Μπασκετοφατσες του rocking

Επειδή δεν παίζει μπάσκετ.

1 Like

Γιατί παίζει μπάσκετ η Amy ?

Έχει βγει Amyντικός της Χρονιάς

13 Likes

Χαχαχαχαχαχα φοβερός

Γιατί έμενε Γερμανία και όλη η υπόλοιπη μπάντα Αμερική και κάτι δεν βόλευε

Ιούλιο θα είμαι τελείως free δεν πιστεύω να σας πιάσει βαρεμάρα λόγω ζέστης και να μην πάμε για κάνα ματσάκι τότε που θα μπορώ και να κατέβω Αθήνα να σας γλεντήσω λίγο :stuck_out_tongue:

3 Likes

Για τους λίγους που δεν το συνειδητοποίησαν, το γήπεδο στο οποίο παίξαμε είναι αυτό:

Οι όποιοι παραλληλισμοί παρακαλώ να είναι διακριτικοί :stuck_out_tongue:

2 Likes

Απορία… τι ύψος είχαν οι μπασκέτες (το στεφάνι δηλαδή) εκεί που παίζατε;

νομίζω 3.05 ήταν

  1. H καλύτερη εμφάνιση Τσουβέλα στο παραπάνω video, με ατάκες μία και μία.

Πολύ κοντά -αλλά σαφώς κατώτερη- η εμφάνιση του Τσούβι στα video των “χειρότερων τύπων που θα πετύχεις σε γηπεδάκια μπάσκετ”.

  1. Δεν ξέρω αν το πιάνετε, αλλά ο αγαπητός @St_Anger βρίσκεται ένα βήμα από το μεγάλο ναι και τη συμμετοχή του…
4 Likes

Είναι δηλωμένη η επιθυμία μου να έρθω σε κάποια από τις μελλοντικές μπασκετικές συναντήσεις σας. Δύο μόνο θεματάκια έχω να ρυθμίσω… 1) τον χρόνο και 2) να προπονηθώ μέχρι τότε, όντας απροπόνητος για χρόνια. Το 2ο είναι το πιο δύσκολο για μένα, αλλά άρχισα να κινώ τις διαδικασίες ήδη…

το 3.05 μου φαίνεται λίγο ψηλότερο από τις συνηθισμένες μπασκέτες που πάντα παίζαμε στις γειτονιές, ή όχι; :roll_eyes: :thinking:

2 Likes

Λίγο πιο χαμηλές είναι αυτές των γειτονιών μέσες άκρες -αν και υπάρχουν ακόμα πολλά γηπεδάκια με 3 μέτρα στεφάνι
Tο 3.05 είναι αν δεν κάνω λάθος 10 πόδια, το επίσημο ύψος anyway του αθλήματος

1 Like

Ωραίο ήταν το μπασκετάκι παίδες! Χάρηκα που ήρθα, χάρηκα ακόμα περισσότερο που παραδόξως κατάφερα να παίξω προσεκτικά και με χαλινάρι και δεν βγήκε το γόνατο σε χειρότερη κατάσταση από ότι μπήκε, ήταν ένας μικρός άθλος για μένα αυτό :P. Είχα και μπάλα την επόμενη μέρα και δεν ήθελα να κρεμάσω την ομάδα. Τελικά κατάφερα όντως και πήγα, έπαιζα χωρίς να τρεκλίζω, και τι κατάλαβα τελικά… Μου έδωσε σε κάποια φάση ο σιδηροκέφαλος ο @original1924 μια κουτουλιά στον κρόταφο και με ξάπλωσε κάτω.
Anyway, στην κατάσταση που είμαι τώρα πιστεύω ότι θα έρχομαι 1 φορά στις 3-4 βδομάδες (αν καθιερωθεί), για πιο συχνά όμως, χλωμό.
Εις το επανιδείν, να είστε καλά και υγιείς!

6 Likes

οπότε, με αστερίσκο τον @Outshined, ήμαστε 6 από τους 10 για την Κυριακή, δεδομένο το 3on3

Προτείνω να κλείσουμε + εάν θέλετε μπορώ να πω σε ένα φίλο (πρώην forum-ίτης, τον φέρνω και Τιτανομαχίες σταθερά, τον ξέρει και ο @dude + λογικά τον θυμούνται οι @pantelis79 και @martian -ο φίλος Γιώργος, ο Αrsenal-ίστας- ), καλό παιδί και πολύ cool, στη φάση μας ακριβώς, ώστε να ήμαστε 8, εφόσον έρθει ο Outshined.

Αν τώρα δεν μπορέσει τελικά ο Outshined, το βλέπουμε στη πορεία

2 Likes

Άμα σας λέω εγώ ότι το νερό έχει μπει στο αυλάκι…

@pantelis79: Ψηλέα μου, βλέπεις τώρα γιατί σχηματίστηκε αγνή απορία στο πρόσωπό μου όταν μου έλεγες ότι “Είναι πιο ασφαλές το ποδόσφαιρο. Στο μπάσκετ έχουμε πολύ περισσότερες πιθανότητες για τραυματισμό κ.λπ.”; Κι όλα αυτά χωρίς να παίζει μπάλα ο γράφων, ο οποίος τοποθετείτο ανέκαθεν και ιδία πρωτοβουλία στη θέση του αμυντικού, επιδεικνύοντας μετά περίσσιου πάθους combo “αρετές” των σχολών Κολιτσιδάκη και Καλιτζάκη. Μπασκετάκι λοιπόν…

Συμφωνώ. Πάμε για μισό. Ας βρούμε και την ώρα. Θέλετε να αναλάβω το κλείσιμο ή θέλει κάποιος να το κάνει για να δει τη διαδικασία (δεν είναι και κάτι / δυο λεπτά θα πάρει);

2 Likes

Μόλις κατάλαβαν πως ο της Τοτεναμ τους κάνει πλάκα, μαζεύτηκαν…

Θα ερχόμουν για μπασκετακι αλλά είμαι στην καλύτερη κούτσουρο

1 Like

Όπως δηλαδή θα έμενες, αν ερχόμουν εγώ για ποδοσφαιράκι…

image

5 Likes

Βαρα και το τατου του Ντε Ροσι και εισαι ετοιμος

dr

3 Likes

Κυριακή δεν έχω θέμα με την ώρα προσωπικά, βλέποντας τις ώρες που είναι διαθέσιμα τα γηπεδάκια νομίζω είναι βολικό είτε στις 17.30 είτε στις 19.00 είτε στις 20.30. Ούτε πολύ νωρίς ούτε πολύ αργά δηλαδή.

Για πείτε και εσείς.

4 Likes

Βεβαιοτητα οτι το μπασκετ ειναι πιο επικινδυνο, ο @dude ας ερχεται με εμας να μη χτυπαει :stuck_out_tongue:

Το 17.30 ή 19.00 με βολεύει και εμένα πολύ. Το 20:30 έτσι κι έτσι, αλλά αν βολεύει τους περισσότερους δεν έχω θέμα

2 Likes

Κατά σειρά προτίμησης: 17:30, 19:00, 16:00

Και στο 20:30 έρχομαι, αλλά επειδή έχω πολύ πρωινό ξύπνημα, δεν θα μου ήταν και ό,τι καλύτερο.

1 Like