Rocking.gr Top 30 2020

Μου κανε εντυπωση, γιατι με οσους εχω μιλησει εχουν την ιδια αποψη. Προφανως και σε καποιους θα αρεσε για να μπει στη λιστα, δεν αμφιβαλλω. Το γραψα και λιγο αποτομα, σορρυ

Ο καπιταλιστικός ρεαλισμός μας χτυπάει την πόρτα, φίλτατε

1 Like

Όλα καλά, δεν υπάρχει θέμα. Προσωπικά το ευχαριστήθηκα περισσότερο από το ντεμπούτο.

Ομοίως για το τελευταίο Traveler, αυτή τη στιγμή το προτιμώ παραπάνω από το ντεμπούτο. Είναι λιγότερο catchy/άμεσο και πιο σύνθετο στα αυτιά μου, και δεν έχει τόσο street attitude όπως το πρώτο τους αλλά περισσότερη μελωδία.

Γούστα είναι αυτά, βέβαια, αλλά κακό δίσκο δεν τον λες με τίποτα, τουναντίον.

1 Like

Θα το ξανακουσω παιδια, βγηκε και αρχη της χρονιας και το παρατησα γρηγορα. Το πρωτο μου αρεσε παρα πολυ. Απ ο,τι βλεπω ειναι και το μονο χεβιματαλλαδικο της λιστας (αμα δεν βαλουμε Wytch Hazel μεσα)

3 Likes

Τα υπόλοιπα στην ανασκόπηση :wink:

1 Like

Πάντως,για του στραβού το δίκιο η κατάταξη από αυτά που συζητάτε είναι Spanish Lovesongs> Phoebe> Μποφίλιου> Τα Παιδιά Της Παλαιότητας…
Και δεν μου αρέσει ιδιαίτερα η Phoebe… :slightly_smiling_face:

2 Likes

Τόσο χαμηλά τα Παιδιά της Παλαιότητας, ε; Χαχα, παίζει να χτυπάει μέσα μου η ελληνική εντεχνοκλάψα και να μην βλέπω καθαρά!

1 Like

Γούστα είναι αυτά ρε! :slightly_smiling_face:
Απλά τα Παιδιά εγώ δεν τα πολυπαλεύω και αναρωτιέμαι πως έχει ψηθεί τόσος κόσμος! Το ίδιο περίπου που συμβαίνει τώρα με τη Phoebe…
Να φανταστείς πως για αρκετά χρόνια ήμουν σίγουρος πως ήταν τρολ συγκρότημα κι όχι κανονικό…

Χαχα, φαντάζεσαι; Να είναι επίτηδες στημένο έτσι για να δουλεύει τους θολοκουλτουριάριδες;;; Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή είχα ακούσει ένα κομμάτι και δεν μ’ άρεσαν, αλλά μετά το αφιέρωμα του rocking είπα να το γυρίσω λίγο στο ελληνικό να δω τι θα βρω… Και άκουσα ένα δυο και οι στίχοι μου φάνηκαν πολύ καλοί. Βάλε και κάποιες ωραίες μουσικές κορυφώσεις εδώ κι εκεί, την καλή παραγωγή και την ‘‘διαφορετικότητα’’ σε σχέση με τα τωρινά μου ακούσματα, ε, έδεσε το γλυκό.

2 Likes

Για καλό τα λες αυτά τώρα :stuck_out_tongue: ;

1 Like

Καλό, κακό, η αλήθεια αυτή είναι :stuck_out_tongue: Αν ρωτάς εμένα, είναι στροφή που δείχνει να τους πάει καλύτερα. Τώρα αν όντως λειτουργήσει ή καταλήξουν σαν τους Enforcer που από εκεί που μας πλακωναν στα κλωτσομπουνιδια στο πρώτο, έβγαλαν ενα Ζενίθ μες την χαρά και την τσαχπινια και μας ψιλοξενερωσαν, θα δείξει…

1 Like

Όχι συμφωνώ πως αυτή είναι η αλήθεια, δηλαδή στο τι έκανε διαφορετικά το φετινό τους.

Και σίγουρα ήταν λιγότερο εύπεπτο αν και εγώ προσωπικά εκτιμούσα πολύ το speed συστατικό του ήχου, but that’s just me.

Δεν τολμώ να κάνω συγκρίσεις με την πορεία των Enforcer (δεν έχει και νόημα) και ούτε και να σχολιάσω το Ζενίθ, κρίμα είναι :stuck_out_tongue: