, έχουν κάνει και αρκετές διασκευές σε αρκετά σύγχρονα ελληνικά κομμάτια. Ακούστε τα “Κτηνιατρικά Ραντεβού” , “SOS από WC”, “Ο έρωτας περνάει απ’το στομάχι”, “Μύρισε”, “666” και θα καταλάβετε.

Επίσης φοβερό χιτάκι από τα παλιά είναι το επικό, “Ασε κάτω το δίκανο γιαγιά” !!!

Jester θυμάσαι που το ακούγαμε καλοκαίρι κ λιώναμε στα γέλια ?

Ενα ειναι το χιτ

[SIZE=“5”]ΚΑΡΙΟΛΑ[/SIZE]

Μεταλιρα…:lol:

:band:

For the food, for the cook , for the kitchen , for the apples with the worm inside / for the hunger the thirst , to eat the black pork / i will search for the emerald fork!

:band:

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ !!!

Μόλις τώρα είδα στο myspace μια σατιρική μπάντα από τη Βαλένθια της Ισπανίας ονόματι GIgatron !!! 8O
Mάγκες έπαθα πλάκα τώρα!!!
Αν μπορείτε και προλαβαίνετε καλέστε τους!!!

Για ρίξτε μια ματιά…

χάνεις φίλε… χάνεις… μιλάμε για πολύ γέλιο… NANOWAR και τα μυαλά στα κάγκελα…

φυσικά μιλάμε για χαβαλέ μπάντα… :band:

το κομμάτι που σπέρνει ανελέητα και έχω ακούσει είναι από ανώριμους “ο πανίσχυρος μεγιστάνας των ninja” το οποίο θα ειναι και στο soundtrack της ταινίας:D

μιλάμε από μουσικής καθαρά άποψης είναι για τρελό mosh. σχεδόν στεναχωριέσαι που δε βάλαν τη μουσική για πιο ‘σοβαρο’ τραγούδι:D 8) 8) :metal: