Στήριξη στο rocking.gr

Αυτή τη στιγμή έχω μείνει άφωνος… Διάβασα την απαράδεκτη επιστολή του εκπροσώπου της Astra και επειδή ήδη σήμερα έγραψα τη γνώμη μου επί του θέματος μία φορά, δε θα γράψω πολλά. Φέρτε το κείμενο μου από του σχολιασμούς κειμένων εδώ στην επικαιρότητα (αν γίνετε ατρόμητε moderator), γιατί το θέμα είναι πολύ επίκαιρο και με ζουμί…
Εδώ η επιστολή: http://www.rocking.gr/article3122.php

εδώ είναι η απάντηση: http://www.rocking.gr/article3123.php

Και θέλω να πω:
α) στηρίζω το rocking.gr και στο δικαίωμα του να λέει την άποψη του (προφανώς) αλλά και στην άποψη που εξέφρασε για τις τιμές των εισητηρίων…

β) Ο συντάκτης της επιστολής που ζει?

Πείτε απόψεις επί του θέματος…

Ο συντακτης καλα εκανε και εγραψε για την τιμη του εισητηριου και μπραβο του, ο αλλος ο κυριος που εστειλε την ειρωνικοτατη επιστολη μας γεμισε ανακριβιες και βλακιες λεγοντας οτι σπανια η εταιρεια στη οποια δουλευει βγαζει χρηματα απο τις συναυλιες. Σοβαρα??? Και κυριε τετοιε πως σας ειπαμε, πως σας πληρωνει η εταιρεια εσας??? Απο την αγαπη για εμας και τις συναυλιες δουλευετε??? Στελνετε και ειρωνικες επιστολες εκ μερους της εταιρειας. ΜΠΡΑΒΟ που το κανετε για την ψυχη της μανας σας και σας ευχαριστουμε!!! =D>
Αντε βραδιατικα! Τσαντιστηκα.

βαριέμαι να διαβάσω τα κείμενα τώρα αλλά είναι λίγο άτοπο να απαντάει σε σχόλιο του rocking (ή οποιουδήποτε site)…

Ισως επειδη ολες οι εταιρειες δουλευουν αφιλοκερδως βλεπουμε συγγροτιματαρες καθε χρονο και ποτε κανεις δεν εχει παραπονο…Ισως γιαυτο επισης το λογο οι μεγαλες μπαντες μας θεωρουν τριτοκοσμικη χωρα κι ερχονται μια φορα(οταν ειναι σε περιοδο συψης) τα χιλια χρονια.Περαστικα μας

και δικιο να ειχε ,ο συντακτης της απαντησης της εταιρειας ,με το ειρωνικο του υφους και με την προσπαθεια μειωσης αλλου ατομου ,το εχασε . Ειπε παρα πολλα ενω μπορουσε με λιγα λογια ,να πει την αποψη του παντα με σεβασμο στην
γνωμη του αλλου.
Ορισμενοι,εχουν υπερεκτιμησει τις δυνατοτητες τους ως προς τον
χειρισμο της ελλ.γλωσσας ,με αποτελεσμα να γραφουν μακροσκελη κειμενα τα οποια καταληγουν δυσνοητα και ανιαρα.

Βασικά ορισμένοι έχουν καβαλήσει το καλάμι με την θέση την οποία κατέχουν σε διάφορες εταιρείες και νομίζουν ότι έχουν το δικαίωμα να μιλάν σε οποιονδήποτε με όποιο τρόπο τους καπνίσει!
Η ανωτερότητα των ανθρώπων του rockin.gr φάνηκε και μόνο από τον τρόπο που απάντησαν!
Μπράβο τους!

Αυτο που εχω να πω ειναι οτι η τιμη των εισητηριων ειναι μεγαλο προβλημα, το οποιο απαιτει αμεση λυση. Δεν καταλαβαινω δηλαδη γιατι στην Ελλαδα να πληρωνουμε το διπλασιο ή ακομα και το τριπλασιο απο τις αλλες χωρες?

Ας το πληρωναμε και δεκαπλασιο…αρκει οι εταιρειες να εδειχναν σεβασμο στον ακροατη

Η επιστολη ειναι απαραδεκτη καθως ειρωνευεται σε εκνευριστικο βαθμο τον συντακτη του Rocking και προσπαθει να μας πεισει οτι η Αστρα ειναι αφιλοκερδης εταιρεια που δεν κανει συναυλιες για το κερδος αλλα για χαρη μας.Δηλαδη μας κοροιδευει στα μουτρα μας.

Και αμα ο Κωστης εγραφε κατι αναληθες αντε παει στο διαολο…Αυτο που σχολιαζει ειναι περα για περα αληθινο.

Εξυπνη η Αστρα…Αν πιστευει οτι ετσι θα κερδισει το σεβασμο και την εμπιστοσυνη του κοινου…

Ας το πληρωναμε και δεκαπλασιο…αρκει οι εταιρειες να εδειχναν σεβασμο στον ακροατη[/quote]

E οχι και δεκαπλασιο… Και σεβασμο θελουμε αλλα και λογικες τιμες.

Ας το πληρωναμε και δεκαπλασιο…αρκει οι εταιρειες να εδειχναν σεβασμο στον ακροατη[/quote]

E οχι και δεκαπλασιο… Και σεβασμο θελουμε αλλα και λογικες τιμες.[/quote]

Που λεει ο λογος βρε κουτο :lol:

Ας το πληρωναμε και δεκαπλασιο…αρκει οι εταιρειες να εδειχναν σεβασμο στον ακροατη[/quote]

E οχι και δεκαπλασιο… Και σεβασμο θελουμε αλλα και λογικες τιμες.[/quote]

Που λεει ο λογος βρε κουτο :lol:[/quote]

To katalava… :smiley: :smiley:

Εγώ, συμφωνώ 100% με την άποψη που εξέφρασε ο Αγραφιώτης, αλλά και να μη συμφωνούσα, δεν κατάλαβα τι ακριβώς ζητάει ο τύπος από τα παιδιά της συντακτικής ομάδας? Να μη γράφουν αρνητικά σχόλια για την Astra? Να τα λένε όλα τέλεια (“επεράσαμε όμορφα, όμορφα, όμορφα”)?

Και ας μου εξηγήσει επιτέλους κάποιος. Από πότε ο Διόνυσος ήταν ανατολίτης Θεός? Εγώ, ως Έλληνα θεό του κρασιού τον ήξερα και όχι ως ανατολική θεότητα… Με κατατακτήριες μας πούλησε? :lol: :lol: :lol:

+1

oλοι οι καλοι ανθρωποι που διοργανωνουν αφυλοκερδος συναυλιες εχουν μαζευτοι στην Ελλαδα…
ΚΑΛΑ ΡΕ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΛΙΓΟ? ΕΣΤΩ ΤΟΣΟ! ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΕΣΤΕ ΤΗΝ ΔΙΨΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ Κ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ!
ΟΥΣΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤ! :evil: :evil:

ποιος Ωνασης ψηφισε το 2ο?

+1000000 στο rocking.gr και στους συντακτες.Βγηκε το καθε λαμογιο που ρουφαει τα λεφτα του κοσμακη να μας την πει κιολας.Ακου εκει γκρουπ με ενα δισκο και μια ωρα live να θελει και 40 ευρω και να ζητανε και τα ρεστα απο πανω.Ο Waters ρε καρπουζοκεφαλοι ποσο επρεπε να εχει???300??? Και τι προσφερετε ρε με 30-40-50 ευρω? Να παστωνομαι σαν σαρδελα σε αντισυναυλιακους χωρους με την μυτη μου στην μασχαλη του διπλανου και εναν ηχο σαν χαλασμενο πριονι?Αλλα οχι,ο Ελληναε ειναι εξυπνος,ολοι οι Ευρωπαιοι ειναι μ***ες που τα βλεπουν μισοτιμης σχεδον.Λογικο ομως για μια χωρα που εχει το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ φεστιβαλ της Ευρωπης να εχει και τις μεγαλυτερες τιμες… :twisted:

  • 1000000000000000000000000
    support our reporters!

Όχι να σταματήσουν όλες οι κριτικές.
Σαν πολύ αέρα δεν πήραν…
Έ, ρε Παπαδόπουλος που τους χρειάζετε…

:lol:

(πλάκα πλάκα κάπως έτσι θέλουν να μας έχουν όλους ανέκφραστα, χωρίς συναίσθημα και κρίση πρόβατα! :evil: Και ποιός θα απαγορεύσει σε κάποιον να έχει ένσταση για την τιμή ενός εισητηρίου??

Ή θέλει να είναι του τύπου (παρουσιαστής στο μαντ, δημοσιογράφος στο χάμερ, ονόματα δεν λέμε) που πήγαινε σε rockwave με εισητήριο 60 ευρώ με έξοδα πληρωμένα και να γράφει και να λέει σε περιοδικά και εκπομπές πως πρέπει να ντρέπονται οι έλληνες metalheads που δεν γεμίζουν τις συναυλίες???) :evil: :evil:

Loipon paides, diavazontas tin epistoli tou typou tis Astra, vgika apo ta rouxa mou…
Eirwneia mexri aideias, kai tipota oso afora to zoumi tis ypo8esis… Alla ti na pei kiolas gia to 8ema, sampws mporei na pei kai tipota?
Alla kala mas kanoun autoi oi kyrioi… oso kairo diorganwnoun synavlies tis mias wras, me eisitiria twn 30 kai twn 40 euro, ki emeis ta provata pigainoume, tote kala kanoun kai einai alazones…

Egw proteinw sto rocking.gr na steilei ena mail s’auto ton kyrio me link s’auto edw to thread tou forum gia na dei o kyrios tis Astra oti i apopsi pou e3efrase to rocking.gr sto review tis synavlias, einai apopsi pou ekfrazei megali merida tou mousikofilou koinou… Isws etsi na tarakouni8oun ligaki kapoioi!

Αγαπητοί κύριοι και καλά μου παιδιά, όσα δημοψηφίσματα και να στείλετε στη Astra στην Didi η και γω δεν ξέρω που, το πολύ πολύ να τα κάνουν κωλόχαρτο και να σκουπίσουν τους πισινούς τους

Μια είναι η σωστή κίνηση…ΑΠΟΧΗ !!! Μπορείτε;